بین الملل

گروه‌های مقاومت: عملیات “موج‌شکن” اسرائیل در مقابل مقاومت با شکست مواجه شد

گروه مخالف غزه اصرار داشت که عملیات نابلس که منجر به زخمی شدن دو اسرائیلی شد، شکست طرح نظامی اشغالگران تحت عنوان «عملیات موج شکن» را ثابت کرد.

به گزارش ترند روز، بر اساس مقاله روزنامه منطقه ای القدس العربی، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نشست خبری ضمن تجلیل از قهرمان عملیات نابلس از این اتفاق خبر داد. شکست جنبش «مترقی» رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت فلسطین در کرانه باختری است.

در همین راستا احمد المدلل یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی ضمن تبریک این واقعه تاکید کرد که کرانه باختری در شرایط بحرانی قرار دارد و نمی تواند کاری از جمله دشمنان صهیونیست ها انجام دهد. .

وی افزود: این اقدام همچنین نشان می دهد که مقاومت در کرانه باختری زنده است.

کمیته های مقاومت مردمی همچنین اعلام کردند که این اقدام پاسخی طبیعی به گسترش تروریسم توسط نیروها و شهرک نشینان صهیونیست و پافشاری دولت بر سیاست های تروریستی و جنایتکارانه مسجدالاقصی و اسرای دلیر فلسطینی در زندان های این رژیم است.

کمیته مقاومت مردمی همچنین تاکید کرد: این اقدام نشان دهنده صلابت مقاومت و جوانان فلسطینی و تعهد مردم فلسطین به مقاومت به عنوان راهی است که می تواند مانع و نابودی دشمنان صهیونیستی شود و غرور را از بین ببرد و به طور کامل است. مسئول اقدامات تروریستی مردم و جوانان علیه فلسطینیان است.

در همین راستا، جنبش مجاهدین با استقبال از این اقدام، حمله صهیونیست ها به مقبره یوسف در نابلس را ناموفق اعلام کرد و این اقدام صحت راه مقابله با اشغالگران را تا نابودی آنها در سراسر سرزمین فلسطین اشغالی ثابت کرد.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر که مقر آن در نوار غزه است، حملات روزافزون به شهرها و شهرهای فلسطینی و بازداشت و مجروح شدن روزانه فلسطینیان در اراضی اشغالی را محکوم کرد.

شبکه عبری زبان “کان” شامگاه دوشنبه گزارش داد که شبه نظامیان فلسطینی به سمت یک گروه اسرائیلی در شهر نابلس تیراندازی کردند.

این شبکه اعلام کرد که پنج اسرائیلی پس از ورود به شهر نابلس و در حالی که قصد رفتن به قبر حضرت یوسف (علیه السلام) را داشتند، مورد اصابت گلوله مبارزان فلسطینی قرار گرفتند و دو نفر مجروح شدند.

شبکه کنعان گزارش داد که این شهرک نشینان بدون هماهنگی نظامیان رژیم صهیونیستی وارد نابلس شدند.

الجزیره همچنین از آغاز درگیری امروز (سه شنبه) در شرق نابلس و دستگیری دست کم دو فلسطینی در جریان درگیری های امروز خبر داد.

این دو فلسطینی در پی حمله بامداد صبح نیروهای رژیم صهیونیستی در نابلس و درگیری و تیراندازی در این منطقه دستگیر شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا