اجتماعی

۶۲ درصد کلاس‌های درس در تهران مستحکم هستند/ افتتاح ۲۳ مدرسه جدید در دهه فجر

مدیرکل اصلاح، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 70 پروژه آموزشی در استان ساخته و تحویل شده است، گفت: پروژه 23 پروژه دیگر نیز در دهه مبارکه نصب می شود. دهه فجر

عباس زارع در گفت وگو با ترند روزوی درباره آخرین وضعیت مدرسه سازی در استان تهران گفت: اداره اصلاح، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ساخت و تحویل 93 پروژه را در برنامه سال جاری داشته است که حدود 70 پروژه اجرا شده است. تکمیل و ارسال به آموزش و پرورش و مزرعه تحویل داده شده است.

وی افزود: 23 طرح دیگر در دهه مبارک فجر راه اندازی می شود.

مدیرکل مدرسه اصلاح، توسعه و تجهیز استان تهران از تکمیل برنامه ریزی های لازم برای ساخت 75 پروژه در سال آینده و در حال انجام اقدامات لازم با توجه به مشکلات ناشی از رشد جمعیت روستایی خبر داد. . تهران به ویژه با ورود رادیو جدید در سال جاری کشوری عنوان کرد: با مشکلی که ناشی از حجم زیاد دانش آموزان در تهران است، مواجه هستیم و همانطور که گفته شد برای ساخت مدرسه جدید نیز برنامه ریزی شده است. .

زارع ادامه داد: اخیراً 6 پروژه در کهریزک، قرچک، ملارد، مناطق 15، 19 و 18 تهران توسط کمیساریای عالی امور پناهندگان تعریف شده است که در سال آینده در آموزش و پرورش ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس شناسنامه فنی فضا می توان گفت که به طور کلی 15 درصد مدارس شهر تهران نیاز به تخریب و بازسازی دارند، درباره مدارس متروکه و مازاد شهر تهران که نیاز به تغییر دارند نیز گفت: این لیست وجود دارد. این مدارس را کارفرما می تواند انجام دهد، یعنی وزارت آموزش و پرورش وجود دارد و می داند چه دارایی های مازادی را می توان به مدارس بهتر تبدیل کرد.

به گفته مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، امیدواریم در تولید و فروش اموال مازاد بر اساس مجوز ماده «ی» در تبصره 9 قانون بودجه 1401، شاهد باشیم. منابع خوب ساخت و تقویت مدارس

8300 کلاس درس در تهران تخریب شده و نیاز به تعمیر دارند

به گزارش ترند روز، زارع هفته گذشته در گفت و گوی رادیویی گفت: 57 هزار و 625 کلاس داریم که 8 هزار و 300 کلاس معادل 15 درصد طبقات زیان آور است و 13 هزار و 590 کلاس (معادل 23 درصد) نیز نیاز به مقاومت دارند. 62% نظرات کلاس درس با صدای بلند است. از سال 1385 که تخریب و نوسازی تصویب شد، ساخت و ساز به پایان رسید و از 14278 اتاقی که قرار بود تخریب و بازسازی شود، 6223 اتاق تخریب و نوسازی شد.

وی تاکید کرد: تنها راه حل مشکلات فضای آموزشی استان تهران، بهره وری بیشتر مدارس از طریق آموزش و پرورش و شناسایی و جذب خیرین برای تکمیل پروژه ها است. به دلیل مشکلات اقتصادی سهم خیرین مانند گذشته نیست و کاهش یافته است و برای نوسازی مدارس استان تهران باید به فکر ایجاد منابع جدید و به ویژه تولید باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا