برترین های ترند روزبین الملل

لاتاری چند سال یکبار است؟

همه چیز درباره لاتاری آمریکا

ویزای گوناگونی یا گرین کارت لاتاری، یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. از سال ۱۹۹۰ و به دستور کنگره آمریکا، هر سال وزارت امور خارجه آمریکا مطابق بخش ۲۰۳(سی) از قانون مهاجرت و ملیت (Immigration and Nationality Act) آمریکا، به صورت قرعه‌کشی (موسوم به لاتاری) تعدادی افراد را برای دریافت این نوع ویزا انتخاب می‌کند که نهایتا منجر به دریافت کارت اقامت دائم آمریکا (معروف به گرین کارت) می‌شود.

برنده اصلی در صورت برخورداری از شرایط لازم موفق به کسب ویزای وگ-۱می‌شود.

همسر وی و فرزندان مجردی که در روز نام‌نویسی اینترنتی زیر ۲۱ سال دارند، نیز در صورت برخورداری از شرایط لازم موفق به کسب ویزای وگ-۲ می‌شوند.

فلسفه لاتاری

از آن‌جا که هدف از صدور ویزای گوناگونی حفظ گوناگونی نژادی در بین مهاجران آمریکا است، این ویزا برای ساکنان کشورهایی که به طور معمول از روش‌های دیگر مهاجران زیادی به آمریکا می‌فرستند صادر نمی‌شود. به همین خاطر هر ساله در بولتن ویزا فهرست کشورهایی که مجاز به شرکت در قرعه‌کشی هستند مشخص می‌گردد.

به عنوان نمونه، اهالی کشور روسیه تا سال ۲۰۰۴ مجاز به شرکت در این قرعه‌کشی بودند اما در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ این اجازه از آنان سلب شد.

در قرعه‌کشی ویزای سال ۲۰۱۰ اهالی این کشور دوباره جواز شرکت در قرعه‌کشی را کسب کردند.

کشورهای غیرمجاز کشورهایی هستند که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰٫۰۰۰ مهاجر از طریق ویزاهای خانوادگی و کاری به آمریکا فرستاده باشند.

از جمله کشورهایی که در بیشتر دوره‌ها غیرمجاز بوده‌اند می‌توان به چین، انگلستان و هند اشاره کرد.

لاتاری آمریکا چیست؟

گرین کارت یک مجوز برای اقامت دائم در کشور مورد نظر است. گرین کارت به شما حق قانونی کار و زندگی دائمی را میدهد. دارندگان گرین کارت از خدمات بهداشتی، تحصیلی و بسیاری دیگر مزایا برخوردار میگردند و همچنین می توانند آزادانه و بدون نیاز به اخذ ویزا به آمریکا رفت و آمد کند. دولت آمریکا همه ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵,۰۰۰ نفر از سراسر دنیا گرین کارت رایگان اعطا میکند. در صورتی که در این قرعه کشی برنده شوید، می توانید به همراه خانواده تان به طور دائمی در آمریکا اقامت داشته و کار کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام برای هر فرد حداقل داشتن دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) و یا داشتن دو سال سابقه ی کار در پنج سال گذشته است.

لازم به ذکر است که این شغل باید نیاز به حداقل دو سال آموزش یا تجربه را داشته باشد. این شغل بایستی در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE ۴ و البته با امتیاز SVP ۷ باشد؛ مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و ….

زمان و سایت ثبت نام لاتاری آمریکا به چه صورتی است؟

زمان ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولا از اواسط یا اوایل ماه مهر تا اوایل یا اواسط ماه آبان در سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا www.dvlottery.state.gov انجام می‌گردد و هیچ سایت دیگری دارای اعتبار نمی‌باشد و هر شخصی باید از طریق این سایت ثبت نام کند.

این وبسایت به زبان انگلیسی بوده و فقط یک ماه از سال برای ثبت نام باز است. در ثبت نام لاتاری آمریکا، فرم ها باید مطابق قوانین اداره مهاجرت و ملیت آمریکا تکمیل شوند. لازم به ذکر است که ثبت نام در برنامه لاتاری امریکا کاملا رایگان می‌باشد.

میزان تمکن مالی برای برنامه لاتاری در هنگام اخذ ویزا چقدر است؟

بر اساس دستور العمل های دولت ایالات متحده میزان خط فقر در این کشور در سال ۲۰۱۷ به صورت زیر است:

تمامی ایالت‌های موجود در امریکا به جز ایالات آلاسکا و هاوایی میزان خط فقری بر اساس مقادیر زیر خواهند داشت که برندگان برنامه لاتاری می‌بایست ۲۵ درصد بیشتر از این مقدار در هنگام اخذ ویزا تمکن مالی یا ملکی داشته باشند.

میزان خط فقر در سال ۲۰۱۷ برای یک نفر برابر با ۱۲۰۶۰ دلار است که با احتساب ۲۵ درصد افزایش برای تمکن مالی این رقم به مقداری در حدود ۱۵۰۷۵ دلار برای یک نفر خواهد بود.

    لازم به ذکر است به ازای افزایش هر نفر از اعضای خانواده مبلغ ۴۱۸۰ دلار به عدد خط فقر و ۵۲۲۵ دلار به میزان تمکن مالی افزوده خواهد شد.

به طور کلی فرض کنید پدر یک خانواده ۴ نفره در برنامه لاتاری برنده شده و همه اعضا خانواده می‌توانند درخواست ویزای آمریکا کنند.

میزان تمکن مالی برای این خانواده ۴ نفره مبلغ ۳۰۷۵۰ خواهد بود.

با حسابی سر انگشتی و قیمت دلار ۴۰۰۰ تومان در حال حاضر این رقم در حدود ۱۲۳ میلیون تومان می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری ۲۰۱۹

برای ثبت نام لاتاری ۲۰۱۹ مدرکی از شما دریافت نمیشود. شما فقط چند فرم سفارتی تکمیل میکنید و اگر برنده لاتاری شدید باید مدارکی برای سفارت آماده کنید. پس برای ثبت نام نگران آماده نبودن مدرک تحصیلی یا پاسپورت نباشید.

ثبت نام لاتاری برای متاهلین

متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند.

هر شخصی محق است که یک بار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم ایشان فایل میشوند.

متاهلین دو ثبت نام میکنند.

یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان به عنوان همراه. هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزا دریافت میکند.

چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم؟

شما باید همسر و تمام فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید.

خاطر نشان میکنم نمیتوانید مادر یا خواهر یا سایر بستگان را وارد کنید. فقط همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ازدواج نکرده.

شرایط عکس لاتاری ۲۰۱۹

 • برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل مورد قبول است.
 • زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد.
 • موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.
 • نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست.
 • عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد.
 • فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد.
 • نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.
 • از عکاسی هایی که فایل عکس را به شما نمیدهند خدمات عکس لاتاری دریافت نکنید؛ شما نیازی به چاپ عکس ندارید و فقط فایل مورد نیاز است.

مقایسه لاتاری با سایر روش های مهاجرتی

 • لاتاری گرین کارت آمریکا برترین و ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است.
 • مدت زمان کلی پروسه از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است.
 • هزینه‌های اداری لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از ۶۰۰ دلار برای هر نفر است.
 • جزو معدود روش‌های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم می‌شود.
 • فرد برنده میتواند فرزندان زیر ۲۱ سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند.
 • شما در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری شرایطی چنین آسان نمی‌توانید بیابید.

مثلا در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم می‌توانید یک کسب و کار ۴۰۰ هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد، اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده می‌باشد.

سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا

1. لاتاری چیست؟

    دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور، هر ساله از کشور هایی که کمتر به آمریکا مهاجرت می کنند به صورت تصادفی افرادی رو انتخاب و به اون ها گرین کارت رایگان میده. این افراد که در قرعه کشی لاتاری برنده میشن می تونن از اقامت دائم در این کشور و مزایای شهروندی بهره مند بشن.

2. شرایط شرکت در لاتاری چیست؟

    افرادی که قصد دارند در لاتاری ثبت نام کنند باید بالای ۱۸ سال باشند و حداقل مدرک دیپلم داشته باشند و از کشور هایی مجاز برای شرکت در لاتاری باشند. اگه هم شخصی دیپلم نداشت ارائه دو سال سابقه کار در ۵ سال اخیر و در رشته های مشخص شده ضروریه.

3. آیا ایرانیان می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

    بله، کشور ایران در لیست کشور های مجاز به شرکت در لاتاری قرار گرفته و میتواند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند.

 4. ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

    همه مراحل ثبت نام به صورت آنلاین و از طریق وب سایت dvlottery.state.gov صورت می گیره و هر فرد تنها یک بار میتونه در هر دوره ثبت نام کنه و اگر فرم ثبت نام مشکلی داشته باشه یا اطلاعات صحیح نباشد از دوره حذف میشود (بعضا مواردی بودند که قبول شدند اما در سفارت بخاطر عدم مشابه نبودن اطلاعات فرد با فرم لاتاری در سفارت رد شدند) .

5. اگر محل تولد فردی در لیست کشور های مجاز نباشد، چطور در لاتاری شرکت کند؟

    بهترین راه برای چنین افرادی اینه که اگر همسرش متولد یکی از کشور های مجاز به شرکت در لاتاریه از اون طریق اقدام کنند.

6. چرا بعضی از کشورها اجازه شرکت در لاتاری را ندارند؟

    در 5 سال اخیر اگر بالای 5 هزار از متولدین یک کشور به آمریکا مهاجرت کرده باشند آن کشور واجد شرایط نم ی باشد.

7. آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد؟

    خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مردکی شانس برابر با هم دارند (ثبت نام صحیح برای قرعه کشی مهم است).

8. منظور از کلمه native در فرم چیست؟

    Native  یعنی کشوری که فرد در اونجا متولد شده، حتی اگه الان ملیت کشور دیگه ای رو داشته باشه.

8. هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟

    ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد.

9. چه تغییرات جدیدی به فرم لاتاری گرین کارت اضافه شده است؟

    درج اطلاعات پاسپورت معتبر متقاضی اصلی

10. آیا برای ثبت نام لاتاری امضا و عکس همه اعضای خانواده نیاز است؟

    خیر، نیازی به امضا نیست اما همسر و تمام فرزندان شما باید عکس های جدید (طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا متقاضیان ثبت نام در لاتاری امسال نباید از عکسی استفاده کنند که در پرونده سال گذشته آن‌ها استفاده شده است. در صورت یکسان بودن هر دو عکس فرد از قرعه کشی حذف خواهد شد) و مجزایی داشته باشند.

11. آیا یک زن و شوهر می توانند به طور جداگانه فرم ثبت نام لاتاری پر کنند؟

    بله هم زن و شوهر و هم فرزندان خانواده که سن بالای ۱۸ سال داشته باشند میتونند فرم جدایی برای ثبت نام لاتاری ارسال کنند .

12. به نام کدام یک از اعضای خانواده باید در فرم ثبت نام لاتاری اشاره کنیم؟

    نام همسر و تمام فرزندان ازدواج نکرده ای که زیر ۲۱ سال هستند را باید در فرم ذکر کنید. فقط در صورتی که از همسرتان به طور قانونی جدا شده اید، نیازی به اشاره اسم همسر نیست. حتی باید نام فرزندتان را که به فرزند خواندگی قبول کرده اید یا اینکه جدا از شما زندگی می کند و یا فرزند همسرتان است را هم در فرم قید کنید.

13. آیا هر فرد باید فرم ثبت نام لاتاری را شخصا پر کند؟

    فرم ثبت نام شامل یک سرس اطلاعات شخصی و جزئی است که یا می توانید شخصا پر کنید یا با دادن اطلاعات درست و صحیح به شخصی که مورد قبولتان است، فرم را پر کنید.

14. افرادی که در لاتاری ثبت نام کرده اند، چگونه انتخاب می شوند؟

    همه فرم های ثبت نامی، در مرکز کنسولگری کنتاکی کد بندی می شوند و  بعد از پایان ثبت نام، به صورت کامپیوتری و کاملا تصادفی برنده ها مشخص می شوند.

15. آیا پاسخ برنده شدن و قبول نشدگان لاتاری به همه افراد اطلاع داده می شود؟

    خیر، افراد هیچ ایمیل و اطلاعیه ای دریافت نمی کنند.

16. آیا برای ثبت نام در لاتاری، سن خاصی مد نظر است؟

    حداقل سن برای درخواست وجود ندارد ، اما نیاز به تحصیل در دبیرستان ( حداقل دیپلم 12 ساله) یا تجربه کار ( 2سال مطابق الزامات O-NET) برای هر متقاضی اصلی در زمان درخواست نیاز است ، به طور موثر بیشتر افراد زیر 18 سال را رد صلاحیت می کند و هیچ حداکثری نیز تعیین نشده و اعلامی بر رد صلاحیت نکردند.

17. آیا افرادی که از روش های دگر مهاجرت به آمریکا استقاده کرده اند، می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

    در سایت آمریکا ذکر شده است که هیچ تداخلی ایجاد نمیکند ، اما پاسخ به این سوال در حالت کلی بستگی به مواردی دارد.

18. اگر فردی که در لاتاری انتخاب شده، فوت کند ویزای اقامت او چه می شود؟

    در چنین شرایطی ویزای گرین کارت فرد هم باطل می شه و همسر و فرزندان او هم اجازه استفاده از شانس برنده شدن متقاضی را برای مصاحبه و غیره ندارند.

19. آیا امکان ذخیره آنلاین فرم و تکمیل بعضی از قسمت های آن در تایم دیگر وجود دارد؟

    خیر، این فرم به صورتی طراحی شده که باید در یک مرحله تکمیل و ارسال شود.

20. آیا فردی که در لاتاری برنده شده باید حتما همراه خانواده اش مهاجرت کند؟

    خیر این به انتخاب خود فرد بستگی داره و میتونه هم با خانواده و هم به تنهایی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کند اما در مواردی بهتر است یا باید( منظور از باید درخواست افیسر است) دلایل قانع کننده ارائه شود.

21. آیا برنده شدن من در لاتاری به معنی دریافت گرین کارت آمریکاست؟

    خیر، متاسفانه این چنین نیست. بعد از  برنده شدن باید روند تازه ای را شروع کنید، فرم آنلاین پر می کنید و بعد از یک یا دو مصاحبه حضوری در سفارت و مسافرت به آمریکا گرین کارت خود را دریافت کنید. که اگر دانش کافی ندارید مطالعه کردن سایت دولت آمریکا ، سایت های معتبر دیگر ، مشاوره و راهنما گرفتن از افراد معتبر/حقوقی که بتواند به شما کمک کند در این مسیر واقعا ضروری ست.

22. هزینه ثبت نام لاتاری چقدر است؟

    ثبت نام لاتاری فاقد هزینه است (رایگان است)، اما اگر از طریق ما تقاضای ثبت نام صحیح لاتاری را دارید قطعا این خدمات کارگزاری مشمول هزینه خواهد بود.

23. فرزندان تا چه سنی زیر مجموعه سرپرست خانواده خواهند بود؟

    طبق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا فقط فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده باشند زیر مجموعه سرپرست خواهند بود.

24. آیا پاسخ برنده شدن و قبول نشدگان لاتاری به همه افراد اطلاع داده می شود؟

    خیر، هیچ ایمیل یا تلفن یا نامه ای برای برندگان لاتاری ارسال نخواهد شد و پیگیری وضعیت لاتاری بر عهده متقاضی است. اما اطلاع رسانی برای مشتریان ما به رایگان در زمان صحیح انجام خواهد شد.

25. اگر اطلاعات فرم را اشتباه وارد کنیم آیا امکان اصلاح وجود دارد؟

    بعد از ارسال اطلاعات دیگر امکان اصلاح خطاها وجود ندارد

26. آیا میتوان بیش از یک ثبت نام لاتاری کرد؟

    در صورت ثبت نام لاتاری بیش از یک بار برای یک نفر، شانس آن شخص برای آن سال از بین خواهد رفت ، هر سال تنها یک بار می توانید ثبت نام و فرم را ارسال کنید.

27. آیا ثبت نام متناوب در سالهای متوالی امکان پذیر است؟

بله، حتی برنده های لاتاری 2021 نیز میتوانند در دوره 2022 ثبت نام کنند و هیچ منعی برای آنها وجود ندارد

28. برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام در لاتاری تنها کافیه فرم های مربوط به اطلاعات شخصی رو به صورت آنلاین پر کنید و یک عکس مناسب تهیه کنید وبه عنوان متقاضی اصلی حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله را داشته باشید یا 2 سال سابقه کار مطابق الزامات o-net.

29. آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد؟

    خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مدرکی شانس برابر با هم دارند تنها باید ثبت نام را صحیح انجام دهید.

30. میتوان شانس لاتاری را بالا برد؟

    فقط متاهلین شانس دو برابر دارند، به این ترتیب یک یک ثبت نام توسط آقا و یک ثبت نام توسط خانم انجام میشود و زیر کیس یکدیگر میشوند. در صورت برنده شدن هر یک از این افراد، کل خانواده شرایط مهاجرت را دارا هستند.

31. گرین کارت چیست و دولت آمریکا چه هدفی از برگزاری لاتاری دارد؟

    گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد.

    دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. برای مثال اتباع کشورهای چین، کانادا، هندوستان، فیلیپین، برزیل و چند کشور دیگر اجازه شرکت در این قرعه کشی را ندارند.

چرا که با توجه به اینکه آمریکا یک کشور مهاجر پذیر است، تعداد بسیار زیادی از اتباع این کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند یعنی بیش از 5 هزار نفر در پنج سال اخیر متولدین این کشور ها به آمریکا مهاجرت کرده اند. به واقع این لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری (کمتر از 5 هزار نفر از متولدین) به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی یا تنوع نژادی) نام گرفته است.

    طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده میباشند که این رقم نسبت به مثلاً کشور چین با حدود چهار میلیون مهاجر خیلی کمتر است.

32. شرایط شرکت در لاتاری برای علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا چیست؟

    افرادی که میخواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:

 • سن ۱۸ سال به بالا داشته باشند.
 • مدرک دیپلم 12 ساله یا بالاتر داشته باشند.
 • در صورتیکه زیر دیپلم هستند، 2سال مطابق الزامات O-NET در 5 سال گذشته داشته باشند. عنوان شغلی تخصصی شما بایستی منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در Zone های مختلف دسته بندی شده اند و تخصص شما بایستی در Zone 4-5 باشد.

 33. ثبت نام چه زمانی انجام میشود؟

ثبت نام رسمی هر ساله ازطریق http://www.dvlottery.state.gov اعلام میشود.

 34. پروسه ثبت نام به چه نحوی صورت میگیرد؟

    تمامی پروسه ثبت نام به صورت آنلاین میباشد و هر فرد فقط یکبار در سال مجاز به ثبت نام در لاتاری میباشد. در صورتیکه هر فرد بعنوان متقاضی اصلی بیش از یکبار ثبت نام کند، تقلب محسوب شده و از شرکت در لاتاری آن سال محروم خواهد شد. همچنین تنها فرم هایی در لاتاری شرکت داده میشوند که بدون نقص باشند.

 35. برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

    برای ثبت نام در لاتاری بایستی فرم های مربوط به شرایط خودتان (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل کنید. این فرمها حاوی اطلاعات فردی و تحصیلی شما میباشد. همچنین به همراه این فرم بایستی یک قطعه عکس نیز ارسال نمایید.

 36. شرایط تصویر جهت شرکت در لاتاری چگونه باید باشد؟

 • یک قطعه عکس ۵ در ۵ (۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل)، با زمینه سفید که در آن فرد کاملاً رو به دوربین باشد.
 • برای بانوان ایرانی، تصاویر با حجاب قابل قبول میباشد.
 • در تصویر از هیچگونه کلاه، عینک آفتابی، و هر چیز غیر متعارفی که باعث پوشاندن سر و صورت باشد استفاده نشود.
 • برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

 37. چه افرادی از اعضای خانواده مجاز به شرکت در قرعه کشی هستند؟

 • افراد مجرد بالای ۱۸ سال میتوانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند.
 • افراد متاهل میتوانند با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سالشان در لاتاری شرکت کنند.
 • افراد متاهل، میتوانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. یک بار یک فرم برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود. و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار قانونیست و میتواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.
 • افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ سال میتوانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدینشان. بدین ترتیب ۳ بار در لاتاری شرکت کرده اند و این شانس برنده شدنشان را بیشتر میکنند. اگر هر یک از والدین برنده شوند، میتوانند به همراه آنها مهاجرت کنند.
 • یک فرد در صورت برنده شدن، فقط میتواند همراهان مجاز خود را که در زمان ثبت نام در لاتاری نامشان را در فرم آورده با خود ببرد.

 38. علت دریافت هزینه از طریق شما جهت ثبت نام در لاتاری چیست؟

    همانطور که پیشتر گفته شد، ثبت نام در لاتاری رایگان میباشد. اما در عین حال هیچ بررسی اولیه ای روی اطلاعات ثبت شده شما در آن سایت انجام نمی شود، و در صورتی که کوچکترین اشکالی در اطلاعات ثبت شده وجود داشته باشد، در لاتاری شرکت داده نخواهید شد. امکان ویرایش اطلاعات نیز در سایت اداره مهاجرت وجود ندارد. همچنین این سایت فقط برای ثبت نام متقاضیان در بازه زمانی یک ماه باز است و دیگر پاسخگوی کاربران نیست. در عین حالیکه ثبت نام در لاتاری کار خیلی پیچیده ای نیست، اما دقت به جزئیات، شانس شما را برای مردود اعلام نشدن، بیشتر میکند. افراد زیادی در دنیا ثبت نام خود را به موسساتی نظیر مرکز ما میسپارند تا با استفاده از تخصصشان، ثبت نام صحیح را برایشان انجام دهند ، و در نهایت ما برای این کار وقت نیز می گذاریم.

 39. برخی سایت ها بسته های ثبت نامی ۲ ساله، ۳ ساله، ۴ ساله و… با تخفیف های مشخص دارند. چرا مرکز شما از این نوع بسته ها ارائه نمیدهد ؟

    با توجه به اینکه هر ساله اتباع کشورهای مجاز جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند، ممکن است نام اتباع ایران در سالهای آتی در این لیست نباشد و ایرانی ها دیگر اجازه شرکت در لاتاری را نداشته باشند. بنابراین دریافت هزینه های ثبت نام برای سالهای بعد که تکلیف شان هنوز مشخص نشده است، کاری منطقی به نظر نمیرسد. ضمن اینکه ما در قبال هزینه های واریزی کاربران جهت ثبت نام در لاتاری مسئولیت داریم و به راحتی نمیتوانیم بابت چیزی که هنوز اتفاق نیافته و معلوم نیست اتفاق بیافتد، هزینه ای دریافت کنیم. ایرانیان برای سال 2022 مجاز به ثبت نام میباشند.

 40. پس از ثبت نام چه مدرکی برای ما مبنی بر انجام ثبت نام قطعی ارسال میشود؟

    بلافاصله بعد از اینکه ثبت نام در سایت اداره مهاجرت با موفقیت انجام شد، یک صفحه با اطلاعات فرد ثبت نام شده ظاهر میشود که اطلاعات زیر در آن درج شده است:

 • ساعت و تاریخ دقیق ثبت نام در لاتاری
 • نام و نام خانوادگی فرد ثبت نام شده
 • سال تولد فرد متقاضی
 • شماره تاییده ثبت نام (کانفرمیشن نامبر)
 • امضای دیجیتالی ۴۰ رقمی منحصر به فرد
 • نمونه ای از رسید دیجیتالی ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

 41. نتایج لاتاری در چه تاریخی اعلام میشود؟

    نتایج لاتاری هر ساله در حالت عادی اگر مشکلی نباشد تغییر کند معمولا در تاریخ ۱ می (۱۳ اردبیهشت) از طریق سایت اداره مهاجرت اعلام میشود. تا چند سال اخیر روال بر این بود که نتایج لاتاری به آدرس پستی فرد قبول شده ارسال میشد، اما اکنون اینکار تنها از طریق سایت اداره مهاجرت به صورت آنلاین و با ارائه کد رهگیری (Confirmation Number) منحصر به فرد صورت میگیرد.

 42. از کجا بفهمیم برنده شده ایم؟

    در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت اداره مهاجرت، با وارد کردن کانفرمیشن نامبر صفحه ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص میکند. در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر (Case Number) نمایش داده میشود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما میباشد که توسط آن تا دریافت گرین کارت به پرونده شما رسیدگی میشود.

 43. من ایمیلی دریافت کرده ام مبنی بر اینکه در لاتاری برنده شده ام. آیا این میتواند صحت داشته باشد؟

    خیر! به هیچ وجه به ایمیل هایی که در زمان های خاص مبنی بر اینکه در لاتاری برنده شده اید اطمینان نکنید، حتی اگر تمامی اطلاعات شما را در آن ایمیل ذکر کرده باشند. تنها مرجع اعلام نتایج لاتاری همان سایت اداره مهاجرت میباشد. ایمیل هایی که برای شما ارسال میشود، تقلبی بوده و درخواست مبالغی هنگفت را میکنند که مثلاً به حسابی در انگلستان یا هر کشور دیگر واریز شود. در صورت واریز چنین مبالغی دیگر نه به آنها دسترسی خواهید داشت، نه میتوانید پولتان را پس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا