فرهنگ و هنر

۳۰ اسفند خورشید به اعتدال بهاری می‌رسد

مدیر انجمن ستاره شناسان آماتور ایران اعلام کرد: ساعت 13:07 شنبه 21 مارس 2017 ، مرکز خورشید به اعتدال بهاری می رسد و فردا آغاز سال جدید خورشید است.

مهندس مسعود عتیقی ، مدیر انجمن نجوم آماتور ایران در گفت وگو با ترند روز وی گفت: در سال 1399 پشت سر ما و فکر کنید که زمان ارائه سال نو بعد از 12 ظهر روز 366 (20 مارس) 1399 ، که روز سال نو است (30 مارس) ، نوروز 1400 را می گیرد ما …

وی ادامه داد: از آنجا که مرکز دایره خورشید با نقطه اعتدال بهاری موازی است ، خورشید یک سال پیش ایجاد شد و در ساعت 13:07 شنبه 21 مارس 2017 ، مرکز خورشید به اعتدال فردا ، ابتدای سال برای خورشید جدید.

به گفته این ستاره شناس ، علاوه بر چهار سال ، در دوره های 29 ، 33 و 37 ، یک دوره پنج ساله نیز در تقویم ایران وجود دارد که آن را به یکی از accurate دقیق ترین دوره ها تبدیل می کند. اگرچه پرش ها در تقویم های مختلف ذخیره می شوند ، اما نحوه انجام این رد پا دقت هر تقویم را تعیین می کند.

عتیقی خاطرنشان كرد: هنگام روشن كردن اعتدال بهاری ، می توان گفت كه گرچه زمین به دور خورشید حركت می كند ، اما از نظر ناظر ، زمین در آسمان و در بین تصاویر قرار دارد. 12 منطقه زودیاک تغییر می کند و یک دایره بزرگ به نام زودیاک ایجاد می کند.

مدیر انجمن نجوم عفو بین الملل افزود: از طرف دیگر ، با گسترش خط استوا زمین تا بی نهایت و نگه داشتن آن در کره آسمانی ، یک دایره بزرگ دیگر به دست می آوریم که خط استوا آسمان یا “اواسط نیمروز را می نامد” “؛ از آنجا که زودیاک و خط استوا حدود 23.5 درجه هستند ، این دو دایره بزرگ در دو نقطه تلاقی می کنند و” اعتدالین “نامیده می شوند.” ، یکی “اعتدال بهاری” و دیگری “اعتدال فالال” ​​است. در سراسر جهان طول این دو سال یکسان است ، طول روز و شب.

تا سال 1400 ، برای قرن جدید آماده شوید

عتیقی ادامه می دهد: اگرچه برخی از مردم فقط از سنی صحبت می کنند که با عدد 13 در قرن 14 خورشید آغاز می شود. اما پایه و اساس همیشه محکم است. لازم به ذکر است که تقویم خورشیدی فعلی فقط مربوط به یکی دو قرن اخیر نیست بلکه نتیجه تلاش ستاره شناسان مشهور ایرانی در قرن گذشته است که برای تهیه این تقویم بسیار تلاش کرده اند و باید ارزش های علمی آن را حفظ کنند. از این زمین؛ به منظور حفظ صحت ضبط تاریخ وقوع رویداد ، که یکی از دلایل آن ضبط قرن یا قرن ها از وقوع آن است ، نباید با سلیقه یا برخورد شخصی بلکه با قرارداد برخورد شود. تاکنون در این منطقه

وی یادآوری کرد: از آنجا که تقویم را نمی توان به عنوان نقطه شروع شمارش سالهای تقویم به صفر در نظر گرفت ، و یک تقویم در سال اول شروع می شود ، قرنی که 100 سال است در یک سال به پایان می رسد. 100 و در قرن جدید 101 شروع می شود.

عتیقی خاطرنشان کرد: البته دو شماره آخر سال آخر هر قرن همچنین نام آن قرن را یدک می کشد و سال 1400 به قرن 14 اشاره دارد.

مدیر انجمن نجوم ایران اظهار داشت: “امید است اگر در سال 1399 ، با تصویب Covid-19 ، برنامه های علمی ، تبلیغاتی و فرهنگی زیادی انجام نمی شد ، یا حداقل حداقل امکان پذیر نبود. آنها را مستقیماً برگزار می کرد. ، در دهه 1400 خورشید به عنوان آخرین سال قرن 14th. “کاهش بیماری خورشیدی و کرونا. همه سازمان ها ، مراکز و م institutionsسسات فعال توانستند برنامه ها و کنفرانس های خود را در سالهای آخر قرن 14 ، یعنی 1400 انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا