بین الملل

گرمای شدید مهمان اروپایی‌ها؛ حرارت بالای 40 درجه و صد‌ها فوتی

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، اروپا از موج گرما رنج می برد که دمای هوا را در بسیاری از کشورها به بیش از 40 درجه سانتی گراد رسانده است.

به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، با افزایش دما، میزان قیمت هوا و برق افزایش یافته اما خشکسالی از آلمان به پرتغال سرایت کرده است. .

بر اساس این گزارش زمستان سال گذشته در اروپا هوا مساعد بود اما اکنون مشکل کمبود باران در این قاره است. اکنون این مشکل دوباره در اروپا ظهور کرده و در سراسر قاره گسترش یافته است. فهرست رودخانه های اروپایی که تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته اند طولانی است، از جمله راین و ابرو.

مقامات محلی روز شنبه اعلام کردند که آتش سوزی در جنوب غربی فرانسه برای پنجمین روز رخ داد که بیش از 10000 هکتار از جنگل ها را نابود کرد و هزاران نفر را به سرقت برد.

شبکه خبری “CGTN” چین نیز نوشت که آتش سوزی جنگل ها در فرانسه، اسپانیا و پرتغال ادامه دارد و صدها نفر خانه های خود را ترک کرده اند.

“چاینا مورنینگ پست” نیز در گزارشی در روز شنبه در مورد آن نوشت، جنوب غرب روز شنبه ششمین روز از موج گرمای تابستانی خود را تجربه کرد که باعث آتش سوزی در جنگل ها شد. آتش نشانان فرانسه، پرتغال، اسپانیا و یونان در حال مبارزه با آتش سوزی های جنگلی هستند که هزاران هکتار را ویران کرده و چندین آتش نشان را کشته است.

این دومین موج گرمایی بود که در یک هفته جنوب غربی اروپا را درنوردید، زیرا تغییرات آب و هوایی توسط دانشمندان گزارش شد. دست کم 360 نفر در اثر امواج گرما در اسپانیا که دمای آن بیش از 40 درجه سانتیگراد است جان خود را از دست داده اند.

در کشور همسایه اسپانیا نیز پرتغال در هفته گذشته به ارتفاع 238 متری رسید که نسبت به مدت مشابه سال های گذشته بیشتر است و همچنین باعث آتش سوزی جنگل های اسپانیا و پرتغال شد و گرمای مداوم و خشکسالی نیز ادامه داشت. یونان نیز در حال مبارزه با آتش سوزی های مرگبار جنگل ها در آن است.

در بریتانیا، یک وزیر دولتی پس از اولین هشدار «قرمز» اداره هواشناسی درباره گرمای شدید، همراه با هشدار «خطر جانی»، سخنرانی ویژه‌ای داشت.

انتهای پیام/
این مقاله یک پیشنهاد برای صفحه اول است

دکمه بازگشت به بالا