اجتماعی

کدام غذاها بدن را از کم آبی نجات می‌دهند؟

در اواسط تابستان و زمانی که گرما به اوج خود می رسد، گرمازدگی تهدیدی برای همه به خصوص کسانی است که مجبور به ترک خانه هستند. اما چگونه راه هایی برای جلوگیری از گرما و کم آبی پیدا کنیم؟

به گزارش ترند روز، غذاهای مایع نه تنها کالری کمی دارند و به کاهش وزن کمک می کنند، بلکه انتخاب خوبی برای جلوگیری از کم آبی بدن هستند. اگرچه نوشیدن آب بهترین راه برای هیدراته کردن است، اما می توانید با خوردن برخی مواد غذایی بدن خود را سم زدایی کنید.

به گفته وزارت بهداشت، درمان و ارتقای سلامت، استفاده از این مواد غذایی می تواند در تامین آب مورد نیاز بدن موثر باشد:

_ ماست: بسته های ماست ساده حاوی ۸۵ تا ۸۸ درصد آب است. علاوه بر این، خوردن آن نیاز به کلسیم و برخی ویتامین های گروه B مانند ویتامین B12 و ریبوفلاوین را از بین می برد. هنگام خرید ماست، مطمئن شوید که انواع پروبیوتیک را برای حفظ سلامت گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن انتخاب کرده اید.

سبزیجات سالاد: دو فنجان سبزی سالاد حاوی 15 کالری و 90 درصد آب است. این سبزیجات سرشار از مواد مغذی مانند فولات، ویتامین C، فیبر و آنتی اکسیدان هستند و همچنین به حفظ سلامت چشم و پوست کمک می کنند.

میوه: سرشار از ویتامین C، فولات و ویتامین های B برای رشد سالم سلول های جدید. توت فرنگی 91 درصد آب، زغال اخته 85 درصد آب و تمشک 85 درصد آب در هر فنجان است.

_ هندوانه: تقریبا 92 درصد هندوانه را آب تشکیل می دهد. هندوانه منبع ویتامین C است و لیکوپن و آنتی اکسیدان های آن به محافظت در برابر سرطان و بیماری های قلبی کمک می کند.

اسفناج: اسفناج سرشار از فیبر است. همچنین حاوی 92 درصد آب است. اسفناج حاوی آنتی اکسیدان است و خوردن یک فنجان در روز 15 درصد ویتامین E را تامین می کند.

گوجه فرنگی: در هر زمان از سال موجود است. می توانید رب گوجه فرنگی را با پنیر و رژان به عنوان میان وعده میل کنید. گوجه فرنگی حاوی 94 درصد آب است و بهترین انتخاب برای رفع تشنگی در طول روز است.

خیار: 95 درصد یک فنجان خیار خلال شده آب است. خیار حاوی فیبر و برخی ویتامین ها از جمله ویتامین C است و خوردن یک فنجان از آن 6 درصد نیاز روزانه به این ویتامین را تامین می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا