اجتماعی

کیفیت هوای تهران فعلا در وضعیت پاک

بر اساس اعلام شرکت پایش کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران پاک است. اگرچه این شخصیت تا پایان روز تغییر نخواهد کرد.

به گزارش ترند روزبا توجه به تهویه موثر و آلودگی هوا در ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در تعطیلات، کیفیت هوای شهر تهران در محدوده قابل قبول قابل قبول در اکثر مناطق پرتردد خواهد بود. همچنین تهویه موثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند.

با کاهش ناپایداری جوی و کاهش سرعت وزش باد، با افزایش ترافیک در عصر، تا پایان روز جمعه (3 دی) غلظت آلودگی و ایجاد شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس مردم در مناطق پرتردد ).

فردا (شنبه 3 دی ماه) به دلیل نبود هوای موثر همراه با افزایش ترافیک در بامداد اولین روز هفته، افزایش غلظت آلودگی و تحمیل شرایط نامنظم – سلامت برای برخی گروه های حساس . مکان های شلوغ دور از انتظار نخواهد بود و نبود تهویه موثر در طول روز از گسترش آلودگی جلوگیری می کند.

با تقویت ناپایداری جو و افزایش ابرها، میزان آلودگی تا پایان روز شنبه (24 دی) اندکی کاهش می یابد، هرچند با افزایش حتی ترافیک عصرگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کاهش می یابد. منجر به کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پر تردد می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلایندگی «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» اکنون ۴۹ به معنای شرایط پاک است. همچنین شاخص آلودگی هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 69 بوده و کیفیت هوای پایتخت در حد قابل قبولی است.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در بخش هوای پاک، از 51 تا 100 هوای قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 تا 150 هوای ناسالم است. برای گروه های حساس از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا