برترین های ترند روزعمومی

شرایط اقامت دبی با خرید خانه و اپارتمان برای ایرانیان

امارات متحده عربی یکی از رویایی‌ترین کشورهای جهان برای ایجاد کسب و کار و تجارت است. وجود مالیات صفر درصد در کشور امارات باعث شده است که تعداد بسیار زیادی از کسب و کارهای بین المللی در دبی و مناطق دیگر امارات فعال باشند و با ایجاد شرکت در امارات به تجارت خود رونق بدهند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های اخذ اقامت امارات بپردازیم. در این مطلب راه هایی همچون اخذ اقامت امارات (دبی) با خرید ملک ، اخذ اقامت امارات (دبی) از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ( شریک لایسنس امارات (دبی) ) ، اقامت امارات (دبی) از طریق تحصیل و اقامت امارات از طریق کار به صورت کامل بررسی خواهد شد و مزایا و معایب روش های اخذ اقامت امارات (دبی) نیز بیان می‌شود.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات  ،  و ارائه کلیه خدمات مربوط به است. در صورت نیاز به خدمات  در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به صورت کلی دریافت اقامت امارات از طریق راه های اخذ اقامت امارات با خرید خانه ، اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت و شریک لایسنس ، دریافت اقامت امارات از طریق تحصیل و اخذ اقامت امارات از طریق کار امکان‌پذیر است.

در این مطلب قصد داریم واقعیت ها درباره اخذ اقامت امارات را به دور از هرگونه تبلیغات غیرواقعی برای شما بیان کنیم. چرا که بسیاری از مطالبی که در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی درباره اقامت امارات منتشر می‌شوند یا دروغ هایی تبلیغاتی هستند و یا آنکه همه واقعیت را درباره دریافت اقامت امارات بیان نمی‌کنند.

بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم که روش های اخذ اقامت امارات را به همراه معایب و مزایای آن بررسی کنیم و آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم. در ابتدا به این موضوع می‌پردازیم که آیا دریافت اقامت دائم امارات یا اخذ پاسپورت امارات امکان‌پذیر است یا خیر.

در همین ابتدا باید بگوییم که کشور امارات سیاست های بسیار سخت گیرانه ای در زمینه اعطای پاسپورت امارات به مهاجران دارد و یا بهتر است بگوییم که امارات هیچگونه سیاست مهاجرتی برای اعطای پاسپورت به شهروندان خارجی ندارد.

بیشتر مجوزهای اقامتی که برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شوند، اکثرا 3 ساله و قابل تمدید هستند و چیزی به اسم مجوز اقامت دائم امارات وجود ندارد. شهروندان خارجی که اقامت امارات را دریافت می‌کنند باید هر چند سال یکبار اقامت خود را تمدید کنند.

گرچه عموما مشکل خاصی در زمینه تمدید اقامت امارات وجود ندارد، اما ادعای اینکه می‌توانید در مدت کوتاهی پاسپورت امارات یا اقامت دائم امارات را دریافت کنید، سنجیده نیست و این کار به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود. اخذ اقامت امارات با هر روش صرفا یک نوع اقامت موقت و قابل تمدید است.

بیشتر بخوانید :

یکی از شیوه های اخذ اقامت امارات که اخیرا بسیار در مورد آن صحبت و تبلیغ می‌شود، دریافت اقامت امارات با خرید ملک است. بسیاری از تبلیغات خرید ملک در دبی ادعا دارند که اقامت دائم دبی با خرید ملک امکان‌پذیر است و برخی اغراق بیشتری می‌کنند و ادعا می‌کنند که دریافت پاسپورت امارات با خرید ملک هم امکان‌پذیر است.

اما باید به صورت روشن بگوییم که اقامت امارات با خرید ملک یک اقامت 6 ماهه یا دو ساله است و باید پس از اتمام دوره اقامتی خود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. همچنین اخذ اقامت امارات از طریق خرید خانه به شما اجازه کار در این کشور را نمی‌دهد و برای کار در امارات و دبی باید مجوزهای دیگری اخذ کنید.

شهر دبی یکی از محبوب ترین شهرهای امارات برای خرید ملک است، بسیاری از ایرانیان به منظور سرمایه گذاری و اخذ اقامت دبی نسبت به خرید خانه در دبی اقدام می‌کنند. سرمایه گذاری در املاک دبی اگر با یک بینش اقتصادی صحیح انجام شود، می‌تواند سود زیادی را برای سرمایه گذار به دنبال داشته باشد، ولی خریدار ملک در امارات همواره باید مراقب کلاهبرداری ها در این زمینه باشد. در ادامه به بیان شرایط کامل اخذ اقامت دبی با خرید خانه خواهیم پرداخت.

شهروندان خارجی صرفا با خرید یک خانه در دبی نمی‌توانند اقامت امارات را کسب نمایند و باید حتما این کار را تحت شرایط خاصی انجام دهند. شرایط گرفتن اقامت دبی با خرید ملک شامل موارد زیر است :

 • برای اخذ اقامت امارات قیمت ملک خریداری شده در دبی باید حداقل 1 میلیون درهم ( حدود 10 میلیارد تومان ) باشد. در نظر داشته باشید که ملاک برای قیمت خانه، قیمت ذکر شده در سند ملک است و ارزش فعلی خانه ملاک نیست. به طور مثال اگر قیمت خانه در سند 900 هزار درهم باشد، ولی ارزش فعلی خانه در بازار 1 میلیون درهم باشد، نمی‌توانید اقامت امارات را اخذ کنید.
 • در صورتی که در سند خانه چند نفر با یکدیگر شریک هستند، سهم هر نفر به منظور اخذ اقامت امارات باید حداقل یک میلیون درهم باشد.
 • سند ملک خریداری شده نباید در رهن و وثیقه باشد.
 • به ازای خرید خانه ای که پیش خرید شده و هنوز سند مالکیت ندارد، اقامت امارات داده نمی‌شود و داشتن سند خانه برای اخذ اقامت امارات الزامی است.
 • در بیشتر مواقع ملکی که در دبی خریداری می‌کنید، دارای هزینه هایی همچون شارژ نگهداری ساختمان یا هزینه استفاده از تهویه مطبوع است. مالک باید ماهانه یا سالانه این هزینه ها را نیز پرداخت نماید.

در صورت خرید خانه ‌ای با ارزش بیشتر از یک میلیون درهم در دبی، اقامت 6 ماهه و یا دو ساله برای شما و خانواده تان صادر می‌شود. در واقع با خرید ملک در امارات یک نوع اقامت موقت برای شما صادر می‌شود که باید هر چند مدت یکبار تمدید شود.

بنابراین اخذ اقامت دائم امارات با خرید خانه یا اخذ پاسپورت امارات با خرید ملک ادعای سنجیده ای نیست و ادعای تبلیغاتی برخی موسسات مهاجرتی گاها خلاف واقعیت است. همچنین باید اشاره کنیم که با داشتن اقامت خرید ملک، شما و خانواده تان اجازه کار در امارات را نخواهید داشت. در ادامه به بررسی معایب و مزایای خرید خانه در دبی می‌پردازیم.

 • در صورتی که با بینش اقتصادی خریداری شود، می‌تواند سرمایه گذاری بسیار خوبی باشد.
 • اخذ اقامت امارات
 • زندگی در شهر مدرن دبی
 • بهره‌مندی از امکانات مدرن خانه های دبی
 • برای اخذ اقامت دبی از طریق خرید مسکن باید حداقل یک میلیون درهم هزینه کنید.
 • بر طبق قانون امارات، ملک خریداری شده توسط شما به ارث نمی‌رسد.
 • دو نوع مالکیت مسکن در قوانین امارات وجود دارد، در مالکیت مطلق شما صاحب زمین ساختمان نیز هستید و در مالکیت دیگر شما فقط صاحب ساختمان و اعیان هستید. بنابراین اغلب خارجی ها فقط صاحب ساختمان هستند و مالک زمین ساختمان نیستند.
 • امکان اخذ پاسپورت امارات با خرید ملک وجود ندارد.
 • با خرید خانه در امارات، صرفا اقامت این کشور را دارید و اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.
 • خرید خانه در دبی خرج های دیگری نیز همچون هزینه شارژ ساختمان و هزینه تهویه ساختمان دارد که باید سالانه پرداخت شود.

ترکیه و امارات دو مقصد بسیار محبوب ایرانیان برای خرید خانه و سرمایه گذاری هستند. بنابراین برای آگاهی‌بخشی بیشتر تصمیم گرفتیم که در جدول زیر مقایسه ‌ای میان خرید خانه در ترکیه و امارات داشته باشیم و به این ترتیب بتوانیم به تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کنیم.

قوانین اقامت و خرید ملک خرید ملک در امارات خرید ملک در ترکیه
امکان دریافت پاسپورت با خرید ملک وجود ندارد. وجود دارد. با خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار (حدود 16 میلیارد تومان) امکان دریافت پاسپورت ترکیه در عرض دو هفته وجود دارد.
امکان به ارث گذاشتن ملک وجود ندارد. بر طبق قانون ترکیه، ملک خریداری شده توسط شما به فرزندان شما به ارث خواهد رسید.
نوع اقامت دریافتی با خرید ملک از نوع موقت و قابل تمدید اقامت موقت و قابل تمدید (با خرید خانه با ارزش کمتر از 400 هزار دلار )، اقامت دائم و اخذ پاسپورت ( با خرید خانه بیش از 400 هزار دلار)
حداقل سرمایه برای اخذ اقامت یک میلیون درهم (حدود 10 میلیارد تومان) با خرید خانه به ارزش 50 هزار دلار
امکان کار با خرید ملک وجود ندارد. در صورت خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار شما شهروند ترکیه محسوب می‌شوید و از تمام امکانات یک شهروند ترکیه بهره‌مند خواهید شد.
امکان عدم تمدید اقامت و باطل کردن آن وجود دارد. در صورت خرید ملک با ارزش بیش از 400 هزار دلار، امکان لغو تابعیت وجود ندارد.
نوع مالکیت مسکن در بیشتر موارد فقط مالک ساختمان و اعیان آن هستید. در بیشتر موارد مالک زمین خانه نیز هستید و امکان خرید خانه ویلایی را نیز خواهید داشت.
شهرهای مجاز برای خرید ملک مناطق آزاد امارات تقریبا در همه شهرهای ترکیه امکان خرید ملک وجود دارد.

با توجه به جدول بالا اگر قصد خرید خانه در خارج از کشور را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که به خرید ملک در کشور ترکیه فکر کنید. کشور ترکیه دارای آب و هوای بسیار عالی است و مردم ترکیه از لحاظ فرهنگی به ایرانیان نزدیک تر هستند. همچنین به دلیل نزدیکی ارزش پول ایران و ترکیه، مخارج زندگی در ترکیه تفاوت چندانی با ایران ندارد.

شما می‌توانید با هزینه کمتر در ترکیه ملک خریداری کنید و حق شهروندی و پاسپورت ترکیه را برای خود و خانواده‌تان اخذ نمایید، در صورتی که با هزینه بیشتر در امارات فقط می‌توانید اقامت موقت 6 ماهه یا دو ساله این کشور را اخذ نمایید که اجازه کار نیز به شما نمی‌دهد. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد خرید ملک در ترکیه، می‌توانید مقاله  را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید :

بهترین و سریع‌ترین راه اخذ اقامت امارات به شمار می‌رود. از جمله مزایای ثبت شرکت در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اخذ اقامت امارات (با تمدید نامحدود) به وسیله ثبت شرکت در دبی
 • امکان اخذ اقامت امارات برای خانواده
 • ثبت شرکت در دبی بدون نیاز به شریک یا کفیل اماراتی با مالکیت صددرصد
 • نرخ مالیات بردرآمد صفر درصد برای شرکت ثبت شده در دبی
 • افتتاح حساب بانکی در امارات
 • برای تمدید اقامت نیازی به اثبات سوددهی شرکت نیست.
 • برای ثبت شرکت در دبی الزامی به اجاره یا خرید دفتر ندارید. (ثبت شرکت با دفتر مجازی امکان‌پذیر است.)
 • برای ثبت شرکت در دبی الزامی به استخدام منشی، حسابداری یا مدیر اماراتی وجود ندارد.
 • با ثبت شرکت در امارات و دبی می‌توانید در مناقصه‌های دولتی آن کشور شرکت کنید.
 • با ثبت شرکت امکان خرید املاک و مستغلات در امارات را بدست می‌آورید.
 • ثبت شرکت در امارات امکان تجارت آزاد در بازارهای جهانی را به شما می‌دهد.
 • با ثبت شرکت در امارات امکان تجارت در منطقه GCC را پیدا می‌کنید.
 • فاصله کم با ایران و وجود پروازهای همیشگی از ایران به امارات
 • امکان ثبت شرکت با کاربری تجاری، تولیدی یا خدماتی

ثبت شرکت در شهرهای دبی ، ابوظبی، عجمان، شارجه، راس الخیمه ، فجیره ، ام القوین امکان‌پذیر است؛ اما با توجه به موقعیت استراتژیک دبی در تجارت جهانی، ثبت شرکت در دبی محبوب تر از سایر شهرهای امارات است. سرمایه گذاران می‌توانند انواع گوناگونی از شرکت ها را در امارات و دبی به ثبت برسانند که درباره شرایط ثبت شرکت در امارات در بخش بعدی صحبت خواهیم کرد.

ویژگی های کلی ثبت شرکت در دبی توضیحات
مدت زمان پروسه ثبت شرکت دبی 1 تا 4 هفته
زمینه های مجاز برای ثبت شرکت در دبی تجارت، تولید و صنعت، خدمات
میزان مالیات بر درآمد شرکت های دبی صفر درصد
امکان اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت اخذ اقامت همراه با خانواده
مدت اقامت با ثبت شرکت در دبی 3 ماه، یکسال، سه سال و… (تمدید نامحدود)
شرط تمدید اقامت با ثبت شرکت در دبی شرطی وجود ندارد. تمدید اقامت به صورت نامحدود است و حتی شرط سوددهی شرکت نیز وجود ندارد.
نیاز به کفیل یا شریک برای ثبت شرکت دبی وجود ندارد. طبق قانون جدید با ثبت شرکت در دبی، مالک صد در صد شرکت خود هستید.
میزان حضور در دبی برای انجام ثبت شرکت حدود یک هفته (با همراهی کامل تیم حامی مهاجر)
نیاز به استخدام کارمند اماراتی (منشی، حسابدار و…) وجود ندارد
نیاز به اجاره یا خرید ملک برای ثبت شرکت دبی وجود ندارد
امکان افتتاح حساب بانکی در دبی با ثبت شرکت وجود دارد
افراد واجد شرایط برای ثبت شرکت دبی همه افراد بالای 18 سال که به دنبال سریع‌ترین روش برای اخذ اقامت امارات هستند. اما شرایط برای تاجران و صاحبان کسب و کار مناسب‌تر است.

قبل از این برای ثبت شرکت در دبی، داشتن یک شریک اماراتی الزامی بود و امکان ثبت شرکت بدون داشتن شریک اماراتی وجود نداشت و باید حتما 51 درصد از سهام شرکت شما، به نام یک شریک اماراتی بود؛ اما در حال حاضر چنین قانونی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند بدون داشتن کفیل یا شریک اماراتی، ثبت شرکت در دبی را با مالکیت صد در صد انجام دهند.

گفتنی است که محدودیتی برای نوع شرکت ثبتی در امارات وجود ندارد و با توجه به درخواست سرمایه گذار می‌توان شرکت های متفاوتی را به ثبت رساند. در مورد محل فعالیت شرکت نیز محدودیت چندانی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند عملیات ثبت شرکت را در دبی ، ابوظبی، عجمان، شارجه، راس الخیمه ، فجیره ، ام القوین به انجام رسانند.

سریع ترین راه اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی است. اقامت امارات از طریق ثبت شرکت به صورت نامحدود قابل تمدید است و معیارهایی همچون درآمد سالیانه شرکت یا سوددهی آن برای تمدید اقامت مطرح نیست.

اگر قصد اخذ اقامت یک کشور خارجی از طریق ثبت شرکت را دارید. ثبت شرکت در دبی بهترین گزینه برای شماست. پس از اتمام مراحل ثبت شرکت در دبی، اقامت 3 ماهه امارات دریافت خواهید کرد، پس از سه ماه این اقامت به مدت 2 سال تمدید می‌شود و هربار که اقامت خود را تمدید کنید، مدت زمان اعتبار کارت اقامت امارات بیشتر می‌شود و حتی می‌توان اعتبار آن را به 10 سال نیز رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تمام مراحل ثبت شرکت امارات و هزینه‌های آن، توصیه می‌کنیم که مقاله را بخوانید.

در صورت نیاز به خدماتی همچون یافتن شریک مناسب برای ثبت شرکت در دبی، ثبت شرکت در امارات، اخذ اقامت امارات از طریق شریک لایسنس و ثبت شرکت می‌توانید از طریق شماره با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و از خدمات حامی مهاجر در این زمینه بهره‌مند شوید.

از جمله خدمات حامی مهاجر در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ارائه مشاوره کامل قبل از انجام پرونده
 • انجام صفر تا صد مراحل
 • انجام پروسه در 7 تا 12 روز کاری
 • بدون نیاز به شریک اماراتی
 • اخذ کارت اقامت امارات
 • بدون شرط حضور
 • ارائه خدمات ویژه همراهی
 • ارائه خدمات تور مسافرتی

بیشتر بخوانید:

به دلیل ارزش بالای پول امارات، ایرانیان زیادی تمایل دارند که برای کار به امارات بروند و اقامت امارات و دبی از طریق کار را به دست بیاورند. متقاضیان کار در این کشور با توجه به سوابق و شرایط کاری، مدرک تحصیلی، وضعیت جسمانی، وضعیت تاهل، سن، و میزان آشنایی با زبان عربی و انگلیسی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت کاری این کشور اقدام کنند.

برای کار در امارات شما نیاز به یک کارفرما دارید که در کشور امارات به آن کفیل می‌گویند. در کشور امارات کفیل مسئول اخذ اقامت امارات از طریق کار است و تمام مراحل دریافت اقامت باید از طریق کفیل صورت گیرد. کفیل برای به کارگیری کارمندان و کارگران خارجی باید ضمانت هایی را به دولت امارات بدهد.

بنابراین کفیل در ازای این ضمانت ها معمولا پاسپورت کارمندان و کارگران خارجی را به عنوان گرو در نزد خود نگه می‌دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت امارات از طریق کار می‌توانید مقاله‌های  و  را بخوانید.

با توجه به مطالبی که در بخش بالا گفتیم، گرفتن اقامت دبی از طریق کار را توصیه نمی‌کنیم، معمولا کسانی که برای کار به دبی می‌روند، مجبور به انجام کارهای سخت می‌شوند و از آنجا که معمولا کفیل آن‌ها پاسپورتشان را گرو نگه داشته است، توانایی اعتراض و یا ترک کار را نخواهند داشت.

درست است که پول امارات ارزش بالایی دارد، ولی به این موضوع نیز توجه کنید که هزینه زندگی در کشور امارات نیز بسیار گران است. معمولا کارگران که برای کار به دبی و امارات می‌روند درآمد چندانی کسب نمی‌کنند و در مقایسه با هزینه زندگی نمی‌توانند پول زیادی برای خانواده خود بفرستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در دبی می‌توانید مقاله بررسی کامل  را بخوانید.

در سال های اخیر شاهد خبرهایی بودیم که امارات به پزشکان و متخصصین اقامت می‌دهد. همین خبر باعث شد تا پزشکان برای دریافت اقامت امارات با موسسات مهاجرتی تماس بگیرند، اما این خبر کامل نبود.

اقامت امارات برای متخصصین و پزشکان صرفا برای آن دسته از پزشکانی است که در دانشگاه های امارات به تحصیل پزشکی پرداخته و از آنجا فارغ التحصیل شده‌اند. بنابراین اقامت امارات و دبی برای پزشکان برای همه عمومیت ندارد و صرفا مشمول عده خاصی از پزشکان فارغ التحصیل از دانشگاه های امارات می‌باشد.

کشور امارات متحده عربی با توجه به طیف وسیعی از دانشگاه‌های بین المللی، رنکینگ، و سطح علمی بالای بسیاری از آنها شرایط مناسبی را جهت ادامه تحصیل و اخذ اقامت امارات برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور دارد.

با اینکه زبان رسمی این کشور عربی است اما در امور تحصیلی و تجاری در دبی از زبان انگلیسی استفاده می‌شود، از این رو متقاضیان تحصیل در دبی باید مدرک آیلتس با نمره  6 به بالا داشته باشند.

دانشجویان در صورتی که برای تحصیل به دبی یا شهرهای دیگر امارات بروند، می‌توانند تا اتمام مدت تحصیل از اقامت امارات بهره‌مند شوند. با اقامت تحصیلی امارات اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت، ولی می‌توانید در قالب برنامه های کارورزی به کار در امارات بپردازید.

امکان اخذ اقامت دائم امارات پس از تحصیل در این کشور وجود ندارد. بنابراین به کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، توصیه می‌کنیم که  و یا  را به این منظور انتخاب کنند، چرا که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و آمریکا امکان اخذ اقامت دائم این کشورها وجود دارد.

ازدواج با یک شهروند اماراتی نیز یکی دیگر از راه‌هایی است که می‌توانید از طریق آن برای اخذ اقامت امارات اقدام کنید. این روش به صورت یک طرفه است یعنی اگر یک زن خارجی با یک مرد اماراتی ازدواج کند می‌تواند اقامت این کشور را دریافت کند و با ازدواج با یک زن اماراتی نمی‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

در نظر داشته باشید که دولت امارات برای اقامت امارات از طریق ازدواج قوانین سختگیرانه‌ای را در نظر گرفته‌ است و برای اخذ اقامت امارات از طریق ازداوج باید بتوانید واقعی بودن ازدواجتان را ثابت کنید. توجه داشته باشید که شما نباید به هیچ وجه از طریق ازدواج صوری اقدام به این کار کنید، چرا که در صورت مشخص شدن این موضوع در هر مرحله ای که باشید اقامت شما لغو خواهد شد و شامل مجازات خواهید شد.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد اقامت دبی و امارات از طریق ازدواج، می‌توانید مقاله  را بخوانید.

سخن پایانی

امارات یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار است. وجود مالیات صفر درصد برای شرکت های خارجی، موقعیت استراتژیک دبی برای تجارت جهانی و مدرن بودن زیر ساخت های مالی و تجاری در این کشور همه از جمله عواملی هستند که باعث شده تمام شرکت های بین المللی شعبه ای نیز در دبی داشته باشند.

کسانی که به دنبال گسترش کسب و کار خود در دبی یا اخذ اقامت امارات هستند، می‌توانند به راحتی شرکت خود را در دبی تاسیس کنند و کارت اقامت امارات را برای خود و خانواده‌شان دریافت نمایند.

همانطور که در متن این مقاله نیز گفته شده اخذ اقامت امارات و دبی از راه های دیگری همچون خرید خانه در دبی و امارات ، کار در دبی و امارات ، تحصیل در امارات و اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج نیز به دست می‌آید؛ اما به دلیل معایبی که هر کدام از این روش ها دارد، توصیه می‌کنیم که برای اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام نمایید.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم توضیح کاملی از روش های اخذ امارات را در اختیار شما قرار دهیم و شما را با مزایا و معایب راه های دریافت اقامت امارات آشنا کنیم.

حامی مهاجر به عنوان یک شرکت مهاجرتی معتبر ارائه دهنده خدمات ویزای توریستی دبی ، تور سفارت آمریکا در ابوظبی و دبی و ارائه کلیه خدمات مربوط به اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در دبی و امارات است. در صورت نیاز به خدمات حامی مهاجر در این زمینه ها می‌توانید از طریق شماره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فقط در صورتی که یک زن خارجی با یک مرد اماراتی ازدواج کند، امکان دریافت اقامت امارات تحت قوانین سخت گیرانه ای وجود خواهد داشت. ازدواج یک مرد خارجی با زن اماراتی شامل دریافت اقامت نمی‌شود.

بهترین راه دریافت اقامت امارات و دبی، ثبت شرکت در این کشور است. چرا که هم کسب و کار خود را جهانی می‌کنید و هم از این طریق می‌توانید اقامت امارات را کسب کنید.

در حال حاضر کشور امارات به سختی ویزای کار برای ایرانیان صادر می‌کند. کار در دبی و امارات نیاز به یک کارفرما یا کفیل دارد. به دلیل مشکلات کار در امارات توصیه می‌کنیم مهاجرت کاری به امارات را توصیه نمی‌کنیم.

امکان دریافت پاسپورت امارات با تولد فرزند در این کشور فقط تحت شرایط خاصی وجود دایکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش‌ها جهت اخذ اقامت کشور امارات متحده عربی، خرید ملک است. بنابراین با سرمایه گذاری در دبی می‌توانید اقامت موقت (قابل تمدید) این کشور را اخذ نمایید. همچنین مدت زمان اقامت دبی با خرید ملک با توجه به مبلغ سرمایه گذاری در این کشور متفاوت خواهد بود.

با توجه به میزان مبلغ سرمایه گذاری جهت خرید ملک در این کشور از ۶ ماه تا ۱۰ سال می‌توانید ویزای اقامت دبی را دریافت کرده و بعد از اتمام مدت اقامت خود با پرداخت هزینه لازم جهت تمدید اقامت امارات اقدام نمایید.

نحوه اخذ اقامت دبی

کشور امارات متحده با جمعیت ۲/۹ میلیون نفری در خاورمیانه که دارای اقتصاد پویایی است، یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت با خرید ملک برای مهاجران به شمار می‌رود. بنابراین اصلی ترین روش برای اخذ اقامت دبی، خرید ملک است.

همچنین دولت امارات متحده عربی، مناطقی را در این کشور به خارجیان برای خرید ملک اختصاص داده و افراد متقاضی برای اخذ اقامت دبی از طریق خرید ملک، باید در این مناطق، اقدام نمایند.

کمترین مبلغ برای خرید ملک در امارات یک میلیون درهم است. بنابراین شما از طریق دریافت انواع ویزا می‌توانید اقامت کشور امارات را دریافت کنید. همچنین برای مهاجرت به دبی می‌توانید از روش‌های نظیر ایجاد کسب و کار در کشور امارات، سرمایه گذاری در آن و اقدام نمایید.

انواع ویزا برای اخذ اقامت دبی با خرید ملک

اخذ اقامت دبی با خرید ملک، یکی از روش‌های سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور امارات است. بنابراین امارت متحده عربی برای افراد علاقه مند به خرید ملک در دبی و جهت اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک چند نوع ویزا صادر می‌کند.

 • ویزا به مدت ۶ ماه (قابل تمدید)
 • ویزا به مدت ۳ سال (قابل تمدید)
 • ویزا به مدت ۵ سال (قابل تمدید)
 • ویزا به مدت ۱۰ سال (قابل تمدید)

اخذ اقامت ۶ ماهه با خرید ملک

شما با اخذ ویزای ۶ ماهه امارات از طریق خرید ملک در دبی با حداقل قیمت ۷۵۰ هزار درهم، می‌توانید به امارات سفر کرده و چندین مرتبه ورود و خروج به کشور را داشته باشید.

برای دریافت ویزای ۶ ماهه باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده تا از طرف دپارتمان اراضی دبی، اقامت ۶ ماهه برای شما صادر گردد. همچنین این نوع ویزا هر ۶ ماه برای شما قابل تمدید خواهد بود.

دریافت اقامت ۳ ساله از طریق خرید ملک

برای اخذ ویزای ۳ ساله امارات متحده از طریق خرید ملک شما باید ملکی به مبلغ ۱ میلیون درهم در این کشور خریداری کنید. سپس برای دریافت این ویزا، باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده تا توسط سازمان دپارتمان اراضی دبی، ویزای ۳ساله برای شما صادر شود.

هزینه صدور این نوع ویزا بین ۱۳ تا ۱۵ هزار درهم است. با خرید ملک و اخذ ویزای ۳ ساله کشور امارات شما از ساکنان این کشور محسوب می‌شوید. همچنین حق استفاده از تمام خدمات شهروندی امارات را خواهید داشت. تنها برای اخذ این نوع اقامت، نباید ۶ ماه متوالی از خاک کشور امارات خارج شوید.

دریافت اقامت ۵ ساله با خرید ملک

برای دریافت ویزای ۵ ساله امارات باید ملکی معادل ۵ میلیون درهم در این کشور خریداری کنید. این نوع ویزا نیز مانند ویزای ۳ ساله، اعتبار بلند مدت با چندین مرتبه ورود و خروج دارد.

برای اخذ اقامت ۵ ساله دبی، اخذ وام برای خرید ملک امکان پذیر نبوده و شما باید (سرمایه) را از خارج از کشور امارات متحده تأمین کرده باشید. همچنین نکته مهم دیگر در این نوع ویزا این است که شما حق فروش ملک در کمتر از ۳ سال را نخواهید داشت.

دریافت اقامت ۱۰ ساله از طریق خرید ملک

شرایط اخذ ویزای ۱۰ ساله امارات از طریق خرید ملک به شرح زیر است:

 • حداقل مبلغ سرمایه‌ گذاری باید ۱۰ میلیون درهم باشد.
 • سرمایه را باید در صندوق‌های سرمایه گذاری نگهداری کنید.
 • یکی دیگر از شرایط اخذ ویزا، (ایجاد یک کسب و کار) است.
 • برای اخذ این نوع اقامت نباید ۶ ماه متوالی از خاک امارات خارج شوید.
 • این نوع ویزا نیز مانند ویزای ۳ ساله، اعتبار بلند مدت با چندین مرتبه ورود و خروج دارد.

شرایط عمومی جهت خرید ملک در دبی

یکی از اساسی ترین شرایط خرید ملک، خرید ملک مسکونی در این کشور بوده و شما تنها با خرید ملک مسکونی نظیر آپارتمان‌های مسکونی، هتل آپارتمان‌ها، ویلاها و خانه‌های شهری می‌توانید جهت اخذ ویزای اقامت دبی اقدام نمایید. همچنین شما باید در مناطق مشخصی که دولت امارات برای اتباع خارجی معین کرده، ملک خریداری کنید.

مراحل خرید ملک در دبی چیست؟

 • انتخاب ملک در امارات متحده و مذاکره با فروشنده جهت خرید ملک
 • توافق با فروشنده و انجام فرآیند قرارداد با صاحب ملک
 • پرداخت حداقل ۱۰ درصد از ارزش ملک به فروشنده
 • امضای قرارداد (NOC) (گواهی عدم شکایت)
 • مراجعه خریدار و فروشنده به دپارتمان املاک کشور امارات
 • انجام مراحل انتقال سند به خریدار ملک

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اقامت امارات

 • ۶ عدد عکس گذرنامه‌ای
 • اظهارات مالی بانک و گزارش گردش شش ماهه حساب
 • بیمه
 • نامه تمکن مالی و ارزش اموال جهت دریافت اقامت
 • گذرنامه معتبر
 • اثبات میزان حداقل درآمد جهت
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامتی جسمی، روحی و روانی
 • مدارک بیمه درمانی
 • اسناد خرید ملک
 • کپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

مزایای دریافت اقامت دبی با خرید ملک

 • برخورداری از تمام امکانات بهداشتی و درمانی
 • داشتن امنیت شغلی در کشور امارات
 • برخورداری از امکانات رفاهی متنوع
 • مناسب بودن قیمت ملک در امارات متحده
 • امکان تمدید اقامت
 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ گواهینامه‌ رانندگی
 • اخذ کارت شناسایی کشور امارات متحده عربی
 • اخذ بیمه
 • امکان خرید سیم کارت
 • امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور
 • دارای امنیت بسیار بالا
 • دارای تکنولوژی و فناوری مدرن و پیشرفته
 • عدم وجود مالیات
 • سفر کردن به ۱۲۱ کشور دنیا بدون ویزا با اخذ اقامت دبی
 • رفاه و آسایش بالا جهت زندگی در امارات
 • دارای اقتصادی پایدار جهت سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار

مراحل قانونی خرید ملک در امارات

بزرگ ‌ترین مسئله جهت و اخذ اقامت از این روش، طی کردن روند قانونی مربوط به آن است. بنابراین قبل از مهاجرت به دبی جهت سرمایه گذاری و احداث شرکت، باید از یک وکیل حقوقی حرفه ای در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری در کشورهایی نظیر امارات متحده عربی مشاوره دریافت نمایید.

مجموعه دادنیک با بهره مندی از بهترین مشاوران و وکلای حقوقی در زمینه مهاجرت به دبی شما را راهنمایی کرده و مراحل قانونی جهت اخذ اقامت دبی با خرید ملک یا ثبت شرکت در دبی را برای شما انجام خواهند داد. بنابراین قبل از اینکه تصمیم‌ خود را نهایی کنید، از یک وکیل حقوقی آگاه به تمام قانون و مقرارت مربوط به مالکیت املاک توسط اتباع خارجی، مشورت دریافت نمایید.

هزینه‌ اقامت دبی از طریق خرید ملک شامل چه مواردی می‌شود؟

 • هزینه اخذ نامه ترخیص پلیس
 • هزینه‌های امور اداری
 • هزینه ثبت درخواست
 • هزینه مربوط به اخذ مجوز ورود به کشور امارات متحده عربی
 • مبلغ مربوط به صدور مجوز دپارتمان اقتصادی دبی
 • هزینه مهر شناسه امارات و بیمه نامه پزشکی
 • هزینه‌های مربوط به تمدید ویزا یا
 • هزینه‌های مربوط به همراهان نظیر همسر، فرزندان یا افراد تحت تکفل

همچنین اگر شما ویزای اقامتی شش ماهه دریافت نمایید، باید هر شش ماه یک بار، مبلغ مشخصی را جهت تمدید ویزای خود پرداخت کنید.

اقامت کشور امارات با خرید ملک، فرصت بسیار مناسبی جهت سرمایه ‌گذاری در این کشور بوده و مزایای بی‌شماری برای شما دارد. بنابراین برای دریافت ویزای اقامت در امارات می‌توانید از طریق ثبت شرکت در دبی و خرید ملک اقدام نمایید. همچنین این کشور، شرایطی برای مهاجرت پزشکان به امارات فراهم کرده تا پزشکان نیز بتوانند به این کشور جهت اخذ اقامت کاری اقدام نمایند.

بنابراین با توجه به موارد فوق، دریافت اقامت دبی با خرید ملک شرایط خاصی دارد که شما برای اخذ اقامت این کشور، باید تمام مراحل قانونی آن را انجام دهید. پیشنهاد ما استفاده از خدمات مجموعه حقوقی دادنیک جهت اخذ اقامت دبی با خرید ملک بر طبق قانون و مقررات مربوط به مالکیت املاک توسط اتباع خارجی است.

سؤالات متداول

مراحل خرید ملک در امارات چیست؟

مراحل خرید ملک در دبی شامل انتخاب ملک و مذاکره با فروشنده، توافق با فروشنده ملک و بستن قرارداد، پرداخت حداقل ۱۰ درصد از ارزش ملک به فروشنده، امضای قرارداد NOC))، مراجعه طرفین به دپارتمان املاک امارات و انجام مراحل انتقال سند می‌شود.

مزایای دریافت اقامت دبی با خرید ملک چیست؟

برخی از مزایای اخذ اقامت دبی عبارتند از: امکان تمدید اقامت امارات، بیمه بهداشتی و درمانی، برخورداری از کیفیت بالای زندگی در امارات، امنیت بالا، افتتاح حساب بانکی، اخذ گواهینامه‌ رانندگی و غیره.

این مطلب توسط تیم تحریریه دادنیک گردآوری و منتشر شده است.
تیم تحریریه دادنیک روزانه و در جهت افزایش اطلاعات کاربران سایت، مطالب متعددشرایط خرید ملک در دبی و امارات شامل:

 • خرید ملک از مناطق آزاد
 • خرید املاک مسکونی و تجاری
 • سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون درهم برای ویزا
 • خریداری املاک آماده استفاده
 • نکته: اگر متقاضی دارای دو ملک هر کدام به ارزش 500 هزار درهم باشد، این فرد نیز واجد شرایط نخواهد بود.

خرید ملک در امارات یکی از گزینه های مناسب سرمایه گذاری می باشد و برای خرید آپارتمان ارزان در دبی حداقل به یک میلیون درهم سرمایه نیاز است. با تصویب قانون freehold در سال 2021، خرید و اجاره ملک در امارات برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد. جهت خرید ملک در دبی فرد در ابتدا باید ملک مورد نظر را انتخاب نموده و سپس از طریق ویزای توریستی وارد کشور امارات شود، پس از ورود به امارات سند ملک به شخص متقاضی انتقال داده شده و وی با مراجعه به اداره مهاجرت کشور امارات و ارائه مدارک هویتی خود می تواند جهت دریافت اقامت اقدام نماید. مدت زمان لازم جهت صدور اقامت دو هفته است. در صورتی که پس از بررسی این مقاله با سوالاتی مواجه بودید می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین موسسه ملک پور بهره مند گردید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

اقامت دبی با خرید ملک

خرید خانه در دبی یکی از راه های سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور است. کشور امارت متحده عربی برای متقاضیان خرید ملک در دبی دو نوع ویزا صادر می نماید، یکی از ویزاها اقامت دو تا 10 سال با توجه به قیمت ملک و دیگری اقامت 6 ماه می باشد که امکان ورود به کشور امارات برای چندین بار را فراهم می نماید. در ویزای نوع اول در صورتی که ملک خریداری شده دارای ارزش یک میلیون تا پنج میلیون درهم باشد، اقامت صادر شده دو سال،  قیمت ملک در دبی بین 5 الی 10 میلیون درهم باشد، اقامت صادره 5 سال و اگر ارزش ملک بیش از 10 میلیون درهم باشد، اقامت صادره 10 سال خواهد بود، این نوع اقامت در پاسپورت فرد درج می گردد و تا زمانی که ملک به شخص دیگری فروخته نشده است، قابل تمدید است. اخذ هریک از این ویزاها دارای شرایطی می باشد که در این بخش مورد بررسی قرار می گیرند. متقاضیان خرید ملک در دبی که ویزای شش ماه را دریافت می نمایند، نمی توانند به اقامت دائم امارات دست پیدا نمایند اما این ویزا قابل تمدید است. هزینه تمدید ویزای شش ماه امارات 1100 درهم به ازای هر فرد است. لازم به ذکر است که در این نوع ویزا نه فرد اصلی و نه همراهان وی مجاز به اشتغال در امارات نیستند. شرایط دریافت ویزای 6 ماه امارات عبارتند از:

 • خرید ملکی به حداقل ارزش یک میلیون درهم
 • املاک خریداری شده دارای گواهی پایان کار باشند و برای دریافت این نوع ویزا امکان خرید ملک به صورت پیش فروش وجود ندارد.

در دریافت ویزای 2 الی 10 سال از طریق خرید ملک در امارات، امکان انجام فعالیت های تجاری برای فرد وجود ندارد اما پس از گذشت دو سال با تمدید اقامت خود می تواند در این کشور مشغول به کار گردد. شرایط اخذ ویزای دو سال امارات عبارتند از:

 • خرید ملکی به حداقل ارزش یک میلیون درهم
 • در رهن یا وثیقه نبودن ملک خریداری شده

لازم به ذکر می باشد که در هر دو ویزا امکان دریافت ویزای همراه برای افراد خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد، و فرزندان دارای سنین 18 تا 21 سال در صورت اثبات وابستگی می توانند جهت دریافت ویزای همراه اقدام نمایند.

با توجه به مبلغ پرداختی جهت خرید ملک در دبی مدت زمان نوع ویزای دریافتی نیز متفاوت می باشد و ممکن است بین 2 الی 10 سال باشد، اما هیچ گونه اقامت دائمی در کشور امارات به اتباع خارجی اعطاء نمی گردد، البته جدیداً قانون خاصی تصویب گردیده است که برخی از افراد با توجه به شرایطی خاص می توانند پس از 5 سال جهت دریافت پاسپورت امارات اقدام نمایند. افرادی که را دریافت می نمایند مجاز به انجام کار نیستند، اما در صورت تمایل می توانند مجوز کاری دریافت نموده و اگر علاقه مند به راه اندازی بیزنس خود می باشند حتماً باید در کشور امارات شرکت ثبت نمایند

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت امارات با خرید ملک

مراحل خرید ملک در امارات و دبی

جهت خرید ملک در کشور امارات متقاضی مهاجرت و سرمایه گذاری در امارات از این طریق، در ابتدا باید

 • ملک مورد نظر خود را انتخاب نماید.
 • درخواست ویزای توریستی امارات دهد.
 • پس از ورود به کشور امارات سند ملک انتخابی به شخص متقاضی خرید ملک انتقال داده می شود.
 • وی با مراجعه به اداره مهاجرت کشور امارات و ارائه مدارک هویتی، سند ملک خریداری شده، گواهی عدم سوء پیشینه و پاسپورت خود می تواند جهت دریافت اقامت حاصل از خرید ملک اقدام نماید.

مدت زمان لازم جهت صدور اقامت دو هفته است. متقاضیان خرید اقساطی خانه در دبی باید به این نکته توجه داشته باشند که املاک پیش فروش دارای وام مسکن مشمول دریافت ویزای اقامتی دبی نمی گردند و خانه خریداری شده در صورتی مشمول اقامت دبی می گردد که کاملا ساخته شده و قابل سکونت باشد و هیچگونه وام مسکنی نداشته باشد.

قیمت ملک در دبی و امارات

بر اساس آخرین آمار و گزارشات رشد سالیانه قیمت خرید ملک در کشور امارات و دبی تا میزان 6.8% کاهش پیدا نموده است در حالی که قیمت املاک در هر ماه 14% روند کاهشی نشان می دهد. هم اکنون میانگین قیمت مسکن در امارات پس از کاهش یک درصدی قیمت ها حدود 2.8 میلیون درهم معادل 760000 دلار می باشد. ارزانترین خانه در دبی معادل یک میلیون درهم است که البته اقامت می دهد و املاک ارزانتر نیز وجود دارد.

 • گران ترین ناحیه جهت خرید ملک در دبی ناحیه الهبتور سیتی (Al Habtoor City): با قیمت هر فوت مربع آپارتمان 1720 درهم
 • ارزانترین خانه در دبی در ناحیه اینترنشنال سیتی دبی (International City): معادل هر فوت مربع حدود 471 درهم است.

در جدول زیر قیمت برخی از املاک در شهر دبی که  اواخر سال 2020 را مشاهده می نمایید.

منطقه شهری نوع ملک قیمت تعداد اتاق
مرکز شهر دبی اپارتمان 1،828،888 درهم
مرکز شهر دبی اپارتمان 13،800،000 درهم
مرکز شهر دبی اپارتمان 3،855،000 درهم
مرکز شهر دبی اپارتمان 1
مرکز شهر دبی اپارتمان 3،969،405 درهم
مرکز شهر دبی اپارتمان 14199،813 درهم 4
مرکز شهر دبی اپارتمان 1،000،000 درهم
مرکز شهر دبی اپارتمان 1،231،099 درهم 1
مرکز شهر دبی اپارتمان 2،380،888 درهم 2
مرکز شهر دبی اپارتمان 4،018،870 درهم 2

قیمت آپارتمان در دبی

خرید آپارتمان در دبی با توجه به معیار های خاصی قیمت گذاری می شود:

 • محل آپارتمان: با توجه به سبک زندگی، نزدیکی به مدارس و مهد کودک ها، حمل و نقل عمومی، محل کار، مرکز خرید، رستوران و کافه در قیمت آپارتمان در دبی تاثیر گذار است.
 • متراژ: با توجه به تعداد اعضا، متراژ و قیمت بالا می رود.
 • نقشه ساختمان: ساختمان های نورگیر و خوش نقشه هزینه بالاتری دارند.
 • کیفیت متریال: متریال بکار رفته در بنای ساختمان و استفاده از ابزار لوکس بر قیمت ها می افزاید.
 • سن ملک: آپارتمان های نوساز گرانتر هستند.
 • شرایط بازار: بازار املاک گاهی به دلیل تقاضای زیاد قیمت های غیر واقعی دارد.

البته که دبی یکی از شیخ نشین های امارات است و با توجه به توسعه سریع اکثر آپارتمان ها استاندارد ها را دارند. در جدول زیر قیمت خرید آپارتمان در دبی را مطالعه کنید.

منطقه قیمت (دلار) قیمت (درهم)
دبی مارینا 182,500 670,000
مرکز شهر 476,000 1,750,000
دبی Hills 433,000 1,590,000
شهر بین المللی دبی 90,000 330,000

قیمت یک متر آپارتمان در دبی

متوسط قیمت یک متر آپارتمان در دبی در بخش مرکز شهر 14,828 درهم یا 4,037 دلار و در حومه شهر 8,631 درهم یا 2,350 دلار می باشد. با توجه به میانگین های بدست آمده هزینه یک متر در بخش مرکزی از 2,178 تا 8,167 دلار و در خارج از مرکز شهر از 1,606 تا 3,675 دلار می باشد.

قیمت خرید خانه در دبی

قیمت خرید خانه در دبی از نوع ویلایی با توجه به امکانات و منطقه آن متفاوت است که در جدول زیر عنوان شده:

متراژ نوع خانه ویلایی قیمت (درهم) قیمت (دلار)
3,805 3 خواب – 4 سرویس بهداشتی 1,999,995 543,599
3,100 3 خواب – 4 سرویس بهداشتی 6,150,000 1,671,570
1,694 2 خواب – 2 سرویس بهداشتی 2,350,000 638,730
3,805 5 خواب – 5 سرویس بهداشتی 8,000,000 2,144,400
4,689 5 خواب – 6 سرویس بهداشتی 8,500,000 2,310,300

قیمت خرید خانه در دبی به تومان

قیمت خرید خانه در دبی به تومان جهت اخذ اقامت تقریبا حداقل یک میلیارد و دویست میلیون است زیرا نیاز به یک میلیون درهم امارات دارید. متوسط قیمت خرید خانه در دبی در مقایسه با تهران در تمامی حومه ها بالاتر است زیرا برای خرید یک متر خانه در تهران 1,250 تا 2,100 دلار و برای دبی 2350 تا 4000 دلار نیاز است.

خرید آپارتمان ارزان در دبی

حداقل مبلغ مورد نیاز جهت خرید ملک در دبی یک میلیون درهم است و اولین شرط لازم جهت انجام این کار در امارات این می باشد که دارایی شما در امارات متحده عربی برابر با یک میلیون درهم امارات باشد زیرا حداقل مبلغ جهت خرید آپارتمان ارزان در دبی یک میلیون درهم است. توجه داشته باشید که ارزش دارایی شما با توجه به مبلغی که در قرارداد و سند ذکر می گردد مشخص می شود و ربطی به ارزش فعلی دارایی ندارد. به عنوان مثال اگر شما دارای ملکی در امارات باشید که مبلغ آن 900 هزار درهم در قرارداد ذکر شده باشد ولی ارزش فعلی آن یک میلیون درهم باشد، فرد واجد شرایط دریافت ویزای حاصل از فرایند خرید ملک نمی گردد. همچنین لازم به ذکر است که خانه ها در کشور امارات به صورت آپارتمانی و یا ویلایی می باشند.

خرید اقساطی خانه در دبی

قبل از هر چیزی باید گفت خرید اقساطی خانه در دبی منجر به اقامت نخواهد شد زیرا یکی از شروط پرداخت کامل مبلغ ملک است. برای افرادی که قصد اقامت ندارند یا اقامت دارند و می خواهند همراه با وام ملک بخرند باید گفت:

 • قیمت وام دریافتی برای افراد دارای اقامت نباید بالای 75 تا 80 درصد قیمت کل و برای افراد بدون اقامت نباید بالای 50 درصد قیمت کل ملک باشد.
 • بهره وام مسکن 3 الی 6.5 درصد بسته به بانک متفاوت است.
 • اقساط وام دریافتی باید زیر 50 درصد درآمد فرد باشد.
 • برخی بانک ها برای متقاضی وام مسکن محدودیت سنی بالای 25 سال دارند.
 • فرد باید هزینه های اضافی مانند بیمه عمر متقاضی، پیش پرداخت، کمیسیون، ارزیابی ملک و کارمزد بانکی را در نظر بگیرند.

مدارک خرید ملک در امارات

مدارک خرید ملک در امارات با توجه به نوع اقامت افراد تعیین می شود اما به صورت کلی شامل:

 • قرار داد کارگزار معروف به فرم F به صورت امضا شده (یادداشت تفاهم)
 • گواهی عدم اعتراض NOC (نشان دهنده تسویه حساب فروشنده با سازنده ملک)
 • چک های پرداختی شامل معادل قیمت ملک، هزینه های اداره زمین،
 • اصل پاسپورت، ویزا، شناسه امارات
 • جهت اخذ سند مالکیت معمولاً 2٪ از ارزش ملک باید به طور کامل پرداخت شود.

مزایا و معایب خرید ملک در امارات

خرید ملک در دبی دارای مزایا و معایبی می باشد که در این بخش به ذکر برخی از مهمترین آن ها می پردازیم. از جمله مهمترین مزایای خرید ملک در امارات و مزایای خرید ملک در دبی می توان به این موارد اشاره نمود:

 • تحصیل در مدارس امارات دارای استاندارد سطح بالایی بوده و مطابق با استانداردهای جهانی است.
 • چند فرهنگی بودن کشور امارات و وجود مدارس متنوع
 • شرایط درمان در کشور امارات به عنوان یک کشور پیشرفته بسیار مدرن و سطح بالا است.
 • سیستم حمل و نقل بسیار کارآمد
 • بسیار پایین بودن میزان جرم و جنایات
 • امنیت سطح بالا
 • مراکز خرید گوناگون و ارائه بهترین و بروزترین محصولات و برندهای روز دنیا
 • اقتصاد بسیار عالی و رو به رشد بیشتر
 • توسعه پذیری کشور
 • امکان اجاره دادن ملک خریداری شده

از معایب خرید ملک در امارات نیز می توان به موارد موجود در زیر اشاره نمود:

 • خصوصی بودن تمامی بیمه ها و بالا بودن هزینه بیمه
 • خصوص بودن مدارس و دانشگاه ها و بالا بودن میزان شهریه
 • امکان انجام کار و یا راه اندازی بیزنس تنها با دریافت مجوز کار و یا ثبت شرکت

اخذ تابعیت امارات با خرید خانه در دبی

کشور امارات یکی از کشورهایی می باشد که تابعیت خود را به شهروندان خارجی اعطا نمی نماید، و اخذ تابعیت این کشور به ندرت و با توجه به شرایطی خاص صورت می پذیرد. خرید ملک در امارات تنها باعث دریافت اقامت این کشور و نه تابعیت این کشور می شود. اخذ تابعیت کشور امارات تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد با یک زن یا مرد اماراتی ازدواج نموده باشد و با اثبات این که این ازدواج صوری نیست بعد از سه سال می تواند جهت دریافت اقامت دائم امارات اقدام نماید و در صورتی که فردی سی سال در امارات زندگی کرده باشد می تواند با توجه به شرایطی خاص جهت دریافت تابعیت این کشور اقدام نماید. البته لازم به ذکر است که اخیراً قانونی در این کشور تصویب شده است که افراد پس از 5 سال با دارا بودن شرایطی خاص می توانند جهت دریافت پاسپورت امارات اقدام نمایند و می توان آن را به عنوان یکی مزایای خرید ملک در دبی تلقی نمود. کشور امارات تابعیت دوگانه را قبول ندارد و در صورت دریافت تابعیت امارات شخص باید تابعیت قبلی خود را ترک نماید. متقاضیانی که تمایل دارند با خرید ملک به تابعیت یک کشور دست پیدا نمایند بهتر است که از مشاوره مشاورین و کارشناسان مجرب مؤسسات مهاجرتی معتبر بهره مند گردند تا بتوانند با توجه به شرایط خود بهترین کشور را جهت خرید ملک انتخاب نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به مطالعه جامع تری درباره خرید ملک در امارات هستید، ➡️

سوالات متداول راجع به خرید ملک دبی

✔️ حداقل هزینه خرید ملک در امارات چقدر است؟

حداقل هزینه خرید ملک در دبی و امارات یک میلیون درهم است.

✔️ آیا خرید ملک در امارات باعث دریافت تابعیت این کشور می شود؟

خرید ملک باعث دریافت اقامت این کشور می شود اما دریافت تابعیت را در پی نخواهد داشت.

✔️ هزینه تمدید ویزای شش ماه حاصل از خرید ملک دبی چقدر است؟

هزینه تمدید ویزای شش ماه حاصل از خرید ملک 1100 درهم به ازای هر نفر است.

سخن پایانی درباره خرید ملک در دبی و امارات

خرید ملک در امارات، قیمت آپارتمان در دبی و امارات در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که ذکر گردید امکان خرید ملک در دبی برای افراد خارجی وجود دارد و این افراد با خرید ملکی به ارزش یک میلیون درهم می توانند به اقامت دو سال امارات، خرید ملک به ارزش حداقل 5 میلیون درهم به اقامت 5 سال و با خرید ملک به ارزش بیش از 10 میلیون درهم به اقامت 10 سال دبی دست پیدا نمایند. این اقامت تا زمان واگذار نشدن ملک به شخص دیگر دارای اعتبار است. هزینه زندگی و تحصیل در امارات با توجه به کیفیت زندگی دراین کشور برای اتباع خارجی در سطح بالایی قرار دارد. امکان اجاره دادن ملک خریداری شده و دریافت سود در امارات وجود دارد. خرید ملک در امارات اقامت دائم و تابعیت را به دنبال ندارد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند گردید و یا سوالات خود را در بخش انتهایی همین متن مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

ی در زمینه‌های امور حقوقی خانواده، انحصار وراثت، امور وکالتی و کنسولی ایرانیان داخل و خارج از کشور منتشر می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و مشاوره با وکیل متخصص می‌توانید با کارشناسان حقوقی دادنیک در تماس باشید.

رد و عمومی نیست.

بله. با اخذ اقامت امارات از طریق شریک لایسنس می‌توانید برای خانواده خود نیز اقامت بگیرید و خانواده خود را نیز همراه خود ببرید.

 

دکمه بازگشت به بالا