بین الملل

دانش آموزان صاحب استارت آپ می شوند – خبرگزاری آنا

دانش آموزان صاحب استارت آپ می شوند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری استارت آپ های دانش آموزی ایجاد می شود.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، علی آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در دومین نمایشگاه آبادیران با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی، سرمایه گذاری های زیادی صورت گرفته است، افزود: ولی برای اجرای گام دوم انقلاب نیاز به تحول داریم و برای تحقق آن نمی توانیم بدون جهش، حرکت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر کشور پنجره باز جمعیت 25 ساله را در پیش رو دارد که همه سرمایه گذاری ها برای آنها انجام شده است و اگر از این فرصت بهره برداری نکنیم، به سرعت با جمعیت پیر 40 ساله مواجه خواهیم شد؛ از این رو اکنون بهترین امکان را از نظر نیروی انسانی داریم.

آقا محمدی با اشاره به سند 1404 با تاکید بر اینکه اجرای این سند در سال آینده به پایان می رسد، خاطرنشان کرد: سند 1430 را در دستور کار داریم، ولی این سوال مطرح می شود که آیا ما برای تربیت نیروی جوان مسائلی، چون هنر و ادبیات را مد نظر قرار داده ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه زمان برای ما بسیار مهم است، شد: ما با توافقی که با معاونت علمی ریاست جمهوری منعقد کردیم، طرحی ارائه شد که طی آن استارت آپ های دانش آموزی ایجاد می شود و از این طریق دانش آموزان از ابتدا بر اساس علایق و استعداد های خود در استارتاپ ها مشغول به فعالیت می شوند.

وی اضافه کرد: در این راستا اولین شتاب دهنده در استان های سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان را ایجاد کردیم تا دانش آموزان علاقه مند در این حوزه را مورد حمایت قرار دهند.

دکمه بازگشت به بالا