عمومی

۲۲۲ شهر بالای ۵۰ هزار نفر فاقد سالن سینما هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد خزاعی شامگاه چهارشنبه در مراسم آنلاین سینمای ایران در قم اظهار داشت: رسیدگی به هنرمندان استان در اولویت برنامه انجمن فیلم و این مراسم است. همچنین به منظور تجلیل از اهالی سینمای استان برگزار شد که در سال آینده نیز برگزار خواهد شد.

رئیس انجمن سینمایی تصریح کرد: در این مدت با گشت و گذار در استان ها تلاش شد تا مشکلات پیش روی هنرمندان و سینماگران شناسایی و اقدامات لازم برای رفع این مشکلات انجام شود.

وی گفت: قرارداد همکاری با دولت قم منعقد شد، بر این اساس با تجهیز انجمن سینمای جوانان قم، تجهیز و نوسازی برخی سینماهای استان، ساخت جشنواره های سینمایی و کمک به تولید فیلم موافقت شد. و مستند

خزایی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در حال حاضر 600 سینما در کشور داریم و 222 شهر بالای 50 هزار نفر سالن سینما ندارند.

زیرساخت های سینمای ما خوب نیست

رئیس انجمن سینما اضافه کرد: زیرساخت های سینمایی در کشور ما مناسب نیست. در عین حال ترکیه که نه در این زمینه صاحب سبک است و نه صنعت سینما، سه هزار سینما دارد.

وی ادامه داد: ساختمان اداری سینمای جوان مربوط به دوازده سال گذشته است و در در جلسه شورای سینمایی به ریاست معاون اول رئیس جمهور مقرر شد این دفاتر تجهیز شوند و تا پایان سال تکمیل شود.

خزایی همچنین بیان کرد: در حال حاضر 70 درصد از بودجه سینمای جوانان و 40 درصد از بودجه مربوط به مراکز گسترش و سینمای تجربی به استان ها و شهرستان ها برای تولید فیلم کوتاه و مستند اختصاص دارد.

تدوین طرح حل مشکل مسکن بیش از 8 هزار نفر از فعالان حوزه سینما

رئیس انجمن سینما در خصوص مشکل مسکن اهالی سینما گفت: برای حل مشکل مسکن بیش از 8 هزار نفر از فعالان حوزه سینما که از اعضای صندوق هنر هستند، انجام شد. طرحی برنامه ریزی شده که مشکل مسکن اهالی سینما را برجسته می کند. در جلسه آتی شورای عالی سینما ارائه شد.

خزاعی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: زیباترین صحنه های دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و همچنین نقش روحانیون و مردم، متاسفانه افرادی هستند که تبلیغات بدی نسبت به مردم دارند. سینما و کمی مهربانی نشان دهید.

وی گفت: تاکنون بیش از 4 هزار فیلم پس از انقلاب اسلامی در کشور تولید شده است و ایران رتبه دوازدهم سینمای جهان را دارد.

رئیس انجمن سینمایی ادامه داد: اهالی سینما در این مدت بیش از 4000 جایزه در 44 جشنواره خارجی کسب کردند و باعث افتخار این کشور و نظام شدند.

دکمه بازگشت به بالا