برترین های ترند روزعمومی

برترین تولید کننده باربیکیو گازی سفارشی در ایران

بهترین راه برای طبخ یک غذای خوش‌طعم چیست؟ آیا شما هم به دنبال راهی هستید که بتوانید کباب‌های خود را با زحمت کم‌تر، اما کیفیت بالاتری بپزید؟ قطع‌به‌یقین پیش از این، از انتخاب باربیکیو (BBQ) اطمینان حاصل کرده‌اید و سپس با جستجو به این مقاله رسیده‌اید. در این نوشتار به گزینش و شرح مواردی که ممکن است در انتخاب کباب پز خانگی با آن‌ها مواجه شوید پرداخته‌ایم. همچنین، در انتهای این مطلب یک لیست از بهترین باربیکیو خانگی گازی، زغالی و برقی را ایجاد کرده‌ایم و توصیه می‌کنیم آن را مشاهده کنید.

راهنمای خرید باربیکیو خانگی

انواع باربیکیو خانگی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید بهترین باربیکیو خانگی به آن توجه کنید، نوع سوخت مصرفی و منبع انرژی‌رسانی آن است. برخی باربیکیوها گازی هستند و برخی دیگر زغالی. برای این‌که تصمیم بگیرید کدام مدل از باربیکیو مناسب شما است، باید به چند سوال و متغیر بسیار مهم پاسخ دهید.

آیا طعم کباب برایتان اولویت دارد؟ می‌خواهید سرعت پخت کباب بالا برود؟ آیا از آن دسته افرادی هستید که پس از خوردن غذا ترجیح می‌دهند استراحت کنند و کم‌ترین میزان نظافت در اطرافشان را بر عهده داشته باشند؟ محلی که قرار است باربیکیو را در آن قرار دهید، خروجی گاز شهری دارد؟ اگر خروجی گاز موجود نیست، می‌توانید از کپسول گاز برای تامین انرژی استفاده کنید؟

۱. باربیکیو زغالی:

می‌دانید که طعم کباب روی زغال با پخت آن بر روی منبع گاز شهری متفاوت است و طعم دودی دارد. در این نوع از باربیکیوهای خانگی، برای پخت کباب فقط از زغال استفاده می‌شود که طعم بی‌نظیری را به کباب می‌دهد. قطعا کباب پخته‌شده با زغال لذیذتر و خوشمزه‌تر از کبابی است که با گاز پخته شده باشد.

البته پس از فرایند کباب کردن، سطح و اطراف باربیکیو نیز به نظافت بیشتری احتیاج خواهد داشت. گفتنی است، اکثر باربیکیوهای خانگی موجود در بازار، با هر دو نوع زغال و گاز شهری کار می‌کنند. بااین‌حال، بهتر است هنگام خرید مشخصات آن را بررسی کنید.

۲. باربیکیو گازی:

با این نوع از ، می‌توانید تنها با گاز شهری فرایند کباب کردن را شروع کنید. یکی از مزایای کم‌تر اشاره‌شدۀ باربیکیوی گازی، وجود امکاناتی برای خوراک‌پزی و پخت‌وپز تابشی است. این گازها انواع مختلف کابینت‌دار، اجاق‌دار و پایه‌دار نیز دارند و همین موضوع در کنار امکان استفاده از زغال در کباب پز خانگی گازی، باعث افزایش محبوبیت آن‌ها بین خریداران شده است.

یکی از مشکلاتی که هنگام کار با باربیکیوی گازی با آن مواجه خواهید شد، سرعت گرم و سرد شدن آن است؛ حتی اگر بهترین باربیکیو خانگی گازی را داشته باشید. سرعت بالای گرم شدن آن به صرفه‌جویی در وقت کمک زیادی خواهد کرد، اما به علت زودتر سرد شدن آن، نمی‌توانید غذاهایی همچون استیک بر روی آن طبخ کنید.

البته با داشتن یک کباب پز خانگی که منبع تامین انرژی آن گاز است، دیگر نگران تمیز کردن دوده و زغال از سطح آن نخواهید بود.

در صورت انتخاب باربیکیوی گازی با چند پرسش دیگر مواجه خواهید شد؛ قرار است باربیکیو را در کدام قسمت خانه بگذارید؟ حیاط؟ محوطۀ داخلی؟ تراس؟ روف‌گاردن و یا… پس از انتخاب جای باربیکیو، باید برآورد کنید که فاصلۀ آن تا خروجی گاز شهری به چه اندازه است و بدین ترتیب، سایز شیلنگ انتقال گاز را نیز انتخاب کنید.

۳. باربیکیو برقی:

امروزه اصطلاحا به انواع دستگاه‌های کوچک کباب پز خانگی گریل نیز باربیکیو گفته می‌شود که منبع تامین انرژی‌شان برق است. این دستگاه مانند انواع دیگر مزایا و معایب خاص خود را دارد.

سرعت پخت در باربیکیوی برقی بالاتر است و میزان نظافت کم‌تری دارد، ولی نهایتا کبابتان طعم دودی زغالی نخواهد داشت. همچنین، با توجه به اینکه باربیکیو برقی دود کمتری تولید می‌کند، گزینه بهتری برای استفاده در آپارتمان است.

پس از انتخاب نوع بهترین باربیکیو خانگی، بهتر است چند ویژگی دیگر را مدنظر قرار دهید تا این محصول را مطابق با نیاز، سلیقه و بودجه خود تهیه کنید.

ابعاد و اندازه باربیکیو چقدر باشد بهتر است؟

پس از انتخاب جای مناسب برای باربیکیو که تهویه هوای مناسب نیز داشته باشد، می‌توانید حداقل و حداکثر ابعاد ممکن را برای آن تخمین بزنید و با توجه به همین موضوع، اقدام به خرید کنید.

در نظر داشته باشید که برخی از کارخانه‌های سازنده باربیکیو، با ابعاد پیشنهادی شما نیز می‌توانند برایتان کباب پز خانگی بسازند. همچنین، اگر فضای زیادی برای قرار دادن باربیکیو ندارید، می‌توانید به انواع کوچکِ روکابینتی آن نیز فکر کنید.

جنس بدنه و صفحه گریل

انتخاب این مورد به نوع استفادۀ شما از باربیکیو بستگی دارد. اگر قرار است کاربردی فراتر از کباب‌پزی با آن داشته باشید، بهتر است به جنس صفحه گریل آن بسیار توجه کنید و با دقت تمام به انتخاب آن بپردازید.

صفحه گریل در باربیکیو خانگی، گرما را در خود نگه می‌دارد و بدین‌صورت باعث طبخ مواد غذایی با حرارت غیرمستقیم می‌شود؛ این موضوع به این معنا است که خودِ صفحه گریل با حرارت برخورد مستقیم دارد.

با توجه به همین ویژگی، باید آگاه باشید که جنس تفلون به‌مرور زمان وقتی در تماس با حرارت و گرما باشد آسیب می‌بیند، از بین می‌رود و شاید باعث تغییر طعم غذایی که در حال پختن آن هستید بشود.

برای جلوگیری از اتفاقاتی از این دست، بهتر است از صفحه گریل با جنس چدن استفاده کنید تا در درازمدت آسیب نبیند و یا اگر استفادۀ مداوم و زیادی از باربیکیو دارید، می‌توانید از صفحۀ استیل نیز استفاده کنید که در مقایسه با آهنِ روکش‌شده با تفلون، ماندگاری و دوام بالاتری دارد. به‌طورکلی، اگر می‌خواهید بهترین باربیکیو خانگی را تهیه کنید، توصیه می‌کنیم به جنس صفحه و بدنه آن دقت بیشتری کنید.

تعداد ناودانی‌ها؛ عاملی تاثیرگذار در فرایند کباب کردن

شبکۀ چدنی در کباب‌پز باعث پخش دمای شعله و پخت یکنواخت مواد غذایی می‌شود. این شبکه از جنس چدن خالص بوده و در صورت تماس مستقیم با مواد غذایی، باعث ایجاد مشکل در آن نمی‌شود.

این ناودانی‌ها به ابعاد و تعداد مختلف در باربیکیوها وجود دارند؛ بسته به اندازۀ باربیکیو ممکن است بین ۴ الی ۸ عدد از این شبکه را در سیستم کباب‌پز مشاهده کنید (ممکن است از این تعداد کمتر یا بیشتر هم باشند).

ویژگی‌های کاربردی در بهترین باربیکیو خانگی:

شاید قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که در این محصول به‌کاررفته است، در ابتدا پیش‌پاافتاده به نظر برسند، اما برای اینکه یک باربیکیو خانگی خوب تهیه کنید، توصیه می‌کنیم حتی به جزئیات آن نیز توجه کنید. در این بخش، به مهم‌ترین ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

این ویژگی را در باربیکیوهای گازی می‌توانید پیدا کنید. این نوع از کباب‌پزها برخلاف نوع زغالی، امکان تنظیم شعله و دما را دارند و بدین ترتیب، شما می‌توانید انواع و اقسام مواد غذایی را با دمای موردنظرتان بپزید.

«بِرنر» که از مهم‌ترین قطعات باربیکیو لاکچری به شمار می‌آید، وظیفه خارج کردن شعله‌های آتش و انتقال حرارت به ناودانی‌های چدنی را بر عهده دارد. بنابراین، جهت خرید بهترین باربیکیو خانگی باید به جنس و کیفیت آن توجه شود.

جنس برنرهای یک باربیکیو، از جهتی حائز اهمیت است که در صورت انتخاب درست، می‌تواند باعث انتقال مناسب حرارت و در نتیجه، بازدهی بالا و کاهش میزان مصرف انرژی شود. برنرهای استیل علاوه‌بر افزایش میزان عمر مشعل، ویژگی‌های ذکرشده را نیز دارند.

در هر نقطۀ جغرافیایی که زندگی کنید، کم یا زیاد ممکن است کباب‌پز شما در معرض زنگ‌زدگی باشد. به همین علت، بهتر است از جنس بدنه‌ای استفاده کنید که در برابر رطوبت و زنگ‌زدن مقاوم باشد.

آلومینیوم و استیل به تنهایی در برابر رطوبت مقاوم هستند، اما فولاد و چدن در صورت پوشش‌دهی با رنگ‌های ضد گرما می‌توانند خاصیت ضدزنگ نیز پیدا کنند. (البته تا زمانی که پوشش سطحی آن‌ها آسیب نبیند.)

در برخی از باربیکیوها از لعاب به‌عنوان پوشش بدنه استفاده کرده‌اند که عملکرد آن قابل توجه است، ولی جنس شکنندۀ آن باعث تردید خریداران می‌شود. استیل و آلومینیوم با وجود ضدزنگ بودن، پس از گذر زمان دچار تغییر رنگ می‌شوند و نشانه‌های سوختگی بر روی آن‌ها پدیدار می‌شود.

اگر به دنبال جنسی هستید که گرما را در محفظۀ درونی خود به خوبی نگه دارد، اما قسمت بیرونی را دچار آسیب نکند، به شما استیل دولایه را پیشنهاد می‌کنیم که قیمت بالاتری دارد و اگر جنس خوبی داشته باشد، در برابر رطوبت نیز مقاوم‌تر است. این جنس در مدل‌هایی که جزو بهترین باربیکیو خانگی هستند نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

برخی کباب‌پزهای خانگی نیز از چند لایۀ مختلف و متفاوت ساخته شده‌اند؛ مثلا لایه بیرونی‌شان فولاد با ضخامت بالا است و در لایۀ درونی از روکش لعاب استفاده کرده‌اند.

برای نظافت یک باربیکیوی گازی، تنها کافی است به سراغ پاک‌سازی صفحۀ پخت، سینی چکه‌گیر و گاهی سرشعله‌ها بروید. نظافت این نوع از گاز به علت کم بودن میزان آلودگی، نیازی به تلاش چندانی ندارد. به‌طورکلی، نحوه طراحی محصول باید به‌گونه‌ای باشد که نظافت را برای شما آسان‌تر کند.

وجود کابینت باعث لوکس شدن ظاهر کباب پز خانگی می‌شود و درعین‌حال، به شما کمک می‌کند تا وسایل موردنیاز خود را در آن بگذارید که دیگر نیازی به تجهیزات اضافه نباشد؛ و همچنین وجود پایه باعث افزایش کارایی آن می‌شود.

وجود ترموکوپل در مشعل‌ها باعث کاهش خطرات ممکن در باربیکیوی گازی می‌شود. در واقع اگر بنا بر اتفاقاتی شعلۀ گاز خاموش شود، ترموکوپل جریان گاز را قطع کرده و از خطر جلوگیری می‌کند. ازاین‌رو، برای خرید بهترین باربیکیو خانگی، این قابلیت را مدنظر داشته باشید.

برخی امکانات جانبی دیگر مانند سبد زغال (برای نگهداری زغال‌ها)، شلف استیک (برای گریل کردن استیک)، کاور محافظ باربیکیو، دستگیره و… هستند که در صورت وجود، باعث ساده‌سازی کار شما با کباب پز خانگی می‌شوند.

در برخی از بهترین باربیکیو خانگی، چرخ‌هایی تعبیه شده است که امکان جابه‌جایی را برای شما راحت می‌کند. این قابلیت می‌تواند به شما در عوض کردن مکان باربیکیو خانگی در صورت لزوم کمک کند.

تا این بخش از راهنمای خرید باربیکیو خانگی، مواردی را بررسی کردیم که قبل از خرید این محصول کاربردی باید به آن‌ها توجه کرد. اما یکی از مهم‌ترین گام‌ها که انتخاب کارخانه سازنده باربیکیو است، باقی مانده است. کدام برندها بهترین باربیکیو خانگی را تولید می‌کنند؟

بهترین مارک باربیکیو خانگی

متاسفانه اکثر برندهایی که باربیکیوهای خانگی را با کیفیت عالی تولید می‌کنند، محصولاتشان در بازار ایران نیست. به همین علت، اگر به بازار یا فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید، معمولا با برندهای ناآشنا و محصولات متفرقه روبه‌رو خواهید شد.

۱. باربیکیو خانگی گازی و زغالی تتیس

این برند، انواع باربیکیوهای خانگی را در مدل‌های گازی و زغالی تولید کرده و با مدل‌های متنوعی به بازار ایران عرضه می‌کند. از مزایای بهترین باربیکیو خانگی «تتیس»، می‌توان شعله‌های یکپارچه و قوی، ناودانی‌های باکیفیت، دماسنج، طراحی شیک و جمع‌وجور و امکان جابه‌جایی آسان را نام برد.

همان‌طور که در تصویر این محصول هم قابل مشاهده است، باربیکیو روی یک کابینت طراحی شده، اما در صورت تمایل می‌توانید باربیکیو را از بخش زیرین جدا کرده و استفاده کنید. اگر قصد خرید بهترین باربیکیو خانگی گازی و زغالی را دارید، توصیه می‌کنیم محصولات این برند را مشاهده کنید.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو و گریل: گازی و زغالی
سوئیچ ایمنی: دارد
جنس ناودانی و سطح تابه: چدن
دارای سینی جمع‌آوری خاکستر
قابلیت نظافت آسان، تنظیم حرارت و…
مجهز به پایه، در و چرخ برای جابه‌جایی آسان

۲. باربیکیو و کباب پز خانگی مه پویا

این شرکت که بیش از ۴۰ سال سابقه دارد، باربیکیوهای خانگی زغالی و گازی را با کیفیت و قیمت مناسب تولید می‌کند. باربیکیو و کباب پز خانگی «مه پویا»، دوگانه‌سوز است و شما می‌توانید علاوه بر گاز شهری، از زغال هم برای کباب کردن استفاده کنید.

وجود موتور سیخ گردان اتوماتیک در برخی از مدل‌های این برند، باعث می‌شود کار شما آسان شود و نیازی به چرخاندن دائم سیخ‌ها نیز نباشد.

سیخ گردان خودکار کمک می‌کند تا پخت به‌صورت یکنواخت و بدون سوختگی انجام شود. قیمت این محصول مقرون‌به‌صرفه بوده و برای افرادی که می‌خواهند بهترین باربیکیو خانگی را با بودجه کمتر تهیه کنند، گزینه خوبی محسوب می‌شود.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو و گریل: زغالی، گازی و برقی
سیستم ایمنی: دکمه توقف عملیات
قابل تا شدن و حمل با کیف
قابلیت نظافت سریع و آسان و تنظیم درجه حرارت

۳. دستگاه باربیکیو و گریل خانگی پارس خزر

برند ایرانی پارس خزر که در زمینه تولید یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندها است، دستگاه‌های کباب پز، گریل و باربیکیو خانگی را با عملکرد و کیفیت مطلوب روانه بازار می‌کند. شما می‌توانید بین مدل‌های پایه‌دار و بدون پایه یکی را بر اساس نیازتان تهیه کنید.

گفتنی است، اکثر باربیکیوهای خانگی «پارس خزر» با برق کار می‌کنند و برای آپارتمان گزینه مناسبی هستند. المنت‌های پرقدرت، بادگیر برای جلوگیری از سرد شدن کباب، توری‌های قابل چرخش، سینی برای چکه‌های چربی کباب و… جزو نقاط مثبت بهترین باربیکیو خانگی پارس خزر محسوب می‌شوند.

ویژگی‌ها
نوع گریل و باربیکیو: برقی
قفسه نگهداری مواد و وسایل: دارد
مجهز به سینی دو رو با جنس تفلون و بادگیر برای فضای آزاد
دارای سیستم قطع خودکار و قفل کودک

۴. دستگاه باربیکیو جهان گاز

اگر به دنبال بهترین باربیکیو خانگی گازی هستید، برند «جهان گاز» می‌تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد. استیل‌های به‌کاررفته در باربیکیوهای گازی این شرکت، برای کشور تایوان است و همچنین شیر ورودی گاز، ولوم‌ها و ترمومتر عقربه‌ای آن نیز به‌صورت سفارشی از ایتالیا وارد می‌شوند. بنابراین، می‌توان آن را در گروه محصولات با کیفیت و البته نسبتا گران در نظر گفت.

ازآنجاکه برخی افراد باربیکیو زغالی را برای خانه گزینه مناسبی نمی‌دانند، به سمت کباب پز و باربیکیوهای گازی و برقی می‌روند. از این جهت، توصیه می‌کنیم محصول موردنظرتان را از شرکت‌های معتبر خریداری کنید تا خیالتان از بابت صحت عملکرد و دوام آن راحت باشد.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو: گازی
قابلیت تنظیم دما: دارد
دارای جرقه‌زن
دارای سه عدد چدن با بالاترین کیفیت لعاب

۴ مدل از پرفروش‌ترین باربیکیوهای خانگی

در بخش بالا چهار شرکت تولیدکننده که دستگاه‌های باربیکیو و گریل خوبی تولید می‌کنند را معرفی کردیم. در ادامه می‌خواهیم به ۴ مدل از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین باربیکیوهای خانگی اشاره کنیم.

۱. باربیکیو خانگی پارمیس مدل BBQ ۴۱۲

این باربیکیو خانگی، محصولی چندکاره است که می‌توانید به‌عنوان آتشدان، منقل و باربیکیو از آن استفاده کنید. باربیکیو «پارمیس» برای آلاچیق، حیاط، روف‌گاردن و باغ گزینه بسیار خوبی است و همچنین، به علت قابلیت باز و بسته شدن و وزن سبکی که دارد، امکان حمل آسان را برای شما فراهم می‌کند.

اگر می‌خواهید یک باربیکیو زغالی قابل حمل و باکیفیت داشته باشید، توصیه می‌کنیم این محصول را به لیست بررسی خود اضافه کنید. گفتنی است، این مدل با ویژگی‌هایی که دارد، در گروه بهترین باربیکیو خانگی بازار به‌حساب می‌آید.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو: زغالی
به همراه ۲ کیف دستی مخصوص جهت حمل
دارای پایه‌های بلند و قابل تنظیم در دو ارتفاع

۲. باربیکیو زغالی و گازی مدل ۱+۹۰

این محصول که مشاهده می‌کنید، دارای یک باربیکیو با ۹ عدد ناودانی چدنی باکیفیت و یک عدد شعله است. شما می‌توانید هم به‌صورت زغالی و هم گازی از این محصول استفاده کنید. چنانچه به دنبال بهترین باربیکیو خانگی گازی و زغالی هستید، این مدل را نیز مدنظر داشته باشید.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو: گازی و زغالی
تعداد ناودانی‌ها: ۹ عدد از جنس چدن
دارای سینی چکه‌گیر

 

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو: گازی
دارای ۴ پایه مستحکم و چرخ‌دار
مجهز به تابه گریل جهت پخت کباب استیک
دارای شعله برای قرارگیری قابلمه

۴. باربیکیو زغالی مدل جامی

این مدل از باربیکیو جزو محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین باربیکیوهای خانگی در بازار است و از قیمت مناسبی هم بهره می‌برد. این محصول دارای یک بادبزن و کیف است که برای حمل آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر به دنبال بهترین باربیکیو خانگی ارزان‌قیمت هستید، بررسی این مدل خالی از لطف نیست. البته در نظر داشته باشید که این مدل، قابلیت و امکانات خاصی را به همراه ندارد.

ویژگی‌ها
نوع باربیکیو: زغالی
دارای پایه
به همراه کیف و بادبزن

سوالات رایج جهت خرید باربیکیو

چه مواردی در انتخاب بهترین باربیکیو خانگی تاثیرگذار است؟

مواردی مانند کارخانه سازنده، نوع باربیکیو، جنس بدنه و صفحات، ابعاد، تعداد ناودانی، ایمنی و سایر نکاتی که در این راهنمای خرید به آن اشاره کردیم، جزو مواردی هستند که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار گیرند.

قیمت باربیکیو خانگی در بازار حدودا چقدر است؟

ازآنجاکه قیمت باربیکیوهای خانگی بر اساس کارخانه تولیدکننده، نوع و قابلیت‌های آن تعیین می‌شود، نمی‌توانیم قیمت دقیقی برای آن مشخص کنیم. به‌طورکلی، بازه قیمت باربیکیو خانگی در بازار حدودا بین ۱ میلیون تومان الی ۵۰ میلیون تومان است.

ویدیو معرفی شرکت:

باربیکیو تهران کیچن یکی از معتبرترین مراکز تولید باربیکیو در تهران می‌باشد که امکان سفارش انواع باربیکیو گازی ذغالی را طبق سلیقه و نیاز شما فراهم کرده است. از طریق وبسایت باربیکیو تهران کیچن می‌توانید انواع کباب پز گازی ذغالی را به همراه مشخصات کامل آن‌ها مشاهده کنید و نسبت به خرید باربیکیو موردنظرتان اقدام نمایید.

اگر قصد خرید باربیکیو ذغالی و گازی را دارید، ابتدا راهنمای خرید زیر را مطالعه کنید. در انتهای مطلب نیز می‌توانید با بهترین باربیکیو گازی در تهران آشنا شوید. همینطور می‌توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان فروش ما به شماره شماره تلفن 02128429943 – 09122150154 تماس حاصل نمایید.

باربیکیو چیست؟

باربیکیو تعریف‌های مختلفی دارد اما در اصل واژه‌ای انگلیسی می‌باشد که از کلمه اسپانیایی بارکوتا گرفته شده است. بارکوتا به نوعی داربست و هیزم گفته می‌شود که زمانی مهاجران مکزیک و کالیفرنیا بر روی آن گوشت، مرغ و ماهی خود را کباب می‌کردند. در ایران باربیکیو به اسم کباب پز و یا منقل کباب معروف می‌باشد.

پس باربیکیو را می‌توانیم ابزاری برای پخت انواع کباب‌ها بصورت گریل یا نوعی روش پخت تعریف کنیم. البته باربیکیوها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که در زیر شما را با آن‌ها آشنا کرده‌ایم و همینطور بهترین باربیکیو گازی در تهران را معرفی نموده‌ایم.

باربیکیوهای موجود در بازار ایران از لحاظ پخت در سه نوع گازی، ذغالی و گازی ذغالی تولید می‌شوند که باید به هنگام خرید باربیکیو به این موضوع توجه کنید. البته اگر نگاهی به بازار ایران بیندازید، نام باربیکیوهای برقی را نیز خواهید دید. این مدل از باربیکیو اکثرا در محیط داخلی منازل استفاده می‌شود و از آنجایی که هزینه مصرف برق آن‌ها بالا است، محبوبیت کمتری دارند.

می‌توان گفت که باربیکیو ذغالی و گازی محبوبیت بالاتری نسبت به دیگر انواع باربیکیو دارند و انتخاب از بین آن‌ها به سلیقه و نیاز کاربر برمی‌گردد. در زیر در مورد اینکه انواع کباب پز ها چه ویژگی‌ها و تفاوت‌هایی با هم دارند، صحبت کرده‌ایم.

باربیکیو گازی یا همان کباب پز گازی

یکی از بهترین و راحت‌ترین انواع کباب‌ پز های موجود در بازار از نظر نحوه استفاده “باربیکیوهای گازی یا همان کباب‎پزهای گازی” می‌باشند. سرعت عمل آماده شدن و پخت انواع کباب پز گازی بسیار بالا است. شما به راحتی در ظرف کمتر از 10 دقیقه می‌توانید پخت‌وپز را شروع کنید.

همینطور باربیکیوهای گازی به شما این امکان را می‌دهند که حرارت را کنترل کنید و در عین حال پخت کامل و یکنواختی را تجربه نمایید. همچنین این نوع کباب‌ پز ها گزینه‌های حرارتی متغیری دارند، به این معنی که می‌توانید غذاهای خود را در دماهای مختلف بپزید.

باربیکیو گازی دارای شعله‌های شبیه به زغال چوب است اما به راحتی همانند اجاق گاز قابل تنظیم می‌باشد. یکی از امکانات دیگر فوق‌العاده این نوع باربیکیو قابلیت سوخت دوگانه آن می‌باشد، به این صورت که هم میتوان از گاز شهری برای سوخت استفاده کرد و هم از گاز کپسول مایع در مکان‌هایی که امکان برخورداری از گاز شهری وجود ندارد. اگر به دنبال بهترین باربیکیو گازی در تهران هستید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

باربیکیو ذغالی

باربیکیو ذغالی که شباهت بیشتری به کباب پز و یا منقل کباب دارد، گزینه‌ی دیگری است که به هنگام خرید باربیکیو می‌توانید آن را انتخاب کنید. این مدل از قدیمی‌ترین و رایجترین کباب پز ها می‌باشد که در اکثر خانه‌ها، ویلا‌ها و یا رستوران‌ها و باغ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. طعم دودی و ذغال، یکی از طعم‌های دلخواه مردم در کشورهای مختلف می باشد، به ویژه در کشورمان ایران طعم دودی مورد پسند اکثر مردم می باشد.

البته باربیکیوهای ذغالی نسل جدید ظاهر مدرن‌تر و عملکرد بهتری نسبت به نسل قدیمی انواع کباب‌ پز ها دارند و گزینه‌ی ایده‌آل‌تری برای فضاهای باز می‌باشند. در این باربیکیوها به جای گاز از زغال چوب برای پخت غذا استفاده می‌شوند.

معمولا اکثر باربیکیوهای ذغالی زمان بیشتری نسبت به باربیکیو گازی برای آماده شدن نیاز دارند. البته باربیکوهای ذغالی دارای فن دمنده هستند که احتراق ذغا‌ل‌ها را تسریع می‌بخشند. فن دمنده در باربیکیو ذغالی را می‌توان شبیه به تنظیم شعله در باربیکیو گازی دانست. همینطور این باربیکیوها نیاز به تمیزکاری بیشتری دارند و همین یکی از نقاط ضعف این مدل از باربیکیوها می‌باشد. این نوع کباب پزها برای فضاهای باز مثل بالکن آپارتمان‌ها و حیاط خلوت گزینه عالی هستند.

به هنگام خرید باربیکیو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

امروزه انواع باربیکیو در مدل‌های مختلف در بازار موجود است و تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدامیک برای شما مناسب‌تر و کاربردی است، می‌تواند چالش بزرگی باشد. برای تصمیم‌گیری درست پیشنهاد می‌کنیم که به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم حتما دقت کنید.

همینطور می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی‌تر با کارشناسان ما در باربیکیو تهران کیچن تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما به عنوان یکی از بهترین متخصصان تولید باربیکیو در تهران می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

1) کدوم نوع باربیکیو را بخرم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم انواع باربیکیو‌ به سه نوع گازی، ذغالی و گازی ذغالی تقسیم می‎شود. اینکه کدامیک برای شما مناسب‌تر است، به اولویت‌تان برمی‌گردد. برای مثال اگر زمان پخت کم برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، بهتر است که به سمت باربیکیو گازی بروید.

باربیکیوهای ذغالی نیاز به صبر و تمرین بسیار نیاز دارند و حتی گاها تا 40 دقیقه طول می‌کشد تا زغال به درجه حرارت موردنیاز برسد اما نمی‌توانیم انکار کنیم که نتیجه غذای خوش طعم‌تر است. اگر بنظرتان پخت غذا با زغال طعم منحصربفردی دارد و دوست دارید که همیشه آن را تجربه کنید، می‌توانید باربیکیو ذغالی را سفارش دهید. البته باربیکیوهای گازی تولید باربیکیو تهران کیچن قابلیت تبدیل شدن به باربیکیو ذغالی را دارند. یعنی با یک تیر می‌توانید دو نشان بزنید. به این ترتیب با قرارگیری باکس زغال بر روی شعله گازی می‌توانند به عنوان کباب پز ذغالی مورد استفاده قرار گیرد.

توجه کنید که برای اکثر باربیکیوهای گازی هم از گاز شهری و هم گاز کپسول مایع در مکان‌هایی که امکان برخورداری از گاز شهری وجود ندارد، استفاده می‌کنند. مثلا تقریبا تمامی کباب پزهای تولید باربیکیو در تهران کیچن مجهز به گاز شهری و گاز کپسول مایع هستند و این کار را می‌تواند برای کاربر آسان کند. اما باربیکیوهای ذغالی از ذغال به عنوان سوخت استفاده می‌کنند و از طرف دیگر نیاز به تهویه مناسب دارند زیرا دود و خاکستر زیادی تولید می‌نمایند.

2) بودجه شما چقدر است؟

اگر به دنبال باربیکیو مجهزی هستید، پس باید هزینه بالایی را بپردازید. باربیکیوها در قیمت‌های متنوعی در بازار موجود هستند و شما در بالا نیز می‌توانید قیمت انواع باربیکیو گازی ذغالی را ببینید. البته امکان سفارش باربیکیو با توجه به بودجه شما نیز از طریق باربیکیو تهران کیچن وجود دارد. کافیست بدین منظور با کارشناسان ما به شماره تلفن 02128429943 – 09122150154 تماس حاصل نمایید.

3) چقدر فضا برای قرارگیری باربیکیو دارید؟

نکته‌ی بعدی که باید به هنگام خرید باربیکیو به آن توجه کنید، این است که فضای فیزیکی خود را در نظر بگیرید. برای مثال اگر بالکن کوچکی دارید، پس انتخاب‌های شما محدود خواهد بود. خوشبختانه امروزه باربیکیوها در اندازه‌های متنوعی در بازار موجود هستند و شما به راحتی می‌توانید مدلی متناسب با فضای مدنظرتان را بیابید.

البته این امکان در باربیکیو تهران کیچن وجود دارد که به راحتی باربیکیویی متناسب با نیازتان را سفارش دهید. نکته‌ی بعدی که باید به آن توجه کنید این است که قرار است از باربیکیو مدنظرتان برای پخت غذا برای چند نفر استفاده کنید.

4) جنس باربیکیو مدنظرتان از چیست؟

بیشتر باربیکیوهای موجود در بازار ایران از فولاد ضد زنگ، فولاد میناکاری شده، چدن یا آلومینیوم ساخته می‌شوند. فولاد ضد زنگ بهترین دوام و مقاومت را در برابر آب و هوا ارائه می‌دهد و از این رو گزینه مناسبی برای فضاهای باز است. با اینکه فولاد ضد زنگ بسیار بادوام است اما در صورت گرم شدن می‌تواند تغییر رنگ دهد و لکه‌ها و اثر انگشت را بیشتر از سایر سطوح نشان دهد.
توجه کنید که کیفیت فولاد ضدزنگ را می‌توانید با آهنربا بسنجید. اگر آهنربا به فولاد ضدزنگ بچسبد، به این معنی است که کیفیت پایینی دارد و احتمال زنگ‌زدگی آن بیشتر است.

با این حال اگر قرار نیست که از باربیکیو ذغالی یا گازی خود در فضاهای باز استفاده کنید، نیاز بهسرمایه‌گذاری روی آن نیست و می‌توانید به سمت گزینه‌های ارزان‌تری بروید. اگر برای شما قابل حمل بودن باربیکیو از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توانید باربیکیو سبک‌تری مثل باربیکیوهایی از جنس آلومینیوم را انتخاب کنید.

5) آیا طراحی مناسبی دارد؟

با اینکه کاربرد باربیکیو برای طبخ غذا می‌باشد اما در عین حال باید طراحی معقولی داشته باشد. بهتر است باربیکیوی انتخاب کنید که فضای کافی مثل میز کار را داشته باشند. مثلا اکثر باربیکیوهای گازی استیل آیلند دارای شعله آشپزی، سرخ کن، سبد سرخ کن، میزکار، کابینت و کشو و میز بغل هستند.

6) آیا امکان جابجایی باربیکیو وجود دارد؟

اگر امکان جابجایی باربیکیو برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، پس باید این موضوع را جزو اولویت‌های خود به هنگام خرید باربیکیو قرار دهید. مثلا اکثر کباب پز های تولید باربیکیو تهران کیچن دارای چرخ بوده که سهولت جابجایی آن را امکان پذیر می نماید.

همانند که در لیست محصولات بالا مشاهده می‌کنید، باربیکیوها در قیمت‌های متنوعی در بازار موجود هستند. احتمالا با دیدن قیمت برخی از باربیکیوها تعجب کنید چرا که باربیکیوهای درجه یک با استانداردهای بالا قیمت بالاتری نیز دارند. توجه کنید که مراکز فروش باربیکیو ارزان‌ قیمت محصولات بی‌کیفیت‌تری نیز ارائه می‌دهند که در کوتاه مدت شما را از خریدتان پشیمان می‌نماید. این نوع باربیکیوها با توجه به کیفیت پایین‌شان زود خراب می‌شوند.

بهترین باربیکیو گازی در تهران

خرید باربیکیو معمولا بر حسب فاکتورهایی همچون نوع آن، تجهیزات، اندازه و قیمت تعیین می‌شود. از طرف دیگر عواملی مثل تولیدکننده محصول نیز در تصمیم شما تاثیرگذار است و شما برای یک خرید آگاهانه نیاز به شناخت برندهای مشهور تولید باربیکیو دارید.

آشپزخانه تهران (تهران کیچن) تولیدکننده انواع مختلف باربیکیو گازی و باربیکیو ذغالی با بهترین کیفیت ساخت و جدیدترین دستگاه های روز دنیا بوده و همواره کوشیده است تا بهترین کیفیت و مناسب ‌ترین قیمت را برای مشتریان عزیز مهیا کند. تهران کیچن به عنوان بهترین مرکز تولید باربیکیو در تهران فرصتی را برای خریداران فراهم کرده است که تمامی انواع باربیکیوهای تولید خود را به صورت آنلاین و با مشخصات کامل ببینید و به راحتی آن را سفارش دهند.

شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت انواع باربیکیو به لیست بالا مراجعه و پس از انتخاب نوع محصول مورد نظر خود، جهت مشاوره و خرید اقدام کنید. برای خرید انواع باربیکیو میتوانید از سایت آشپزخانه تهران اقدام به ثبت سفارش نموده و در کمترین زمان با بهترین کیفیت باربیکیو خود را تحویل بگیرید.

مزایای خرید از باربیکیو تهران کیچن

تهران کیچن یکی از معتبرترین تولیدکنندگان باربیکیو در ایران است که بستر مطمئن و امنی را برای سفارش انواع باربیکیو گازی ذغالی پیش روی شما قرار می‌دهد. از طریق وبسایت تهران کیچن می‌توانید قیمت‌های روز انواع باربیکیو را ببینید و خرید خود را آگاهانه انجام دهید.

در سایت تهران کیچن قبل از خرید می‌توانید سایز، تجهیزات و تمامی جزئیات محصول مورد نظر خود را در میان انواع محصولات مشابه آن ببینید و سپس آن‌ را سفارش دهید. پشتیبانی از خرید یکی از اولین اولویت‌های تهران کیچن بوده و از این رو 7 روز ضمانت بازگشت کالا دارد. پرداخت در محل و تضمین اصل بودن کالا دو اصل مهم دیگری است که تهران کیچن به آن‌ها پایبند است.

سوالات متداول

تفاوت باربیکیو گازی و بابیکیو ذغالی چیست؟

باربیکیوهای گازی برای کسانی به دنبال آشپزی سریع و راحتی هستند، گزینه‌ی بهتری است چرا که این نوع باربیکیوها بسیار کارآمد و راحت می‌باشند. سهولت استفاده و سرعت آماده شدن این باربیکیوها باعث می‌شود که در کمتر از 10 دقیقه آشپزی را شروع کنید.

باربیکیوهای گازی این امکان را به شما می‌دهند که دما را با دقت تنظیم کنید و کنترل کاملی به پخت غذا داشته باشید. چرا که گرما مستقیم و ثابت از شعله‌ها خارج می‌شود و به طور یکنواخت‌تری می‌توانید غذای خود را بپزید.

از طرف دیگر باربیکیوهای ذغالی را داریم که همیشه نتایج غذای آن‌ها خوش‌ مزه‌تر و خوش‌ طعم‌تر می‌باشد. با این حال این نوع باربیکیوها نیز نیاز به زمان آماده‌سازی بالایی دارند و همین می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

آیا می‌توانیم از باربیکیو گازی به عنوان باربیکیو ذغالی استفاده کنیم؟

بله! برخی از باربیکیوهای گازی تهران کیچن دارای لوازم جانبی اختیاری هستند که امکان تبدیل باربیکیو گازی به ذغالی را فراهم می‌کنند. شما با خرید باربیکیو از تهران کیچن می‌توانید به طور جداگانه باکس زغال را سفارش دهید که بر روی قسمت کباب پز قرار می‌گیرد و می‌توانید به عنوان کباب پز ذغالی از آن استفاده کنید.

آیا باربیکیوهای ذغالی طعم بهتری نسبت به باربیکیوهای گازی دارند؟

تجربه نشان می‌دهد که باربیکیو ذغالی طعم بهتری نسبت به باربیکیو گازی دارد ولی با این حال برخی از مردم معتقدند که تفاوت طعم بین غذای پخته شده با گاز و زغال ناچیز است و در نهایت، انتخاب بین این دو یک امر کاملا شخصی است.

تمیز کردن کدام نوع باربیکیو راحت‌تر است؟

برای کسانی که عاشق گوشت کبابی هستند، باربیکیوها جزو دارایی‌های ارزشمند آنهاست. اما برای اینکه به مدت طولانی از باربیکیوی خود بتوانید لذت ببرید، باید به طور مداوم آن را تمیز کنید. فرقی نمی‌کند که نوع گازی یا ذغالی باربیکیو را انتخاب کرده‌اید، در هر صورت پس از استفاده باید به طور کامل آن را تمیز کنید زیرا که ذرات باقیمانده غذا می‌توانند باعث زنگ‌زدگی دستگاه شوند.

بهترین باربیکیو گازی در تهران کدام است؟

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، همه چیز به اولویت‌های خودتان باز می‌گردد و نمی‌توان بهترین مدل را معرفی کرد. بدین منظور پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا با توجه به شرایط‌تان شما را برای خرید بهترین مدل باربیکیو گازی راهنمایی کنند.

بهترین مرکز تولید باربیکیو در تهران چیست؟

آشپزخانه تهران (تهران کیچن) تولیدکننده انواع مختلف باربیکیو گازی و باربیکیو ذغالی با بهترین کیفیت ساخت و جدیدترین دستگاه های روز دنیا بوده و همواره کوشیده است تا بهترین کیفیت و مناسب ‌ترین قیمت را برای مشتریان عزیز مهیا کند. تهران کیچن فرصتی را برای خریداران فراهم کرده است که تمامی انواع باربیکیوهای تولید خود را به صورت آنلاین و با مشخصات کامل ببینید و به راحتی آن را سفارش دهند.

ویدیو برخی پروژه‌های انجام‌شده در حوزه باربیکیو

منبع: یوزتک استیل  

دکمه بازگشت به بالا