اجتماعی

۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

ترند روز/ گلستان مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت رودخانه های استان گلستان با بیان اینکه 317 هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان تحت تاثیر تخریب قرار گرفته است، گفت: حدود 127 هزار هکتار از این اراضی منشاء ریزگردها است.

عبدالرحیم لطفی درباره نتیجه سفر رئیس جمهور به گلستان به ترند روز گفت: موضوع در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به گلستان به این موضوعات رسیدگی شد و حدود 500 میلیارد تومان بدهی برای مدیریت آب، مدیریت آب، توسعه و حمایت از جنگل ها در نظر گرفته شد که تا سه سال دیگر انجام می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت آب استان گلستان تصریح کرد: اعطای این اعتبار باعث می شود که مدیریت آب و آبیاری 350 هزار هکتار از سطح منطقه را تحت پوشش قرار دهد که کوه ها و دامنه ها و مناظر به این کار نیاز دارند. : اگر این اتفاق بیفتد سطح کار ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی با اشاره به اینکه یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی استان گلستان نیاز به مدیریت و مدیریت آب دارد، تاکید کرد: تامین اعتبار برای کار در سطح یک میلیون هکتار شرایط مساعدی را برای استان گلستان و استان از نظر ارتقای امنیت و آب ایجاد می کند.

وی از تامین 115 میلیارد تومان اعتبار برای بیابان زدایی و احیای مناطق کوهستانی استان گلستان به مدت سه سال خبر داد و یادآور شد: برای این مهم هماهنگی ها و تمهیدات لازم در سفر رئیس جمهور به گلستان انجام شد.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت رودخانه های استان گلستان با بیان اینکه برخی از روستاهای استان مستعد بیابان و منشا گرد و غبار هستند، گفت: حدود 317 هزار هکتار از اراضی شمالی استان گلستان را بیابان و حدود 127 هزار هکتار را فراگرفته است. هکتار. از این زمین ها چشمه ها هستند.

لطفی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر اقدامات خوبی توسط همکاران ما در گنبدکاووس و آق قلا برای مقابله با کویر انجام شده و این کار در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: درآمد سفر رئیس جمهور به گلستان بالغ بر 616 میلیارد تومان است که امیدوارم از آن به درستی و به درستی استفاده شود و بخشی از مشکلات حوزه منابع طبیعی و مدیریت آب استان گلستان است. حل شود.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا