برترین های ترند روزعمومی

چگونه قفل بازی های ps4 را باز کنیم؟

چگونه بازی های قفل شده پلی استیشن 4 را باز کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است اکانت دیجیتالی ps5 بازی‌های شما که به صورت دیجیتالی خریداری کرده‌اید، در پلی استیشن 4 با علامت قفل نشان داده شوند و اجرا نشوند، زیرا کنسول به شما اجازه دسترسی به محتوا را نمی‌دهد. این حالت بیشتر اوقات در زمانی پدید می‌آید که کنسول شما آفلاین است. برای حل این مشکل، چند راه ساده وجود دارد. فروش اکانت بازی ps4 از سایت رسمی گیم استور پیشنهاد ما به شما است.

راه حل اول

– از لایسنس محتوای خود مطمئن شوید. برای این کار، وارد تنظیمات کنسول شوید.

– وارد Account Management شوید و مطمئن شوید که در PSN ساین این هستید. سپس گزینه Restore Licenses را انتخاب کنید.

– توجه کنید برای انجام این مراحل باید حتما به اینترنت متصل باشید. اکنون باید قفل بازی‌های شما حذف شده باشد.

راه حل دوم

– اگر روش قبل مشکل شما را حل نکرد، احتمالا کنسول شما، به عنوان کنسول Primary تعریف نشده است.

– وارد تنظیمات کنسول شوید.

– وارد Account Management شوید.

– مطمئن شوید که به PSN متصل هستید و سپس گزینه Activate as Your Primary PS4 را انتخاب کنید.

– احتمالا گزینه Activate را خواهید دید و گزینه Deactivate غیرفعال خواهد بود. با زدن روی گزینه Activate، کنسول خود را تبدیل به کنسول Primary کنید.

اگر کنسول به شما اجازه Activate کردن PS4 را نداد، باید این کار را از طریق اکانت خود در وبسایت سونی انجام دهید. توجه کنید که Activate کردن PS4 به عنوان کنسول Primary فقط هر شش ماه یک بار قابل انجام است.

اگر از جمله افرادی هستید که از کنسول‌های کپی‌خور شده یا اکانت‌های ترکیبی هک‌شده استفاده می‌کنید، قفل شدن بازی‌ها راه حلی ندارد و باید اکانت مربوط به بازی‌ها را پاک کنید. در کنسول‌های کپی‌خورشده بهتر است که کلا کنسول را از منوی Initialise PS4 به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

چگونه قفل بازی‌های ps4 را باز کنیم؟ (نکات تکمیلی)

گاهی اوقات به دلایل مختلفی، بازی بچه گانه ps4 و دیگر بازی‌های شما روی کنسول ps4 قفل می‌شوند. یکی از دلایل این موضوع می‌تواند مدت طولانی آفلاین بودن کنسول باشد؛ البته دلایل مختلف دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله قصد داریم آن‌ها را بررسی کنیم. همچنین راه حل باز کردن بازی‌های قفل شده در این مطلب آموزش داده خواهد شد.

چرا بازی‌های ps4 قفل می‌شوند؟

دلایل متعددی برای جواب به این سوال وجود دارد که ما مهم‌ترین‌ها را بررسی می‌کنیم؛ اما به صورت کلی، زمانی که شرکت سونی متوجه هرگونه فعالیت غیرقانونی شود، بازی‌ها را قفل می‌کند. در برخوردهای شدیدتر نیز ممکن است اکانت یا بدتر از آن کنسول را بن کند. البته گاهی هم این قفل شدن‌ها به دلیل مشکلات تحریم‌ها، ریجن و… اتفاق می‌افتند.

اکانت هکی

زمانی که از اکانت هکی استفاده می‌کنید، در واقع از اکانت قانونی دزدیده‌ شده‌ای در حال استفاده هستید که صاحب آن نیز ممکن است به صورت همزمان با شما قصد بازی داشته باشد. اگر حواستان نباشد و کنسول به اینترنت  وصل باشد،‌ کنسول و اکانت غیرقانونی توسط PSN شناسایی می‌شود و همه‌ی بازی‌های آن اکانت روی کنسول شما را  قفل می‌کند. سپس به صورت خودکار پسوورد اکانت را تغییر می‌دهد و برای صاحب اصلی ایمیل می‌کند. برای این قفل شدن بازی‌های اکانت‌های هکی راه حلی وجود ندارد.

اکانت‌های ظرفیت ۱

اکانت‌های ظرفیت ۱ نیز ممکن است وقتی به مدت طولانی به اینترنت وصل نشوند، بازی‌هایشان قفل شود. این اکانت‌ها هم آنچنان که همگان فکر می‌کنند قانونی نیستند بنابراین به گفته برخی کارشناسان بعد از ۶ ماه بازی‌های روی این اکانت‌ها قفل می‌شوند. البته برای باز کردن قفل بازی‌های اکانت‌های ظرفیت ۱، راه حل‌هایی وجود دارد که در بخش‌های بعدی بررسی خواهند شد.

اکانت‌های ظرفیت ۲ و ۳

اگر اکانت قانونی بازی های ps4  یا اکانت قانونی بازی های ps5 خریداری کرده‌ باشید، جای هیچگونه نگرانی نیست. بازی‌های اکانت‌های قانونی ظرفیت ۲ و ۳ نیز گاهی اوقات ممکن است قفل شوند. این موضوع معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که آفلاین هستید و کنسول توانایی لایسنس کردن اکانت و بازی‌های شما را ندارد. به همین دلیل ممکن است بازی‌ها قفل شوند و تا زمانی که مشکل رفع نشود، امکان استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت.

البته ناگفته نماند که هنگام آنلاین بودن هم ممکن است این مشکل بوجود بیاید. در هر صورت اگر کنسول حدس زد که فعالیتی در حال انجام است که نقض قوانین است، بازی مورد نظر یا همه‌ی بازی‌ها را قفل می کند. قفل شدن اکانت‌های قانونی خیلی کم پیش می‌آید و در صورت پیش آمدن نیز به راحتی می‌توان بازی‌ها را برگرداند.

چگونه قفل بازی‌های پلی استیشن ۴ را باز کنیم؟

در قسمت قبل با دلایل مختلف قفل شدن بازی‌ها در اکانت‌های متفاوت آشنا شدیم. حالا می‌خواهیم به پاسخ این سوال بپردازیم که چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد و بازی‌ها را برگرداند؟

باز کردن قفل اکانت‌های هکی

از ابتدای مقاله هم عرض کردیم که اصلا استفاده از این نوع اکانت‌های هکی یا به اصطلاح ترکیبی توصیه نمی‌شود؛ اما در هر صورت اگر بازی‌های این اکانت قفل شدند آیا راهی وجود دارد که بازی‌ها را برگرداند؟ پاسخ بله؛ اما به شرطی که صاحب اصلی اکانت، پسوورد آن را تغییر نداده باشد. اگر پسوورد تغییر نکرده باشد، برای برگرداند بازی‌ها مراحل زیر را طی کنید. اگر این مراحل را طی کردید و بازی‌ها باز نشدند، بهتر است قبل از بن شدن کنسولتان، آن اکانت را پاک کنید.

 • در مرحله اول باید وارد آن اکانت شوید و به قسمت تنظیمات یا Settings بروید.
 • در قدم بعدی، گزینه‌ی مدیریت اکانت یا همان Accounte management را انتخاب کنید.
 • در قدم بعدی گزینه Activate As Your Primary Ps4 را انتخاب کنید و سپس گزینه Activate را انتخاب کنید.
 • در قدم بعد به صفحه قبل که همان Accounte management برگردید و گزینه آخر که بازیابی لایسنس اکانت Restore licences است را انتخاب کنید.
 • از اکانت خارج شده و سپس به آن بازگردید. اگر صاحب اصلی اکانت پسوورد آن را تغییر نداده باشد و یا خود سونی اکانت را روی کنسول شما غیرقانونی تشخیص نداده باشد، قفل بازی‌ها برداشته خواهد شد.

باز کردن قفل اکانت‌های قانونی ظرفیت ۲ و ۳

ابتدا پیشنهاد میکنم اگر با ظرفیت اکانت ها اشنایی ندارید مقاله : اکانت ظرفیتی چیست؟ را مطالعه فرمایید.همانطور که پیش‌تر ذکر کردیم اگر اکانت قانونی خریده‌اید جای هیچگونه نگرانی نیست. در این قسمت اگر اکانت‌ را خودتان از پلی‌ استیشن استور خریداری کرده‌اید و ایمیل و پسوورد آن را در اختیار دارید، باید وارد اکانت شده، دوباره اکانت را وریفای کنید.

اگر هم از فروشگاه‌های واسطه اکانت قانونی خود را خریداری کرده باشید، به سادگی با پشتیبانی آن فروشگاه تماس می‌گیرید و کد وریفای را به شما خواهند داد یا در صورت ایجاد مشکل دیگر، آن را شناسایی و برای شما رفع خواهند کرد.

دو راهکار اصلی برای باز کردن قفل بازی‌های اکانت‌های قانونی ظرفیت ۲ و ۳ وجود دارد. راهکار اول برای حل مشکل اول است که مربوط به، از لایسنس خارج شدن اکانت و بازی‌ها باشد که منجر به قفل شدن بازی‌ها شده است. راهکار دوم برای مشکل دوم است که کنسول از حالت primary خارج شده باشد. برای حل این مشکلات باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • در ابتدا کنسول را به اینترنت وصل کنید و اتصال آن را چک کنید. سپس وارد اکانتی که بازی‌هایش قفل شده شوید. به قسمت تنظیمات Settings بروید.
 • به قسمت Account management بروید. ابتدا از وصل بودن اکانت شما به شبکه PSN اطمینان حاصل کنید. اگر اکانت متصل نبود ابتدا آن را Sign in کنید و سپس مراحل را به ترتیب ادامه دهید.
 • در منوی Account management، گزینه Restore licenses را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، گزینه Restore را انتخاب کنید.
 • در منوی Account management، گزینه Restore licenses را انتخاب کنید
 • سپس از اکانت خارج شوید و دوباره به آن برگردید. مشاهده خواهید کرد که قفل بازی‌ها باز شده است.

اگر با راهکار قبل، قفل بازی‌ها برداشته نشد، مراحل زیر را انجام دهید. قبل از شروع، از اتصال کنسول به اینترنت اطمینان کسب کنید. همچنین از Sign in بودن اکانت مطمئن شوید.

 • طبق روال قبل به اکانت مورد نظر بروید، به قسمت تنظیمات Settings بروید. سپس گزینه Account management را انتخاب کنید.
 • گزینه Account management را انتخاب کنید
 • گزینه Activate As Your Primary Ps4 را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید، دو گزینه Activate به صورت قابل دسترس (پر رنگ) و Deactivate  به صورت غیرقابل انتخاب (کم رنگ) را مشاهده خواهید کرد. شما باید با انتخاب و تایید گزینه Activate ، کنسول خود را به حالت primary درآورید.

باز کردن قفل اکانت‌های ظرفیت ۱

برگرداندن اکانت‌های ظرفیت ۱، تنها باید با هماهنگی همان فروشگاه یا شخصی که از او خریداری شده انجام شود. زیرا ممکن است در حالت‌هایی منجر به بن شدن اکانت، بن شدن کنسول و یا غیرقابل بازگشت شدن بازی‌ها شود. لازم به ذکر است که بازگرداندن بازی‌های این اکانت‌ها هم امکان‌ پذیر است.

سخن پایانی

پلی استیشن ۴، یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های بازی خانگی است. یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی کاربران با آن مواجه شوند، قفل شدن بازی‌ها است. از جمله مهم‌ترین عوامل قفل شدن بازی‌های ps4، می‌توان به استفاده از اکانت‌های هکی و غیرقانونی، خارج شدن اکانت‌های قانونی از لایسنس، استفاده طولانی مدت از اکانت به صورت آفلاین و… اشاره کرد. اگر اکانت را به صورت قانونی خریداری کرده باشید، جایی برای نگرانی نیست و به سادگی می‌توان قفل بازی‌ها را برگرداند. در این مطلب نحوه برداشتن قفل بازی‌ها به صورت تصویری آموزش داده شده است.

دکمه بازگشت به بالا