حوادث

امدادرسانی هلال احمر به ۳۱۰۰ نفر در حوادث جوی

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۳ هزار در حوادث جوی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ترند روز، صادق محمودی با اشاره به انجام عملیات امداد و نجات در سوانح جوی شامل کولاک برف و آب‎گرفتگی گفت: از تاریخ ۲۶ تا  ۲۹ بهمن ماه در ۷۰ منطقه، ۲۳ محور کوهستانی، ۱۵ شهر و ۳۲ روستا از ۱۷ استان کشور، عملیات امداد و نجات به اجرا درآمده و در جریان آن به ۳۱۶۶ نفر امدادرسانی شد.

وی با بیان اینکه برای ۱۱۰ نفر اسکان اضطراری فراهم شد، گفت: همچنین ۱۲ نفر  به مناطق امن و یک نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آب‌گرفتگی مناطق نیز گفت: امدادگران ۱۹۳ واحد مسکونی را از آب تخلیه کردند. همچنین نسبت به رهاسازی ۲۳۸ خودرو از برف نیز اقدام شد.

محمودی با بیان اینکه در این مدت، ۹۷ تیم امدادی شامل ۳۸۶ امدادگر در ماموریت‌ها حضور داشتند، گفت: ۱۵۶ تخته پتو، ۲۴۵ کیلوگرم نایلون، ۳۰ بسته غذایی، ۲۴۷ بطری آب معدنی، ۲۰۰ قوطی کنسرو، ۸۰ کیلوگرم خرما و ۲۴۰ بسته بیسکوییت، بین افراد متاثر از سوانح جوی، توزیع شده است. امدادرسانی همچنان در ایلام، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان ادامه دارد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا