فرودگاه ارجان کجاست؟

فرودگاه بین المللی ارکان قبرس شمالی تنها فرودگاه در جزیره ای خودمختار در آب های مدیترانه است که توسط ارتش بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده است. این بنا توسط ارتش بریتانیا در زمان جنگ جهانی دوم در منطقه ارجان این جزیره در فاصله حدود 130 کیلومتری ساخته شد. پایتخت قبرس شمالی؛ شهر نیکوزیا اکثر گردشگران از کشورهای مختلف دنیا با هواپیما به قبرس شمالی سفر می کنند و در روزهای گرم بهار و تابستان پروازهای زیادی به فرودگاه بین المللی ارژن در قبرس شمالی این امکان را برای گردشگران قبرس فراهم می کند تا در اسرع وقت به این جزیره رویایی برسند. شاید برای گذراندن تعطیلات. فرودگاه ارجان اگرچه قدمتی طولانی دارد اما در سال های اخیر بازسازی شده و پروژه توسعه این فرودگاه در سال 2020 به طور کامل به اتمام می رسد.

محیط فرودگاه ارجان قبرس شمالی پس از بازسازی جذاب و راحت شده است و مسافرانی که از طریق این فرودگاه وارد جزیره قبرس شمالی می شوند از خدمات ارائه شده در فرودگاه بین المللی ارژن رضایت دارند. اگر قصد سفر به جزیره شمالی قبرس را دارید حتما این مقاله از مجله مسافرتی الی گشت را تا انتها بخوانید تا فرودگاه بین المللی ارژن را بهتر بشناسیم.

فرودگاه بین المللی ارکان قبرس

فرودگاه بین المللی ارکان شمالی قبرس تنها مسیر هوایی به این جزیره توریستی در میانه دریای مدیترانه است و اکثر مسافران خارجی از طریق این فرودگاه بین المللی وارد قبرس شمالی می شوند و تعطیلات خود را در آب و هوای خوب در این جزیره سپری می کنند. طبق آمار رسمی، در حال حاضر بیش از 100 پرواز از فرودگاه ارجان در قبرس شمالی انجام می شود که این فرودگاه را به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های منطقه تبدیل کرده است. تقاضای سفر به قبرس شمالی معمولاً در بهار و تابستان به اوج خود می رسد و بیشتر مسافران با پرواز به فرودگاه بین المللی ارکان پرواز می کنند – اطلاعات خطوط هوایی ترکیش در مورد این فرودگاه به شرح زیر است:

نام فرودگاه قبرس بین المللی ارجان: فرودگاه بین المللی ارجان

صفحه اصلی یاتا: ECN

کد ایکائو: LCEN

نوع فرودگاه: خصوصی

ارتفاع از سطح دریا: 123 متر

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی ارجان ercanhalimani.com است

تاریخچه فرودگاه ارجان قبرس

فرودگاه بین المللی ارجان در حال حاضر تنها فرودگاه غیرنظامی در جمهوری خودمختار قبرس شمالی است و تاریخچه فرودگاه ارجان در قبرس شمالی به جنگ جهانی دوم باز می گردد. فرودگاه Argens توسط ارتش بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم ساخته شد، زمانی که از آن به عنوان یک فرودگاه نظامی استفاده می شد. پس از اشغال جزیره توسط ارتش ترکیه، فرودگاه ارجان به عنوان مهمترین فرودگاه غیرنظامی در قبرس شمالی عمل می کند. دولت قبرس شمالی برای توسعه این فرودگاه برنامه ریزی های متعددی انجام داده است و در نهایت در سال 2015 پروژه بازسازی و توسعه فرودگاه عمده شد که در آن بخش های مختلف فرودگاه از جمله ترمینال و باند فرودگاه ساخته شد. یک دوره پنج ساله. برخی از قطعات اصلاح شده است. ، بازسازی شد و پروژه توسعه فرودگاه در سال 2020 به طور کامل تکمیل شد.

مسافران با ورود به جزیره قبرس شمالی از طریق این فرودگاه بین المللی از بهترین خدمات بهره مند خواهند شد. این فرودگاه دارای دو باند مجزا برای برخاست و فرود است که طول باند قدیمی 2755 متر و باند جدید حدود 1800 متر است. همچنین برج مراقبت این فرودگاه مجهز به سیستم کامپیوتری پیشرفته برای کنترل ترافیک هوایی است.

برنامه پرواز فرودگاه ارجان قبرس شمالی

در حال حاضر هیچ یک از ایرلاین های داخلی ایران پرواز مستقیم به فرودگاه ارجان در قبرس شمالی ارائه نمی دهند و مسافران ایرانی تنها با پرواز مستقیم حدودا سه ساعته می توانند با پروازهای ترکیش ایرلاین به فرودگاه بین المللی ارجان بروند. پگاسوس، ترکیش ایرلاینز، فری برد ایرلاینز و آنادولوجت از جمله ایرلاین هایی هستند که روزانه یا هفتگی چندین پرواز مستقیم از شهرهای مختلف دنیا به این فرودگاه ارائه می کنند.

همانطور که در ابتدای بحث اشاره کردیم، برنامه پروازی فرودگاه ارجان در قبرس شمالی بسیار فشرده است و به طور متوسط ​​روزانه 100 پرواز در این فرودگاه انجام می شود. پروازهای روزانه از فرودگاه های بین المللی ایران، آذربایجان، ارمنستان، روسیه و قزاقستان به این فرودگاه انجام می شود و مسافران این کشورها می توانند در اسرع وقت خود را به جزیره رویایی قبرس شمالی برسانند.

پایانه های فرودگاه آرژن

در سال 2004 ترمینال جدید فرودگاه ارجان قبرس شمالی افتتاح شد و امکانات مختلفی برای رفاه حال مسافران در این ترمینال فراهم شده است. ترمینال فرودگاه ارجان «دروازه قبرس شمالی» با نمایی زیبا از شیشه ای بزرگ و شفاف با فضای بزرگ و فضایی برای تردد روزانه بیش از هزار مسافر طراحی شده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که همه خروج و ورود مسافران از یک ساختمان در فرودگاه انجام نمی شود و همه ورود و خروج ها از طریق ساختمان های مختلف انجام می شود. یکی از نکات جالب در مورد فرودگاه قبرس شمالی ارائه بلیط هواپیما به مسافران در فرودگاه می باشد که باعث شده بسیاری از مسافران به این کشور سفر کنند.

همچنین مسافرانی که به قبرس شمالی سفر می کنند قبل از ورود به فرودگاه مقررات گمرکی فرودگاه را مطالعه کرده و از همراه داشتن اقلام ممنوعه که به صورت جداگانه درج شده است خودداری کنند. مسافران در زمان انتظار در فرودگاه می توانند به انواع امکانات رفاهی مانند اینترنت پرسرعت بی سیم رایگان دسترسی داشته باشند و در زمان انتظار برای سوار شدن به هواپیما، می توانند به صورت رایگان از اینترنت استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی فرودگاه ارژن

فرودگاه ارجان در قبرس شمالی در 13 کیلومتری شهر نیکوزیا قرار دارد و مسافرانی که در پایتخت قبرس شمالی  euromy.info اقامت دارند می توانند در مدت 20 دقیقه با ماشین به فرودگاه برسند. موقعیت این فرودگاه به گردشگران خارجی از تمامی مناطق گردشگری شمال قبرس مانند گیرنه، بافرا و فاماگوستا اجازه می دهد تا به سرعت به فرودگاه برسند. فرودگاه ارجان دارای انواع بسیاری از وسایل حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی و اتوبوس است که مسافران می توانند با توجه به بودجه خود برای رسیدن به مرکز شهر انتخاب کنند.

تاکسی های فرودگاه ارجان به صورت 24 ساعته مسافران را به تمام مناطق قبرس شمالی جابجا می کند، تاکسی فرودگاه ارجان به یورو پرداخت می شود. همچنین گردشگران دارای پاسپورت بین المللی می توانند پس از ورود به قبرس شمالی در فرودگاه ارژن خودرو اجاره کرده و در جاده های زیبا و سرسبز قبرس شمالی به مقصد مورد نظر خود برسند. هزینه کرایه خودرو در فرودگاه ارژن ارزانتر از تاکسی است و بسیاری از مسافران به جای استفاده از تاکسی، اجاره خودرو در فرودگاه را انتخاب می کنند.

دکمه بازگشت به بالا