انواع سایبان های چتری زیبا برای حیاط

انواع سايبان چتري به دسته هاي مختلفي تقسيم‌ بندي مي‌ شود. زيرا از متريال هاي متفاوتي توليد شده اند. به همين علت از نظر کاربرد و از نظر ابعاد و ظاهر با يکديگر متفاوت هستند. اين گونه از محصولات خود به دو دسته سايبان ثابت و سايبان متحرک و يا همان برقي تقسيم بندي مي شوند. البته سايه بان ها بر اساس نوع کاربرد و ويژگي هاي ظاهري به انواع مختلفي مانند. سايبان استخر و سايبان پارکينگ و سايبان آفتابگير و سايبان چتري و سايبان دو طرفه و سايبان کالسکه اي و سايبان تاشو و سايبان آکاردئوني و سايبان فنري تقسيم بندي شده اند.

سايبان فنري يکي ديگر از انواع سايبان ها به حساب مي آيد .که نام ديگري دارد و به آن سايبان بازويي مي گويند. زيرا داراي بازو هايي است که به راحتي بسته مي شود. علاوه بر اين بايد بيان کنيم که سايبان فنري از جمله سايبان هاي مدرني هستند که در مکان عمومي استفاده مي شوند. اين گونه از محصولات امکان نصب موتور توبلار را دارند. به همين جهت به راحتي مي توانيد با نصب اين موتور آن را به سايبان برقي تبديل کنيد. همچنين نصب آن بسيار آسان است و کاربرد بسيار زيادي دارد. به علاوه داراي روکش ضد آب است و قيمت مناسبي دارد. علاوه بر اين بايد بيان کنيم که انواع سايبان چتري در مکان‌ هاي مختلفي مانند حياط و باغ و پارک استفاده مي شوند.

نحوه عملکرد سايبان چتري

انواع سايبان چتري بر اساس ميزان وزش باد و هواي هر منطقه طراحي و توليد مي شوند. اين گونه از محصولات در برابر بارش باران مقاومت بسيار زيادي دارد، زيرا هدف اصلي توليد سايبان چتري به منظور حفاظت در برابر باران ساخته شده است. علاوه بر اين در مورد انواع سايبان چتري بايد بيان کنيم که داراي پارچه ضد آب هستند. اين گونه از محصولات با استفاده از پدال ??? درجه مي چرخد. به همين علت امکان تغيير زاويه چتر وجود دارد. از اين محصولات مي توانيد به عنوان يک سايبان بسيار عالي در مکان هاي عمومي استفاده کنيد. مکانيزم عملکرد انواع سايبان چتري به دو روش مي باشد.

آشنایی با انواع سایه بان چتری و اجزای آن

اين سايبان داراي يک چتر نوک تيز است و نصب آن بسيار راحت است. زيرا در شن و ماسه به راحتي فرو مي رود و مانند يک چتر معمولي عمل مي کند. علاوه بر اين بايد بيان کنيم که پارچه هايي که در توليد انواع سايبان چتري استفاده مي‌ شود در رنگ‌ هاي متفاوتي توليد مي‌ شود. اين گونه از محصولات در گاهي مواقع از جنس کتان هستند و داراي رويه ضد آب اند. همچنين بايد اضافه کنيم که اين گونه از محصولات با استفاده از متريال هايي توليد شده اند که در شرايط آب و هواي مرطوب هم مقاومت بسيار بالايي دارند.‌ از انواع سايبان چتري در ويلاها و کنار استخرها و در بالکن منازل و در فضاهاي باز و مراکز توريستي تفريحي استفاده می شود.

سايبان چتري بهترين انتخاب براي فضاي باز

انواع سايبان چتري بهترين انتخاب براي فضاي باز به حساب مي آيند. زيرا داراي مزاياي زيادي هستند. مثلا مي توانيم بگوييم که يکي از مهمترين مزاياي آن اين موضوع است که مي تواند تاثير بسيار زيادي بر روي زيبايي و ظاهر فضاهاي باز به خصوص رستوران ها و کافي شاپ هاي سرباز بگذارد. اين گونه از محصولات به راحتي باز و بسته مي شوند و استفاده از آن بسيار راحت است. نکته ديگري که بايد بيان کنيم اين موضوع است که انواع سايبان چتري از نظر وزن جزو بهترين نوع سايبان ها قرار دارند. زيرا وزن سبکي دارند و به همين علت استفاده از آنها بسيار راحت است.

آشنایی با انواع سایه بان چتری و قابلیت جابجایی

علاوه بر اين ،اين گونه از محصولات متحرک هستند و قابليت جابجايي دارند و به همين علت مصرف کنندگان مي توانند در هر قسمتي از محل کار و يا فضاهاي آزادي مانند باغ و رستوران ها و در ويلاها انواع سايبان چتري را به راحتي جابه جا کنند. زيرا جابجايي آن بسيار راحت است و ديگر نياز به نيروي متخصص ندارد. علاوه بر اين بايد بيان کنيم که اين گونه از محصولات کاربرد بسيار ساده‌اي دارند. انواع سايبان چتري مي‌ توانند فضاي کافه و رستوران ها را بسيار زيبا کنند. در حقيقت چيدمان دکور فضاي باز با استفاده از سايبان چتري زيبا تر و کارآمد تر مي شود. در اين صورت افراد زيادي به اين مراکز مراجعه مي‌ کنند.

بهترين و کارامدترين نوع سايبان چيست؟

انواع سايبان چتري جزو بهترين و کارآمد ترين نوع سايه بان ها به حساب مي آيد. زيرا اين گونه از محصولات در دو نوع پايه کنار و پايه وسط توليد و طراحي شده اند‌. علاوه بر اين در مورد اين نوع از سايبان ها بايد بيان کنيم که از آنجايي که انواع سايبان چتري براي استفاده در فضاهاي باز يک سايبان مناسب به حساب مي‌ آيند، جزو کارآمد ترين و بهترين سايبان ها قرار گرفته اند. اين گونه از محصولات مي‌ توانند کاربرد بسيار زيادي داشته باشند و يک سايبان مناسب براي استراحت در فضاي باز و در طبيعت به حساب مي آيد. علاوه بر اين سايبان ها مي توانند هم در برابر بارش باران و هم در برابر تابش مستقيم نور خورشيد از مصرف‌ کنندگان محافظت کنند.

آشنایی با انواع سایه بان چتری و قابلیت یو وی

زيرا به گونه توليد شده اند اشعه نور خورشيد و قطرات باران را به درون سايبان وارد نمي‌ کنند و به گونه اي نفوذ نا پذير هستند. اضافه بر اين گونه از سايبان هاي چتري به علت اين که نصب بسيار راحتي دارند و براي نصب آنها هيچ هزينه‌ اي نياز نيست، زيرا جزو کارآمدترين سايبان ها قرار گرفته اند. همچنين بايد اضافه کنيم که سايبان هاي چتري در مدل هاي فراوان و در طيف رنگي مختلفي توليد شده اند و به همين علت مشتري مي تواند با توجه به سليقه و کاربرد خود انواع سايبان چتري را در مدل هاي متفاوت خريداري کند. مدل پايه کنار سايبان چتري در کافه و رستوران ها استفاده مي شود.

انواع سايبان ها بر اساس نوع کارکرد

انواع سايبان چتري بر اساس نوع کاربرد آنها به دسته هاي مختلفي تقسيم بندي شده اند. اين گونه از محصولات به صورت ريلي هم توليد شده اند. يعني داراي زير پايه هايي هستند که بر روي آنها چرخ نصب شده است و به همين علت جابجايي آنها بسيار راحت است. شما مي توانيد از سايبان چتري ريلي در بسياري از مکان‌ ها استفاده کنيد. زيرا جابجايي آن بسيار راحت است و نياز به نيروي بازو ندارد و افراد تک نفره مي تواند اين گونه از محصولات را جابجا کنند. همچنين بايد بيان کنيم که سايبان هاي چتري به گونه‌اي توليد شده اند که باعث آفتاب سوختگي و تغيير رنگ پوست مصرف کنندگان نمي‌ شود.

آشنایی با انواع سایه بان چتری و کارایی آنها

انواع سايبان هاي چتري جزو کارآمد ترين محصولات به حساب مي آيند. زيرا علاوه بر زيبايي ظاهري که دارند در بسياري از مکان مسکوني و گردشگري استفاده مي شوند و مي توانند فضاي باز را تا حد امکان به طور کامل بپوشانند. علاوه بر اين بايد بيان کنيم که سايبان چتري داراي طراحي ساده هستند.

اين گونه از محصولات به دو نوع ثابت و متحرک تقسيم بندي شده اند و قابليت جابجايي دارند. نوع ثابت سايبان چتري مي‌ تواند به راحتي در زمين فرو برود و ثابت بماند اما نوع متحرک آن همان طور که بيان کرديم داراي چرخ هايي است و قابل جابجايي هستندسایبان چتری یک وسیله زیبا و کاربردی برای محفاظت در برابر تابش نور خورشید ، باران و برف می باشد و یکی از لوازم و تجهیزات پرکاربرد و پرطرفدار در فضاهای باز ویلا،باغ، استخر، ساحل،پشت بام، حیاط و حتی کافی شاپ و رستوران های غیرمسقف است.

باز و بسته کردن سایبان چتری با دو شیوه دستی و برقی ( اتوماتیک ) انجام می‌شود. در انواع دستی میله‌ها به یک قرقره متصل بوده و به کمک یک دستگیره سایه بان را باز و بسته می کنیم و اغلب برای سایبان های کوچک کاربرد دارد. اما انواع برقی از یک موتور برای حرکت دادن بال‌ها و میله‌ها بهره می برند.

در ساخت این محصولات از سه نوع پارچه استفاده می‌شود:

  • پارچه‌های برزنتی الیافی و نخی: این پارچه‌ها ظاهرشان مانند پارچه‌های معمولی است و به کمک الیاف و نخ بافته شده‌اند. مقاومت این پارچه‌ها در برابر نور خورشید و بارندگی کمتر از انواع دیگر است و معمولاً از نوع به عنوان سایبان متحرک استفاده می‌کنند.
  • پارچه‌های برزنتی PVC: ماده اصلی ساخت این پارچه‌ها pvc و پلیمرهای مربوط به آن است و یک پارچه مقاوم و منعطف می باشد. این پارچه‌ها رنگهای متنوعی دارند و در برابر نور خورشید و نزولات جوی مقاومت خوبی دارند. بنابراین اغلب به عنوان سایبان چتری در فضای باز از آن استفاده می‌شود.
  • پارچه‌های نانو: نوع جدید و مدرن پارچه‌های استفاده شده در تولید و ساخت سایه بان هستند که در آنها از فناوری نانو استفاده شده است. پارچه‌ها تمامی ویژگی‌های مناسب و استاندارد برای یک پوشش خوب در هوای آزاد را دارند و معمولاً اغلب تولید کنندگان ترجیح می‌دهند که از این متریال برای محصولات خود استفاده کنند.
  • سایبان چتری پایه وسط: طراحی این سایه بان ها دقیقاً مشابه با چترهای معمولی است و پایه اصلی شان در مرکز سایبان قرار می‌گیرد. مزیت بزرگ این دسته این است که مرکز ثقل دقیقاً بر روی پایه وسط قرار می‌گیرد و تعادل خوبی دارد. بزرگ‌ترین ایرادشان هم این است که میله مرکزی برای خودروها مشکل ساز شود و امکان استفاده از آن به عنوان پارکینگ متحرک وجود نداشته باشد.
  • سایبان چتری پایه کنار: در این مدل پایه اصلی در یک سمت قرار می‌گیرد و باله‌ها به صورت آویز به یک سمت خاص از سایبان میل می‌کنند که گزینه مناسبی برای پارکینگ متحرک و استفاده کامل از فضای سایه به شمار می رود. عدم تعادل این دسته ممکن است مشکل ساز شود که معمولا با وزنه های مخصوص این مشکل برطرف می گردد.

 

دکمه بازگشت به بالا