استان ها

80 درصد میوه تنظم بازار قبل از عید در قزوین توزیع می شود

80 درصد میوه های بازار قبل از عید در قزوین توزیع می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بیش از هزار تن سیب و پرتقال برای کنترل بازار تهیه و ذخیره شده است که 80 درصد آن تا قبل از عید در قزوین توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ترند روز از قزوین؛ لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین مجلس بعدازظهر شنبه با رضا اقلاتونی رئیس سازمان کشاورزی و شهرام رحمانی رئیس تعاون روستایی استان از خیلی جاها توزیع میوه عید در شهر قزوین و اجرای طرح قوانین بازار ملاقات کرد.

رضا افلاطونی در سفر نماینده قزوین به مجلس شورای اسلامی وی از غرفه عرضه میوه و سردخانه نرگل صحرا گفت: امسال با واگذاری نیرو به لشگر. میوه شب عید برای جهاد کشاورزی ما با مشارکت تعاونی های روستایی کار کرده ایم تا بتوانیم کالاهای مورد نیاز امروز مردم را تامین کنیم.

sary_2022_3_19-16_55_10_193_rd2

وی گفت: بیش از 50 هزار تن سیب و ترشی در استان تهیه و در سردخانه نگهداری می شود و کمبودی در کشور نداریم.

افلاطونی بیان کرد: 80 درصد نتایج پایش بازار در استان با هدف ایجاد تعادل قبل از شروع آن است. سال نو در غرفه ای در شهر سرو می شود.

رئیس انجمن جهاد کشاورزی استان قزوین یادآور شد: 20 درصد میوه آلینا عید در ایام تعطیل ارائه می شود و شهروندان می توانند به نیازهای خود پاسخ دهند.

وی گفت: خوشبختانه قزوین جزو اولین استان هایی بود که میوه عید را به موقع خرید و نگهداری کرد و کیفیت میوه امسال بسیار عالی بوده است.

افلاطون گفت: با همکاری سعی می کنیم میوه سالم برای مردم به دست آوریم و اگر میوه ای در جعبه آسیب دیده باشد با میوه سالم جایگزین می شود تا رضایت مردم را جلب کند.

sary_2022_3_19-16_55_10_826_4Qr

وی در مورد قیمت میوه نیز گفت: پرتقال تامسون 10 هزار تن و سیب زرد و قرمز 11 هزار و 500 تن است که 20 تا 30 درصد قیمت بازار است.

ساخته شده توسط انجمن تعاون روستایی استان قزوین در مجموع 70 غرفه در نقاط مختلف قزوین برای توزیع میوه های عید برپا شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا