حوادث

دستگیری ۲ عضو بزرگترین گروه هکری جهان

سازمان پلیس کشوری ژاپن می‌گوید طی یک عملیات اجرای قوانین بین‌المللی، ۲ مظنونِ جرائم سایبری مرتبط با بزرگترین گروه هکری جهان موسوم به «لاک‌بیت» (LockBit) را دستگیر کرده است.

به گزارش ترند روز، این سازمان روز گذشته (سه‌شنبه) گفت «یوروپُل» دو عضو این گروه را به ظن انجام حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کلیدی برخی کشورها دستگیر کرد.

این گزارش همچنین حاکیست پلیس ۱۰ کشور از جمله ژاپن در این عملیات شرکت داشتند.

بنابر اطلاعات منتشر شده، فعالیت این گروه مجرمان سایبری که اطلاعات قربانیان خود را برای دریافت باج، به سرقت می‌برند به تازگی طی یک عملیات بین‌المللی کم‌سابقه هدف قرار گرفت.

طبق پستی که در وب سایت اخاذی گروه هکری لاک‌بیت منتشر شد، این عملیات با هدایت سازمان جرایم ملی انگلیس، اف‌بی‌آی آمریکا و یوروپل و ائتلافی از سازمان‌های پلیس بین‌الملل صورت گرفته است.

گروه هکری لاک‌بیت به این معروف است که در صورت امتناع قربانیان از پرداخت باج، اطلاعاتی را که سرقت کرده در «وب سیاه» افشا می‌کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «ان اچ کی»، این گروه در عین حال مسئول بیش از ۱۰۰ حمله سایبری به شرکت‌ها و بیمارستان‌ها در ژاپن است.

سازمان پلیس کشوری ژاپن می‌گوید وسیله‌ای که توسط پلیس ژاپن ساخته شده و در اختیار یوروپل قرار گرفته است به بازیابی اطلاعات به سرقت‌رفته که رمزگذاری شده بودند، کمک کرد.

این سازمان قصد دارد برای سرکوب جرایم سایبری همکاری با همتایان خود در خارج از کشور را افزایش دهد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا