عمومی

یک سرقت هالیوودی! – ترند روز

روز جمعه، کارکنان هتل Chateau Laurier در اتاوا، کانادا، به‌طور تصادفی متوجه شدند که یکی از عکس‌های تاریخی مجموعه هنری هتل به دیوار تکیه داده است و باعث سرقت پرتره‌های نخست وزیران بریتانیا در زمان جنگ شد. وتستون چرچیل. هنوز دقیقاً مشخص نیست که این عکس چه زمانی به سرقت رفته است، ممکن است هتل برای بازگرداندن آن 5 میلیون دلار جایزه تعیین کند، اما هیچکس انتظار ندارد که اثر سرقت شده به زودی کشف شود.

ترند روز پلاس – فاطمه کریمخان: این یک سرقت خیالی هالیوود نیست، این داستان، اگرچه شبیه یک فیلم است، واقعاً اتفاق افتاده است، یکی از مشهورترین پرتره های وینستون چرچیل از دیوار هتلی در کانادا به سرقت رفت، تنها چیزی که هیچ کس نمی داند در مورد آن چه زمانی اتفاق افتاد؟

عکس گم شده به سال 1941 برمی گردد و توسط یوسف کارش، یکی از مشهورترین عکاسان جهان، زمانی که چرچیل برای سخنرانی در مورد وضعیت جنگ در کانادا بود، گرفته شده است. این پرتره چرچیل به شیر غران معروف است و نسخه های زیادی از آن اینجا و آنجا منتشر شده است. همه فکر می کردند اولین کپی با امضای عکاس به همراه چهار عکس دیگر از همین عکاس در مکانی امن و جلوی چشم صدها بازدیدکننده است، اما اخیراً یکی از کارکنان هتل که این عکس را داشت متوجه شد که مشکلی وجود دارد.

چرا قاب کمی کج شده است؟

کارمند هتل متوجه شد که عکس چرچیل کمی کج شده است و زاویه آن با سایر تصاویر روی دیوار مطابقت ندارد. هری فیلد که توسط آقای. کارش در سال 1979 برای مدیریت دارایی خود، از هتل درخواست کرد تا عکسی از اثر امضا را ارسال کند و متوجه شد که عکس روی دیوار جعلی است.

بعد از اینکه متوجه شدید هتل یکی از مهم‌ترین دارایی‌های خود را از دست داده است، وقت آن است که با پلیس تماس بگیرید، همه کارکنان هتل می‌دانند که آخرین اثر هنری روی دیوار در جولای ۲۰۱۹ دیده شده است. از آن به بعد دیگر کسی باقی نمانده بود. مسلم است که عکس روی دیوار، عکس اصلی یا تقلبی است که بعد از سرقت روی دیوار گذاشته شده و ممکن است متعلق به سارق باشد.

دزدی هالیوود!

پرتره چرچیل معروف به شیر غاران

اگر ظاهر نشد، کارم تمام است!

از ظاهر این سرقت، به نظر می رسد که برنامه ریزی خوبی انجام شده است. آثار هنری معمولاً قبل از اینکه توسط مالک اصلی به سرقت رفته باشند، در بازار سیاه فروخته می شوند، بنابراین مشخص نیست که آیا هتلی وجود خواهد داشت یا اولین کلکسیونر. می توان آنها را بازگرداند. آنچه واضح است این است که پرتره شیر چرچیل به اندازه ای که میشل پرووست، رئیس انجمن تاریخی انتاریو گفت، ارزشمند نیست. البته هنوز جای خوشحالی است زیرا نگاتیو این اثر در آرشیو ملی کانادا محفوظ است، اما بنا به اراده چاپگر، نسخه ای از این نگاتیو وجود ندارد و در صورت مفقود شدن اصل اثر، غیر از کپی عکس شیر قرن اصل عکس روی دیوار هتل بر نمی گردد.

هتلی که عکس های معروف کارش در آن نگهداری می شود، مکانی است که عکاس و همسرش به مدت 18 سال در همان هتلی است که آتلیه آقای کارش در آن قرار داشت. کارش از سال 1992، این هتل در مجموع پانزده. اثر هنری آقای کارش. شش نفر از آنها در اتاق او آویزان هستند، از جمله پرتره معروف چرچیل.

زمانی که مشخص شد دزدی در هتل رخ داده است، کار دیگر او برای امنیت بهتر به مکان امن تری منتقل شد و هتل در بیانیه ای کار معروف او را سرقت نامید.

پرتره چرچیل تنها تصویری از آثار او نیست که برای تاریخ کانادا، بریتانیا و جهان مهم است. او علاوه بر پرتره های معروف چرچیل، از ملکه الیزابت نیز عکاسی کرد.

پرتره شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس پنج پوندی

پرتره شیر گرانبهای چرچیل روی اسکناس پنج پوندی

روی اسکناس پنج پوندی عکسی بود

عکاس یوسف کارش در استودیوی خود در اتاوا با نمایشگاهی که از ملکه الیزابت در این عکس 21 دسامبر 1988 ساخته است نشان داده شده است.

پرتره چرچیل از شیران قرن نه تنها به این دلیل مهم است که یک میراث هنری است، بلکه به دلیل ارزشمند بودن آن به دلیل چاپ روی اسکناس پنج پوندی، این پرتره عکاس ارمنی الاصل که آن را ساخته است، در سراسر جهان شهرت خواهد داشت.

تاریخچه ثبت این عکس یکی از حاشیه هایی است که آن را مهم می کند، چرچیل در سفرش به کانادا تمایلی به عکاسی نداشت، پس از اصرار بر کارش حاضر شد در آنجا بایستد.او جلوی دوربینش است. برای گرفتن فقط یک عکس ، برای گرفتن عکس جلو رفت و سیگار را از دهان چرچیل بیرون آورد و باعث خنده چرچیل شد و اجازه داد دو عکس از او بگیرند.

یادداشت ها، نه تصاویر!

وقتی مشخص شد که عکس روی دیوار هتل معروفی که میزبان آثار او بود واقعا جعلی است، هتل یادداشتی را روی دیوار گذاشت که آن عکس نیست و ماجرا را توضیح داد.

دزدی هالیوود!

هتلی که آثار کراش در آن نگهداری می شد، پس از کشف اینکه پرتره چرچیل از روی دیوار دزدیده شده بود، به جای تصویر جعلی، یادداشتی درباره سرقت این اثر روی دیوار نصب کرد.

یکی از راه‌های بازگرداندن آثار هنری به هتل‌ها، ارائه پاداشی برابر یا بیشتر از ارزش پولی آن است. آقای پروست گفت که هتل ممکن است مایل باشد برای بازگرداندن اثر پنج میلیون دلار جایزه ارائه کند، اما تنها در صورتی که یک کلکسیونر توسط تونگا گرفته شود. بعید است که این ارقام بازگشت نگهبان فعلی تصویر او را تایید کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا