برترین های ترند روزعمومی

رازهای تست شخصیت کودک: چگونه بهترین نتیجه را بگیریم؟

تست‌های شخصیت شناسی و روانشناسی به بررسی شخصیت افراد می‌پردازند. از آنجایی‌که کودک شما با ویژگی‌های ذاتی و وراثتی به دنیا می‌آید؛ با استفاده از تست شخصیت شناسی می‌توانید از زوایای پنهان شخصیت کودک خود با خبر شوید. در ادامه با همراه باشید تا به بررسی 6 تست شخصیت شناسی کودک که از منابع مختلفی از جمله وبسایت برداشته‌شده‌اند بپردازیم:

البته به یاد داشته باشید که تاثیرگذارترین فاکتور در شخصیت کودک، رفتار والدین با کودک است. برای درک بهتر این مقوله مقاله‌ی “تاثیر بر شخصیت آن‌ها” را مطالعه کنید.

تست MBTI کودک ، یک پرسش‌نامه روان‌سنجی فردی است که برای شناسایی نوع شخصیت، نقاط قوت و اولویت‌های افراد طراحی شده است. این تست توسط ایزابل مایرز (Isabel Myers) و مادرش کاترین بریگز (Katherine Briggs) و بر اساس کارشان بر روی تئوری کارل یونگ (Carl Jung) درمورد انواع شخصیت تهیه شده است.

1- تشخیص درونگرایی کودک با یک تست روانشناسی کودکانه و ساده

برای استفاده از این تست، از کودک خود بخواهید تا با نگاه کردن به تصویر زیر، تلاش کند تا شکلات مخفی در تصویر را پیدا کند. براساس این تست شخصیت شناسی کودک، هرچه کودک سریع‌تر شکلات پنهان در تصویر را پیدا کند؛ درونگرا‌تر بوده و اگر دیرتر آن را پیدا کند برونگرا‌تر است.

2-تست شخصیت شناسی کودک بر اساس تشخیص خانواده

از کودک بخواهید تشخیص بدهد که از نظرش کدام مورد یک خانواده واقعی را نشان نمی‌دهد؟ سپس جواب او را با تحلیل این تست شخصیت شناسی تصویری که در ادامه آمده است؛ مقایسه کنید:

1- اگر گزینه 1 از نظر فرزند شما خانواده نبود؛ او فرد چندان خانواده محوری نیست. به دوستانش حسابی اهمیت می‌دهد و بسیار فداکار است. احتمالا در خانواده شما پدر نقش چندان قوی ندارد و مادر خانواده برای کمک به دیگر اعضای خانواده از جان و دل مایه می‌گذارد و کودک چندان از این موضوع خوشحال نیست.

2- اگر انتخاب فرزند شما گزینه 2 است؛ احتمالا او به شدت به پدر و مادر خوب خودش وابسته است و گاهی همیشه سعی می‌کند بچه‌ی خوبی باشد. از آن‌جایی که افراد در این تصویر با فاصله زیاد از هم ایستاده‌اند؛ از نظر یک کودک دارای شخصیت خانواده‌گرا این تصویر دورترین تصویر به یک خانواده است.

3- کودکانی که گزینه 3 را انتخاب می‌کنند؛ عموما در خانواده‌هایی به دنیا آمده‌اند که ارتباط بین والدین خوب نیست. این کودک احتمالا استرس زیادی را تجربه می‌کند و ارتباط برقرار کردن با دیگران برایش دشوار است. و از آنجا که به هر اتفاق قشنگی شک دارند؛ افراد شاد حاضر در این تصویر را خانواده در نظر نمی‌گیرند.

تست هوش ریون کودک در حقیقت، استدلال انتزاعی و هوش سیال را اندازه‌گیری می‌کند. هوش سیال به ما امکان می‌دهد تا بهتر بتوانیم از پس مشکلات روزمره‌ خود بربیاییم. شاید در آینده و با گسترش نتایج تحقیقات گوناگون، تست‌های روان‌شناختی نیز تغییر کنند.

3-شخصیت شناسی کودک با یک تست ساده

از کودک بخواهید اولین چشمی که توجهش را جلب می‌کند؛ انتخاب کند. سپس با استفاده از تحلیل‌های این تست، از شخصیت کودک خود باخبر شوید:

1-کودک شما بسیار دلسوز است:

کودکانی که چشم شماره 1 را انتخاب می‌کنند؛ از نظر عاطفی بسیار حساس و دلسوز هستند. این کودکان به دنبال به دست آوردن تایید همه‌ی اطرافیان خود بوده و دوست دارند به بقیه کمک کنند.

2-فرزند شما شخصیت وظیفه شناسی دارد:

اگر فرزند شما چشم شماره 2 را انتخاب کرده‌است؛ به هنجارها و قوانین خانه بسیار پایبند است. او همواره به دنبال انجام کارهای درست است و اگر کار اشتباهی کند؛ بسیار سرافکنده می‌شود.

3-فرزند شما براساس تجربیاتش رفتار می‌کند:

کودکی که چشم شماره 3 را انتخاب می‌کند؛ عاشق تجربه کردن اتفاقات جدید است. او تا چیزی را ازمایش نکند و از نتیجه مطمئن نشود؛ آن را باور نمی‌کند.

4-کودک شما فردی فلسفی است:

کودکی که این چشم را انتخاب می‌کند؛ بیشتر به جزئیات توجه دارد تا کلیات! او مدام در حال فکر کردن است و در رویا فرو می‌رود. او نقش یک فرد همه‌چیز دان را بازی می‌کند ولی در واقع خیلی وقت‌ها درحال یادگیری موضوعات است.

فرزند شما هنوز به ثبات شخصیتی نرسیده‌است. او به راحتی با یک اتفاق کوچک به هم می‌ریزد و دوست ندارد جزئیات اتفاقات را برای دیگران بازگو کند. بیشتر می‌شنود و کمتر حرف می‌زند. البته این‌کار باعث می‌شود کمتر اشتباه کند.

6-فرزند شما فرد آرام و حساسی است:

کودکی که این چشم را انتخاب می‌کند فردی واقع بین است که به اتفاقات اطرافش آگاه می‌باشد. او یک شخصیت قوی دارد ولی احساساتش را پنهان نمی‌کند.

7-فرزند شما یک کودک خونگرم است:


کودک شما پرانرژی، اجتماعی و احساساتی است. او قدرتمند و تاثیرگذار است و توجه دیگران را به سوی خودش جلب می‌کند. البته که رفتار او بسیار 0 یا 100ای است و چیزی را یا دوست دارد یا از آن نفرت دارد. اما این بعد از خود را به دیگران نشان نمی‌دهد.

8-شما یک فرزند عجیب دارید:

فرزند شما علایق، سرگرمی‌ها و رفتار‌های عجیبی دارد. کلماتی به کار می‌برد که با توجه به سنش عجیب است.  از قوانین پیروی نمی‌کند و سرپیچی کردن را دوست دارد. فرزند شما به روش خودش عمل می‌کند، چون به توانایی‌های خودش اعتماد دارد.

9-کودک شما سرزنده و اجتماعی است:

شما یک فرزند پر انرژی، اجتماعی و و پرجنب و جوش دارید. او یک رهبر بالقوه، کاریزماتیک و احساساتی است و و رفتار خوبی با ضعیف‌تر ها دارد. همیشه می‌داند چطور از دیگران دفاع کند و کلمات خود را به درستی انتخاب می‌کند.

4-تعیین مهارت‌های اجتماعی کودک با یک تست ساده

این تست شخصیت شناسی تصویری بر پایه سرعت تشخیص است. از کودک بخواهید به تصویر زیر نگاه کند و نام اولین حیوانی که می‌بیند را بگوید. سپس نتیجه را با تفسیر تست که در ادامه آمده‌است؛ مقایسه کنید تا از مهارت‌های اجتماعی کودک خود با خبر شوید.

1-اگر حیوانی که برای اولین بار دید گورخر است؛ کلماتی مانند شوخ طبع، تاثیرگذار و کاریزماتیک همه چیز را در مورد شخصیت کودک شما می گوید. هدف او این است که بسیار فعال و خودجوش و با شخصیتی بسیار تاثیرگذار باشد. به همین دلیل است که مردم اورا تحسین می‌کنند. فرزندتان یک فرد عالی برای معاشرت است. مهارت‌های ارتباطی او بی‌نظیر است و می‌تواند یک فروشنده عالی باشد.

2-اگر کودک در نگاه اول یک گربه را دید، ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که اوخجالتی است زیرا فردی‌ست که زیاد صحبت نمی‌کند. دلیل واقعی این رفتار این است که اوترجیح می‌دهد به جای قرار گرفتن در مرکز توجه، به تحلیل داده‌ها از دور بپردازد. (اگر فرزند شما کودک خجالتی است با استفاده از راهکارهای می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.)

3-اگر حیوانی توجه کودک شما را جلب کرد؛ یک اردک بود، پس او فردی 100% خوش‌بین است. هیچ چیزی وجود ندارد که او را ناامید کند. برای کودک شما لیوان نیمه پر یا نیمه خالی نیست بلکه لبریز است.

4-اگر حیوانی که برای اولین بار توجه کودک را جلب کرد کوالا بود؛ شما با یک کودک آرام، بسیار دوستانه، حساس، دلسوز و با ملاحظه مقابل هستید. فرزند شما یک دوست قابل اعتماد است و ترجیح می‌دهد اوقات فراغت خود را در آرامش با یک فیلم خوب بگذراند یا یک کتاب خوب را با آرامش بخواند

5-اگر فیل سریعا نظر کودک را جلب کرد؛ کودک شما شخصیت بسیار صمیمانه و عمیقاً به همه چیز اطراف خود علاقه مند است. او وفادار و مسئولیت‌پذیر است و نه تنها خانواده، بلکه دوستانش نیز همیشه می‌توانند به او اعتماد کنند. او همیشه می‌تواند برای هر مشکلی راه‌حلی پیدا کنید. کودک نه تنها شنونده خوبی است، بلکه یک حلال مشکل شگفت انگیز و بی‌رقیب است.

6-اگر اولین چیزی که دید خرس است؛ کودک فردی بسیار منطقی، محافظه کار، سنتی، بسیار ارزشمند است و زندگی خود را بر اساس این موضوع می‌سازد. فرزند شما آرام است و شرکت در جمع‌های پر سر و صدا یا مکان‌های شلوغ را دوست ندارد. او بسیار حساس، متفکر و دیپلماتیک است. و به قوانین و مقررات اعتقاد دارد. علاوه بر این، تصمیماتش خودجوش نیست، بنابراین فرزند شما یک قابل اعتماد، بسیار فداکار و کمال‌گرا است.

7-اگر زرافه اولین حیوانی است که کودک دید، فرزند شما یک فرد اجتماعی و یک تشویق‌کننده بالقوه است. او بسیار انعطاف پذیر بوده و می تواند با هر گروهی سازگار شود و در یک چشم به هم زدن مرکز گروه شود. عاشق صحبت است. هیچ چیز نمی تواند او را ناراحت کند، اما بسیار حساس است. او به دوستان خود وفادار است و از دوستان خود نیز همین انتظار را دارد. ولی احتمالا مرتباً شغل یا سرگرمی خود را تغییر دهد.

8-اگر حیوانی که برای اولین بار دید خوک است؛ به این معنی است که بسیار مستقل است و زمانی که تنهاست بهتر عمل می‌کند. او تنبل است و مجبور می‌شود دلیلش را برای دیگران توضیح دهد، زیرا ذهن او بسیار تیز است و فکر می‌کند که بعضی‌از کارها اتلاف وقت است پس به سرعت از چزئیات عبور می‌کند. اگرچه نمی توان او را یک برون گرا نامید، اما به خوبی با مردم کنار می‌آید.

9- اگر خرگوش اولین چیزی است که دید؛ می تواند به این معنی باشد که او بسیار خلاق، پرانرژی و هدایت‌گر است و همیشه خنده و شادی را برای همه به ارمغان می‌آورد. حس فوق‌العاده شوخ طبعی او باعث می‌شود که چه در محل کار و چه در مهمانی بلافاصله در مرکز توجه قرار بگیرد. ممکن است برخی فکر کنند که کودک شما کمی سطحی‌نگر است، اما این موضوع با واقعیت فاصله زیادی دارد. او بسیار متفکر و مهربان و عاشق تماشای لبخند مردم است، اما گاهی اوقات نیاز به استراحت دارد.

10-اگر اولین حیوانی که می‌بیند یک شیر است؛ فرزند شما یک رهبر متولد شده‌است. به طور طبیعی، اومی دانید چگونه مردم را متقاعد کند که از او پیروی کنند تا به یک هدف مشترک دست‌یابند، اما گاهی اوقات تمایل دارد بیش از حد مسلط باشد و این قدرت می‌تواند برای دیگران کمی طاقت‌فرسا باشد. فرزند شما به شدت رقابتی است و مهارت های استراتژیک خاصی دارد.

11-اگر جغد را به عنوان اولین حیوان دید؛ فردی بسیار تحلیل‌گر و عمیقاً متفکر است و ترجیح می‌دهد به تنهایی کار کند. اوزمان آرامی را سپری می ‌کند و در موقعیت‌های اجتماعی راحت نیست. دوست دارد همه‌چیز را به خوبی سازماندهی و منظم کند. موقعیت‎‌های گیج کننده او را آزار می‌دهد. فرزندتان یک کمال‌گراست.

اگر فرزند شما به معماها و چیستان‌های کودکانه علاقه‌مند است؛ می‌توانید از معماهای کودکانه دیدن کنید.

5-شخصیت شناسی کودک بر اساس مدلِ خوابیدن

فرزند شما چطور می‌خوابد؟ نوع خواب کودک خود را با انواع آمده در تصویر تست شخصیت شناسی تصویری زیر مقایسه کنید تا با شخصیت او بهتر آشنا شوید:

الف: اگر فرزند شما به شکل یک ستاره دریایی می‌خوابد؛ به عنوان بهترین دوست ها برای دیگران به شمار می آید چرا که به یک شنونده بی‌نظیر است. او دوست ندارد زیاد مرکز توجه باشد اما هر زمان که اطرافیانش نیاز به کمک داشته‌باشند؛ سریعا خودش را می‌رساند.

ب: کودکی که به شکل چوب گرد می‌خوابد؛  به سرعت با دیگران ارتباط برقرار می‌کند. از آنجاکه در روابط اجتماعی بسیار موفق است؛ احتمال گول خوردنش هم بالاست!

جیم: فرزند شما به شکل جنینی می‌خوابد و احتمالا فردی‌ست که از بیرون سر سخت اما قلباً انسان ملایم و دارای روح بسیار لطیفی است. شاید در نگاه اول از کسی خجالت بکشد اما زود خجالتش می‌ریزد و آرام می‌شود.

دال: کودکی که به شکل سقوط آزاد می‌خوابد؛ معمولاً فردی عجول، بی پروا، و کمی گستاخ است. او به سرعت عصبانی می شود، به شدت آسیب پذیر است و انتقاد و قرار گرفتن در شرایط سخت را دوست ندارد.

ه: کسی‌که به روش آرزومند  به پهلو می‌خوابد؛ در حالیکه دست‌هایش به سمت خارج و جلو است دارای طبع بازی است اما در عین حال می توانند شکاک، غرغرو و عیب جو نیز باشد. در تصمیم‌گیری قدری تعلل به خرج می‌دهد اما زمانیکه تصمیم به انجام کاری بگیرد، هیچ چیز نمی‌تواند نظر او را تغییر دهد.

و: کودکی که به روش سرباز، به پشت در حالیکه دست‌ها به صورت صاف به پهلوها چسبیده باشد، می‌خوابد؛ معمولاً ساکت و خوددار است. او تمایل چندانی به هیاهو و سر و صدا ندارد و برای خود و سایرین مقررات و معیارهای متعددی قائل می‌شود.

برای اطلاع بیشتر از هوش کودک خود به “تست هوش کودک” مراجعه کنید. یا با ، از “آزمون ارزیابی هوش کودک نورولند” (تست هوش کودک رایگان موجود در بازی نورولند) استفاده کنید.

6- تست روانشناسی کودکان و ترس آن‌ها

 

  1. پروانه: اگر یک پروانه دیدید؛ احتمالا عادت دارید همه چیز را مثبت و خوب نشان دهید! شما ترس‌هایتان را مخفی می‌کنید. اما ترس های ناخودآگاه شما ناشی از ترس از مرگ است یا یک جور نگرانی از زندگی نکردن و از دست دادن فرصت‌ها دارید. همچنین ممکن است در برابر سرکوب احساسات ناشی از قفدان یک عزیز قرار داشته باشید.
  2. خورشید: اگه اولین چیزی که دیدید، خورشیده، شما از شروع کارهای جدید میترسید. البته که این موضوع از تلاش‌گریتون نشات میگیره. ولی باید بدونید که توانایی‌های زیادی دارید.
  3. دختر بچه: اگر اولین تصویری که در این عکس دیدید دختر بچه بود، ترس شما از احساسات سرکوب شده دوران کودکی شما سرچشمه می گیرد.
    احتمالا از طرد شدن، دعوا یا اتفاقاتی از این قبیل بترسید
  4. جمجمه: اگر ابتدا جمجمه را دیدید، پس شما فردی هستید که تصمیم‌گیری برایتان سخت است و در تصمیم‌گیری سختی می‌کشید. به خصوص وقتی با موارد بزرگ و مهم روبرو می شوید. این ممکن است به دلیل مسائل مربوط به عزت نفس باشد، به همین دلیل است که گاهی اوقات به خودتان اعتماد ندارید که کار درست را انجام دهید. ترس از اشتباه کردن و ترس از مرگ دو ترس اصلی افرادی است که اسکلت را می بینند.
  5. توت فرنگی: توت فرنگی که کاملاً در مرکز تصویر قرار گرفته و اندازه آن بسیار بیشتر از میوه واقعی است، نشان دهنده قلب است. اگر اولین شکلی که دیدید توت فرنگی است، آنچه به دنبال آن هستید در قلب شماست. بزرگترین ترس شما ناشی از مقاومت ناخودآگاهی است که نسبت به بروز احساسات قلبی خود دارید.
  6. درخت: اگر یکی از اولین چیزهایی که در این تصویر دیدید دو درخت بود، به این معنی است که بزرگترین ترس شما از پذیرش شکاف عاطفی ناخودآگاه سرچشمه می گیرد. از پذیرش بخشی از وجود خود می ترسید. شما از بروز کامل هویت خود برای دیگران میترسید

پرسش و پاسخ

آیا برای شناخت شخصیت کودک می‌توان از تست روانشناسی کودکان کمک گرفت؟

بله تست‌های شخصیت شناسی و روانشناسی مشابه 6 تست این مقاله به بررسی شخصیت کودک کمک می‌کنند.

آیا طرز خوابیدن کودک به شخصیت او ربط دارد؟

بله طرزخوابیدن کودک می‌تواند حقایق جالبی را درباره شخصیت شناسی کودک بگوید. برای شخصیت شناسی کودک براساس نوع خواب حتما به تست موجود در مقاله سر بزنید.

کلام پایانی

امیدواریم از تست‌های شخصیت شناسی کودک این تست لذا برده باشید و با استفاده‌از آن‌ها به شناخت بهتری از شخصیت فرزند خود رسیده باشید. علاوه بر تمام تست‌های بیان شده در مقاله، شما می‌توانید برای اطلاع از توانایی‌ها و مهارت‌های کودک خود با به شکل رایگان از تست ارزیابی عملکاگر کودک با صدای بلند نسبت به آنچه از دست میدهد واکنش نشان دهد اینطور به نظر میرسد که حساس است. این کودکان ممکن است در زمینه هنری موفق باشند.

۱. در چه سنی نوع شخصیت کودک شروع به بروز میکند؟
الف. حدود ۳ ماهگی

ب. حدود ۱۰ ماهگی

ج. حدود ۱۸ ماهگی

پاسخ: ب. در حدود ۱۰ ماهگی مهارتهای اجتماعی کودک شکوفا میشود و ذهن او توسعه پیدا میکند. کودک شما میتواند صداها را تکرار کند، برای جلب توجه شما ژست بگیرد و زمانی که احساس ناراحتی میکند، آن را نشان دهد. او ممکن است بترسد، خجالت بکشد اما این که او چگونه در صندلی ماشین مینشیند یا واکنشش وقتی پوشکش را عوض میکنید، چگونه است، ایده خوبی درباره رشد شخصیت او به شما خواهد داد.

۲.چند درصد از کودکان  متمایل به داشتن شخصیتهای ساده و انعطاف‌پذیری هستند؟
الف.۲۰ درصد

ب.۴۰ درصد

ج.10 درصد

پاسخ: ب. تحقیقات نشان داده است که کودکان به سه تیپ شخصیتی تقسیم میشوند:
۴۰ درصد شخصیت انعطاف‌پذیر و ساده (شاد، سازگار، آرام)
۱۵ درصد محتاط ( فعالیت کمتر و متمایل به داد و بیداد کردن)
۱۰ درصد فعال و چابک ( زودرنج، حساس و با عادات نامنظم)
اگر چه خلق و خوی عمومی کودک معمولا در طول زمان تغییر نمیکند اما برخی از صفات خاص میتواند نتیجه روش تربیتی و ارزشهای خانواده باشد.

۳. اگر کودک شما همیشه در تحرک باشد یا هنگام تعویض پوشک آرام نباشد شاید:
الف. ضریب هوشی بالا دارد

ب. فعالیت بالا و سطح انرژی زیاد دارد

ج. اختلال شخصیت دارد

پاسخ: ب. داشتن فعالیت زیاد ممکن است باعث شود هنگامی که چیزی به سرعت اتفاق نیفتد فرزند شما به تدریج بی حوصله و تحریک‌پذیر شود مهم این است که به فکر راهی برای برآوردن نیاز او به داشتن فعالیت باشید. سطح انرژی پایین میتواند باعث شود کودک راحت بنشیند و تلویزیون نگاه کند اما یادتان باشد بی‌تحرکی نیز میتواند مشکلاتی را برای کودکان ایجاد کند.  فعالیت زیاد را میتوان به وسیله ورزش هدایت کرد.

۴. اگر کودک نسبت به چیزهای جدید واکنشی مانند گریه یا پنهان کردن صورت با دست را نشان داد ممکن است نشاندهنده:
الف. خجالتی بودن اوست

ب. ترسیده است

ج. هردو
پاسخ: ج. آیا کودک شما از چیزهای جدید استقبال میکند؟ اگر کودک دربرابر افراد جدید، اسباب بازی، صداها و مناظر لبخند زد نشان میدهد که او دربرابر چیزهای جدید تحمل دارد. اما اگر کودک دچار تردید، ترس یا خجالتی بودن شد، نگران نباشید. کودکان محتاط قبل از عمل فکر میکنند. این میتواند یک مرحله گذرا باشد و طبیعی است.

۵. اگر کودک شما تغییر از یک فعالیت به فالیت دیگر  را دوست ندارد او ممکن است:
الف. تحریک پذیر باشد

ب. آهسته انطباق پیدا میکند

ج. هر دو

پاسخ: ب. کودکی که انطباق کمی دارد به روال خود در برابر تغییرات مقاومت میکند.او ممکن است زمان زیادی برای انطباق با موقعیت جدید نیاز داشته باشد. برعکس کودکانی که خیلی زود خودشان را با شرایط تطبیق میدهند ممکن است خود را در موقعیتهای مخاطره آمیز قرار دهند.

۶. اگر توجه کودک شما به طور مداوم توسط چیزهای مختلف مانند غذا خوردن و بازی تغییر میکند ممکن است:
الف. کنجکاو باشد

ب. عدم تمرکز داشته باشد

ج. خسته باشد

پاسخ: ب. عدم تمرکز داشته باشد. اگر کودک شما نسبت به فعالیتی خاص بی‌علاقه بود و هنگام غذا خوردن مدام حواسش پرت میشد ممکن است عدم تمرکز داشته باشد. به این معنا که به آسانی با محرکهای خارجی توجهش جلب میشود این در زمانی که کودک به مدرسه می رود ممکن است مشکل ایجاد کند.

۷. اگر به زمان اجابت مزاج، خواب و خلق و خوی کودک توجه کنید او ممکن است:
الف. فاقد توانایی خود به خودی باشد

ب. ساختار و نظم را دوست دارد

ج. یک وضع عصبی دارد

پاسخ: ب. برخی از کودکان ساعت بدن منظمی دارند و به نظر میرسد ترجیح میدهند ساختاری منظم داشته باشند. برخی دیگر از نوزادان ساختارهای غیرقابل پیش بینی دارند و این در الگوهای زندگی آنها اثر میگذارد.

۸. اگر کودک شما به از دست دادن اسباب بازی مورد علاقه‌اش با اوقات تلخی واکنش نشان دهد ممکن است:
الف. مشکل مدیریت خشم داشته باشد

ب. مشکل در نظم و انضباط داشته باشد

ج. به شدت حساس باشد

پاسخ: ج. اگر کودک با صدای بلند نسبت به آنچه از دست میدهد واکنش نشان دهد اینطور به نظر میرسد که حساس است. این کودکان ممکن است در زمینه هنری موفق باشند.

رد نورولند استفاده کنید.

همچنین در صفحه اینستاگرام نورولند تست‌های این چنینی بیشتری برای شما عزیزان در نظر گرفته شده‌است.با سر زدن به این تست‌ها را ببینید و از تحلیل آن‌ها لذت ببرید.

منبع : مرکز کاربردهای نوع روانشناختی (CAPT)

دکمه بازگشت به بالا