آغاز فاز دوم احیاء بازار سنتی نطنز 

ترند روز/اصفهان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز گفت: فاز دوم احیاء بازار سنتی نطنز با تامین اعتبار لازم آغاز شد.

حسین یزدانمهر در گفت وگو با ترند روز اظهار کرد: فاز دوم احیاء بازار سنتی نطنز از محل اعتبارات سفر شهید رئیسی به استان اصفهان با اعتبار 15 میلیارد ریال آغاز شد.

وی افزود: این مبلغ به منظور شروع عملیات فاز دوم بهسازی و مرمت بازار سنتی نطنز تخصیص و تامین شده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: با پیمانکار ذی صلاح و استادکار و معماران سنتی عقد قرارداد انجام شده و با نظارت کارشناس فنی اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز عملیات بازسازی آغاز شده است.

یزدانمهر تصریح کرد: در این مرحله بدنه سازی، استحکام بخشی، عایق کردن پشت بام، نماچینی، کاه گِل، سیم گل و شمشه گیری و نورپردازی بخشی از راسته که شامل ابتدای موزه باستان شناسی تا کارگاه سرامیک سازی عبادی و همچنین حوزه علمیه و چهارسوق می شود در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان این پروژه در سال جاری جلوه ویژه ای به یکی از نقاط مهم تاریخی شهرستان نطنز دمیده شود و شاهد رونق هرچه بیشتر صنایع دستی در کل مجموعه بازار باشیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز گفت: شهرستان نطنز همانند دیگر شهرهای مهم ایران دارای بازار سنتی و یا همان راست بازار بوده که با معماری خاص یکی از جاذبه های مهم گردشگری بوده که در بین عموم مردم از جایگاه بالایی برخوردار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا