اجتماعی

کمیته امداد به‌دنبال افزایش “سرانه حمایت” ایتام و محسنین

معاون ارتقای همکاری های مردمی در کمیته امداد سیل با بیان اینکه ایتام و ایتام تحت سرپرستی کمیته امداد سیل بدون حامی نیستند، گفت: تمام تلاش کمیته امداد استفاده از فرصت های ماه های محرم و محرم است. صفر. برای جلب حامیان یتیمان و یتیمان».

حبیب الله آسوده در گفت وگو با ترند روز. وی در خصوص تعداد ایتام و خیرین تحت پوشش کمیته امداد سیل گفت: در حال حاضر ایتام و افراد نیکوکار تحت پوشش کمیته امداد اضطراری بدون حامی نیستند، آنچه در حال حاضر به آن فکر می کنیم افزایش این تعداد است. یتیمان و نیکوکاران – کسانی که می خواهند و همچنین فرزندان جدیدی که وارد چرخه حمایت می شوند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 409 هزار فرزند یتیم و محسن وجود دارد که از این تعداد 143 هزار یتیم و 273 هزار فرزند محسنین هستند. در عین حال حدود یک میلیون و 190 هزار حامی از این کودکان حمایت می کنند.

معاون توسعه همکاری های مردمی رئیس جمهور در کمیته امداد آب در خصوص میانگین کمک های پرداختی به ازای هر نفر به ایتام و محسنین گفت: میانگین مبلغ هر ماه برای هر یتیم حدود 730 هزار تومان است که البته متفاوت است. بنابراین از استانی به استان دیگر. حدود 250 هزار تومان برای کودکان بی سرپرست در برخی مناطق.

وی یادآور شد: همچنین میانگین کمک های انفرادی پرداختی به محسنین حدود 400 هزار تومان است، بنابراین با توجه به شرایط سخت اقتصادی و هزینه های بالا در حوزه مسکن، مشکلات تحصیلی، معیشتی و بهداشتی اینها سرانه پایین است و به همین دلیل است. به همین دلیل کمیته اضطرار از خیرین درخواست می کند که افزایش تعداد افراد یتیم و بی سرپرست .

آسوده با اشاره به اینکه هر ماه بچه های جدیدی وارد چرخه حمایت می شوند و عده ای هم از چرخه حمایت خارج می شوند، تاکید کرد: حامیان از 18 – سالگی از کودکان بی سرپرست (پسران) حمایت می کنند. سیاست کمیته امداد سیل حمایت و توانمندسازی ایتام پسران مدرسه‌ای تا 22 سال و دختران تا 25 سال برای فراهم کردن تسهیلات برای تکمیل تحصیلات این کودکان حتی در صورت فارغ‌التحصیلی است. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا