اجتماعی

کیفیت هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

با وجود بارش برف در بیشتر نقاط تهران، کیفیت هوای شهر تهران هم اکنون 143 در شرایط ناسالم برای گروه حساس است.

به گزارش ترند روز، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز ۲۴ دی ماه، میانگین سطح کیفی هوا برای گروه‌های حساس همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد.

شاخص آلودگی هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” حدود 162 است و کیفیت هوای اینجا برای همه در پایتخت سالم نیست.

بر اساس دستورالعمل های پیشگیرانه صادر شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی مدت یا شدید در فضای باز را کاهش دهند.

کار طولانی مدت به هر کاری گفته می شود که در خارج از منزل انجام می شود و فرد به طور مداوم چندین ساعت انجام می دهد و تنفس را سخت تر از حد معمول می کند. اینها شامل باغبانی، فعالیت های شدید در فضای باز مانند دویدن و غیره است. کار سنگین هر فعالیت شدید در فضای باز است که تنفس را دشوار می کند.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در زمینه هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 است. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا