عمومی

گذشت اولیای دم پرونده قصاص در خوی پس از ۱۱ سال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، ناصر عتباتی در گفت و گو با این خبر افزود: پس از وقوع این قتل در سال 1389 پرونده جنایی در دادگاه تشکیل شد و پس از طی مراحل تحقیقات حکم قتل صادر شد و پس از آن حکم قتل صادر شد. عضویت به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دیوان عالی کشور ارسال شد.

وی افزود: از تخصص شورای حل منازعه و کانون جهادی برای نوسازی طبیعت استفاده شود. آلبین و چون نگهبانان دم در خوی ساکن هستند، پرونده به شعبه صلح و سازش شورای حل اختلاف زندان خوی و پس از جلسات متعدد معتمدین، ریش سفیدان، روحانیون و اعضای جهادی ارجاع شد. سلول بخشایش توانست رضایت محافظان دموکراسی را جلب کند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: در این پرونده قاتل پس از 11 سال از قصاص آزاد شد و فرصت زندگی دوباره پیدا کرد.

عتباتی با قدردانی از زحمات بزرگ بزرگان در پیروی از آیات صحیفه و قرآن کریم، اظهار داشت: حلاوت از بین رفته و برای دو خانواده آمرزش و صلح و دوستی جایگزین کینه و تاریکی می شود که موجب خشنودی مردم است. والاترین در آشتی و برادری

از ابتدای سال جاری تاکنون 10 پرونده مربوط به انتقام جویی با تلاش مددکاران اجتماعی و حمایت بزرگان محلی در شهرهایی مانند ماکو، ارومیه، سردشت و خوی منجر به سازش شد که چهار مورد از آنها از ابتدای سال 96 آغاز شد. سال تابستان امسال و مانند این روند با تلاش کارکنان ادامه دارد.

دکمه بازگشت به بالا