برترین های ترند روزعلمی و پزشکی

زاویه سازی صورت چیست؟

اگر قصد زاویه سازی صورت دارید، حتما با چند و جراح زیبایی مشورت داشته باشید. انتخاب پزشکی با تجربه و حرفه‌ای برای انجام زاویه سازی صورت احتمال عوارض جانبی را بسیار پایین آورده و نتیجه مطلوبی به دست می‌آید. زاویه سازی صورت مردان با تزریق ژل، عاملی هست که با افزایش برجستگی فک وگونه می تواند تغییراتی اساسی در صورت ایجاد کند که در صورت آقایان یک چهره لاغر و نحیف را تبدیل به یک چهره زمخت مردانه و با ابهت تری می کند که در نهایت به جذابیت هر چه بیشتر چهره آنها کمک می کند.

زاویه سازی صورت روشی برای ایجاد خط فک و زاویه‌دار کردن چانه است. افرادی که چانه‌های کوچک دارند، می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف زاویه سازی این مشکل را برطرف کنند. همچنین افرادی که به دلیل افزایش سن یا چاقی در ناحیه پایین صورت و گردن چربی زیادی داشته و خط فک آن‌ها از بین رفته است، با این روش به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

انواع روش زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. پزشک با توجه به نوع استخوان‌بندی و میزان چربی در ناحیه فک و چانه بهترین روش زاویه سازی را پیشنهاد می‌دهد. زاویه سازی هم از طریق روش‌های جراحی و هم از طریق روش‌های بدون جراحی امکان‌پذیر است. یکی از روش‌های زاویه سازی صورت، است که به انواع مختلفی انجام می‌شود.

روش‌های بدون جراحی غیر تهاجمی بوده و دوره نقاهتی ندارند. اما این روش‌ها برای همه افراد مناسب نیستند. افراد با چربی زیاد در ناحیه فک یا استخوان‌بندی بزرگ نیاز به روش‌های جراحی دارند.

۱: زاویه سازی صورت با تزریق ژل

افرادی که چانه کوچکی دارند، روش گزینه مناسبی برای آن‌ها است. فیلرهای پوستی به نواحی مختلف صورت حجم داده و به ایجاد تقارن کمک می‌کنند. این ژل‌ها حاوی اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود داشته و هیچ گونه عوارضی ندارد.

با تزریق ژل در محل مناسب زاویه فک و چانه اصلاح می‌شود. با تزریق فیلر چانه کوتاه بلندتر شده و خط فک واضح و مشخص می‌شود. بلند شدن چند میلی‌متری چانه در چهره تاثیر بسیار مثبتی دارد. برای این درمان حتما به دنبال مجرب و ماهر باشید. زیرا در صورت نداشتن تجربه کافی تقارن بین دو طرف صورت از بین رفته و زاویه سازی شکل غیر طبیعی به خود می‌گیرد.

برخی متخصصان زیبایی ترجیح می‌دهند، برای تزریق ژل از کانولا (لوله‌ای تو خالی برای تزریق که بیشتر در بی‌حسی نخاعی کاربرد دارد.) به جای سوزن استفاده کنند. کانولا نسبت به سوزن ایمن‌تر بوده و می‌توان با آن به راحتی به انحنای صورت دسترسی پیدا کرد. با این روش خطر تورم و کبودی بسیار کاهش پیدا می‌کند.

۲: زاویه سازی صورت با تزریق چربی

این روش زاویه سازی همانند روش تزریق فیلر است. با این تفاوت که از چربی خود شخص برای حجم‌دهی استفاده می‌شود. معمولا در این روش چربی را از ناحیه شکم شخص خارج می‌کنند. ماندگاری چربی به نسبت فیلر بیشتر است و تا چند سال زیر پوست حفظ می‌شود.

۳: زاویه سازی صورت با نخ

برای افرادی که در ناحیه پایین صورت و فک دچار افتادگی پوست هستند، روش غیرتهاجمی گزینه مناسبی است. در این روش نخ با استفاده از سوزن وارد پوست شده و در عضلات صورت قفل می‌شود. این نخ‌ها معمولا خاردار هستند. خارهای موجود روی نخ از حرکت نخ زیر پوست جلوگیری می‌کند.

پزشک متخصص با کشیدن نخ‌ها به سمت بالا افتادگی پوست را از بین برده و خط فک نمایان می‌شود. نخ‌ها پس از مدتی زیر پوست جذب شده و نیاز به تمدید دارد. البته این نخ‌ها به کلاژن‌سازی در لایه‌های پوست کمک کرده و پس از جذب نیز پوست تا حدودی سفت باقی می‌ماند.

۴: زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

در برخی افراد امکان زاویه سازی صورت با تزریق وجود دارد. این افراد دارای هیپرتروفی (افزایش اندازه سلول) در عضله نزدیک فک هستند. زمانی که دندان‌های خود را روی هم فشار می‌دهید، در قسمت نزدیک گوش انقباض عضله‌ای را حس می‌کنید. به این قسمت عضله توده‌ای گفته می‌شود.

تزریق بوتاکس در افرادی با بیرون‌زدگی فک گزینه مناسبی است. بیمار را معاینه کرده تا دلیل برجستگی در ناحیه فک را پیدا کند. این بیرون‌زگی یا به دلیل هیپرتروفی عضله توده‌ای بوده و یا به دلیل ایجاد چربی در این ناحیه است. در صورتی که دلیل آن هیپرتروفی باشد، با تزریق بوتاکس به راحتی این مسئله برطرف می‌شود.

۵: زاویه سازی صورت با هایفوتراپی

در روش از انرژی به نام انرژی اولتراسوند برای زاویه سازی و بهبود پوست استفاده می‌کنند. دستگاه روی صورت قرار گرفته و اشعه به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند. این فرکانس باعث تحریک لایه‌های پوست شده و به افزایش کلاژن‌ و الاستین کمک می‌کند. با افزایش کلاژن‌سازی پوست سفت شده و افتادگی در ناحیه فک و چانه از بین می‌رود. هایفوتراپی در یک جلسه نتیجه بخش نبوده و با توجه به نظر پزشک ممکن است، تا ۴ جلسه از آن استفاده شود.

۶: زاویه سازی صورت با پلاسما جت

این روش یک فناوری پیشرفته برای سفت شدن پوست محسوب می‌شود. پوست گردن، اطراف دهان و فک را می‌توان با این روش بهبود بخشیده و باعث رفع افتادگی آن شد. در از گاز یونیزه استفاده می‌شود. این گاز لایه‌های پوست را تحریک می‌کند. بافت اضافی و سطحی حذف شده و گرمای تولید شده به سفت شدن پوست و تولید کلاژن بیشتر کمک می‌کند.

افرادی که به دلیل افتادگی پوست در ناحیه فک و چانه، خط فک مشخصی نداشته و دارای غبغب هستند، می‌توانند از این روش غیرتهاجمی استفاده کنند. برای این درمان معمولا از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. این روش زیبایی در کمتر از یک ساعت انجام شده و نتایج آن تا ۵ سال ماندگاری دارد.

زاویه سازی صورت با روش پلاسماجت تا ۵ سال ماندگاری دارد.

۷: زاویه سازی صورت با پروتز فک

پروتز فک یک عمل جراحی سرپایی محسوب می‌شود و حدود یک ساعت طول می‌کشد. برای انجام این عمل پروتزهای مناسب را در ناحیه زیر گوش و داخل چانه قرار می‌دهند. پروتز صورت باید توسط و دارای مجوز انجام شود. قرارگیری درست پروتزها در نتیجه کار بسیار مهم است. این روش زیبایی به طور کلی بی‌خطر است. اما ممکن است، شخص به پروتزها واکنش آلرژیک داشته باشد. حدودا پس از ۷ روز می‌توان فعالیت‌های روزمره را به راحتی انجام داد.

این روش برای افرادی که چانه خیلی کوچکی دارند و فک پایین آن‌ها عقب است، گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. این پروتزها معمولا از سیلیکون یا پلی اتیلن ساخته می‌شوند. بسته به استخوان فک مدل‌های مختلفی از پروتز وجود دارد.

  • مراحل زاویه سازی صورت با پروتز

این جراحی یک عمل سرپایی بوده و حدود یک ساعت طول می‌کشد. ابتدا متخصص بیهوشی بیمار را بیهوش می‌کند. جراح داخل دهان برش‌هایی ایجاد می‌کند. با ایجاد برش از داخل، جای زخم دیده نخواهد شد. از طریق برش ایجاد شده پروتزها در جای مناسب قرار می‌گیرند. سپس برش بخیه زده شده و فک و صورت بانداژ می‌شود.

۸: زاویه سازی صورت با جراحی فک

در روش جراحی زاویه سازی صورت از طریق تراشیدن استخوان فک و چانه ظاهر صورت شکل V پیدا می‌کند. برای انجام چنین جراحی باید به دنبال باتجربه باشید، تا نتیجه نهایی کاملا طبیعی باشد. اگر صورت بیمار مربعی بوده و قسمت پایین صورت پهن باشد، جراح این نوع جراحی زیبایی را پیشنهاد می‌کند. با این روش صورت کاملا باریک شده ونتیجه آن دائمی است.

با استفاده از جراحی فک استخوان فک زاویه‌دار می‌شود. عضلات فک در دو طرف صورت اصلاح شده و حالت صورت تخم مرغی می‌شود. جراح باید در ایجاد تقارن در دو طرف صورت دقت و مهارت لازم را داشته باشد.

  • مراحل زاویه‌سازی صورت با جراحی فک

ابتدا برای بررسی دقیق‌تر سی‌تی‌ اسکن از صورت بیمار گرفته می‌شود. برای جراحی فک بیمار کاملا بیهوش شده و جراحی ۳ ساعت طول می‌کشد. اگر جراح بخواهد، جراحی فک را با سایر روش‌ها ترکیب کند، مدت زمان عمل طولانی‌تر خواهد شد. اگر زاویه فک خیلی زیاد باشد، جراح این قسمت استخوان را می‌تراشد. البته باید تراشیدگی در حدی باشد، که زاویه فک به طور کامل از بین نرود.

برش‌ها معمولا در داخل دهان ایجاد می‌شود، تا جای زخم پنهان شود. پس از ایجاد برش دسترسی به فک پایین وجود خواهد داشت. در ادامه با استفاده از چندین تکنیک، تغییرات لازم اعمال می‌شود.

چه افرادی برای زاویه سازی صورت مناسب هستند؟

افرادی که فک یا چانه کوچک دارند، می‌توانند از طریق روش‌های مختلف زاویه سازی این ناحیه را بزرگ کرده و با ایجاد زاویه باعث مادلینگ چهره شوند. در افراد مسن خط فک و چانه به دلیل زیاد شدن چربی، از بین می‌رود. بسیاری از این افراد دنبال راهی برای رفع غبغب هستند. زاویه سازی به در صورت این افراد کمک می‌کند. علاوه بر افراد مسن، بسیاری از جوانان نیز برای ایجاد ظاهری بهتر از زاویه سازی صورت استفاده می‌کنند.

صورت‌های کشیده دارای چانه‌ بلندی هستند. به همین دلیل نیازی به افزایش حجم در ناحیه چانه نیست. اما با ایجاد خط فک و زاویه‌دار کردن صورت در ناحیه نزدیک گوش می‌توان به صورت حالت بهتری داد.

 

دکمه بازگشت به بالا