عمومی

۷۲۰۰ هکتار اراضی طبیعی کرمانشاه به طرح مسکن ملی اختصاص یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، انشالله ولانی وی ظهر امروز در نشست خبری هفته منابع طبیعی و مدیریت آب که در اتاق جلسات هیئت مدیره برگزار شد، گفت: مساحت ایران 164 میلیون کیلومتر است که 134 میلیون کیلومتر آن طبیعی است. منابع و جنگل ها و مساحت کل جنگل های زاگرس 30 است. یک میلیون هکتار از استان کرمانشاه ششمین وسعت این جنگل ها را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: جنگل ها ریه های زنده زمین هستند و در هر هکتار 68.5 تن گرد و غبار دارند و یک هکتار جنگل در سال 2.5 تن اکسیژن مورد نیاز 10 نفر و 200 تن آب تا 2000 متر مکعب تولید می کند. هکتار.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت رودخانه های استان کرمانشاه با بیان اینکه جنگل زاگرس 40 درصد منابع آب شیرین کشور را تامین می کند، تصریح کرد: این جنگل ها نقش مهمی در امنیت غذایی، امنیت غذایی، نباتات و… دارند. تولید علوفه، کشاورزی و پیشگیری. مالکیت و تغذیه 169 هزار خانوار را دارند و 270 هزار تن غذای مورد نیاز کشور را حدود 700 میلیارد تومان تامین می کنند.

ولانی وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر بر توسعه پایدار و صیانت از منابع طبیعی و مدیریت آب تاکید زیادی داشته اند و صیانت از سرزمین را سرلوحه کار می دانند.

وی خاطرنشان کرد: از سال 97 تاکنون 7 هزار و 200 هکتار زمین در حاشیه شهرها برای توسعه شهری و مسکن در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است که برای امسال 200 هکتار زمین اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت آب استان کرمانشاه با انتقاد از استفاده از سموم مختلف در بخش کشاورزی گفت: محصولات دیگری مانند زعفران.

ولانی وی افزود: از سال 1377 تاکنون 98 هزار هکتار از منابع طبیعی نقشه برداری شده که موجب کاهش اختلافات و ارجاع پرونده به دادگستری کرمانشاه می شود و سوابق این اراضی ثبت شده و از به بعد هزار و 630 هکتار زمین به 1570 هکتار می رسد. کاداستر همچنین مشخص شد مابقی وجوه نیز در مرحله اداری و قانونی است.

وی ادامه داد: در هفته منابع طبیعی امسال اولین تراشه الکترونیکی با نشان جنگل زاگرس در یلانرب یکی از آنها به صورت مجازی در مزرعه دانشگاه رازی کرمانشاه با حضور مسئولان استانی قرار گرفت.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت رودخانه های استان کرمانشاه تاکید کرد: پس از سال جاری حرکت منابع طبیعی به جی. ی. اس آنها به خوبی مجهز هستند. تلاش می شود این فرصت برای مدیران منابع طبیعی نیز فراهم شود.

ولانی وی در خصوص آزمایش 58 مزرعه در سال جاری و کاشت بلوط و سایر محصولات در زمینی به مساحت 2250 هکتار خاطرنشان کرد: چرا که حفاظت از محیط زیست باید از سنین پایین با مشارکت آموزش و پرورش و تلاش برای کشت فرهنگ سازی شود. استان کرمانشاه برای دانش 68000 فرا گرفتن کارت مددکاری طبیعی صادر کنید.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع سطح زیر کشت 2 هزار و 250 هکتار منابع طبیعی، 250 هکتار آن برای کشاورزی و توسعه اقتصادی و 500 هکتار برای احیا و بهسازی آلا در نظر گرفته شده است.

کاهش 60 درصدی آتش سوزی در جنگل های کرمانشاه

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت رودخانه های استان کرمانشاه با اشاره به وجود 17 ایستگاه آتش نشانی گفت: میزان آتش سوزی در جنگل زاگرس با همکاری اهالی از 18 ساعت به یک ساعت و 45 دقیقه کاهش یافته است. ، ساکنان. و محیط بانان و کرمانشاه تا 250 نقطه و افسران محیط بانان در مناطق حساس برای مقابله با آتش مستقر می شوند و همچنین کرمانشاه به 31 بلوک تقسیم شده و اطلاعات آنها را ثبت می کنند و با استفاده از پهپادها زمین را کنترل و رصد می کنند.

ولانی وی با توجه به کاهش 60 درصدی آتش سوزی ها افزود: امسال 57 هکتار از اراضی در آتش سوخت و با همکاری موسسات خیریه طی 2 سال 170 اره تهیه و تحویل شد که در مناطق شهری و 240 هزار هکتار زمین تحویل شد. محیط زیست استان کرمانشاه البته ما همچنان درگیر رسیدگی به این زمین ها هستیم.

وی اعلام کرد به زودی 85 میلیارد تومان به پروژه های مدیریت و تاسیسات آب اختصاص می یابد. آب گرم در استان کرمانشاه خورشیدی خواهیم داشت و استان کرمانشاه با کمبود یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعبی منابع آب زیرزمینی همراه است که با کاهش بارندگی در سال‌های آینده خطر ابتلا به a را کاهش می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا