اجتماعی

یکی از سین‌های هفت‌سین ۷۰۰۰ سال بزرگتر شده است؟

ترند روز/ خراسان رضوی سیب در حال حاضر بزرگتر از اجداد خود و کمتر سمی است.

طبق گفته میراث، سیب یکی از محبوب ترین میوه ها در جهان است که قدمت آن حداقل به 7000 سال می رسد. یک مطالعه جدید توسط دانشگاه دالهوسی در کانادا نشان داد که سیب های مدرن بزرگتر، اسیدی تر و تلخ تر هستند و ماندگاری بیشتری نسبت به قبل دارند.

دانشمندان گفتند: این تغییرات ناشی از روند کشت محلی این میوه است.

دانشمندان داده های مجموعه تنوع زیستی سیب کانادایی را تجزیه و تحلیل کردند که حاوی اطلاعاتی در مورد بیش از 1000 گونه سیب، از جمله انواع مدرن مانند گالا یا عسل، و همچنین سیب های وحشی از طبیعت قزاقستان و انواع میراث باستانی آن است.

برای مقایسه سیب مدرن با همتایان قدیمی خود، محققان 10 ویژگی از جمله وزن، پایداری، اسیدیته، بلوغ، زمان گلدهی، زمان برداشت، مواد جامد محلول، محتوای فنولیک، تغییر درصد اسیدیته در طول ذخیره سازی و تغییر در درصد اسیدیته در طول ذخیره سازی.

آنها دریافتند که سیب ها اکنون 3.6 برابر بزرگتر از اجداد خود هستند.

محققان توضیح می دهند: «مصرف کنندگان میوه بزرگ را دوست دارند. بنابراین، انتخاب اندازه های بزرگ میوه می تواند تحلیل ما را توضیح دهد.

علاوه بر این، اسیدیته و تلخی سیب هایی که امروزه می خوریم به نصف کاهش یافته است.

مطالعه عمیق سوابق تاریخی نشان می دهد که پیشرفت در کشت سیب در 2 قرن گذشته به دلیل نیاز به دوره های طولانی تر ذخیره سازی و حمل و نقل، این گونه را در طول ذخیره سازی کمتر آسیب پذیر کرده است. سیب در فواصل دور باعث شد تا پرورش دهندگان به دنبال راه هایی باشند. برای تولید نرم شدن را در حین ذخیره سازی کاهش می دهد و سفتی را بهبود می بخشد.

این یافته ها شواهد قوی از تکامل سیب مدرن در طول تاریخ 7000 ساله آن ارائه می دهد.

نتایج این نظرسنجی در مجله PLoS ONE منتشر شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا