فرهنگ و هنر

کتاب «سیره امام رضا(ع) در رویارویی با تعارض‌های خاندان علوی» منتشر شد

کتاب زندگانی امام رضا (ع) در مواجهه با خاندان علوی در صفحه 152 منتشر شد.

به گزارش ترند روز، کتاب «زندگی امام رضا (ع) در برخورد با نزاع در خاندان علوی» اثر فاطمه ایزد شناس توسط مؤسسه بوستان کتاب در صفحه 152 منتشر شد.

درگیری بین جوامع و گروه های سنی مختلف اجتناب ناپذیر است. امام رضا (ع) همواره با تبیین مشکلات امامت و اعلام غیرقانونی بودن حکومت و ناسازگاری خود سعی داشته از تضاد جامعه و اهل بیت خود جلوگیری کند.

لزوم حفظ الگوی حضرات معصومین(ع) و نیاز جامعه امروز ما به الگویی کاربردی و کاربردی برای مشکلات پیش آمده در جامعه، نویسندگان این اثر بر آن شدند تا از روش خواندن و تکیه دست اول استفاده کنند. منابع و روش‌های تحلیل برای پاسخ به این سؤال، برخورد پیامبر با تعارض خانواده و علویان چگونه بود؟

در زمان منازعات سیاسی و اجتماعی و عدم شرکت در قیام و همچنین دوستی و مدارا با اعضای خانواده و رفع مشکلات آنها با آن درگیری مواجه شده و در برابر جنگ های فرهنگی و مذهبی آنها را حل می کند. معرفی شیعیان واقعی، امر به معروف و نهی از منکر، نخبه گرایی، مبارزه با عقاید باطل و به دنبال آن تصحیح عقاید، بحث و مذاکره در مورد حذف فرقه های انحرافی. کار آینده زندگی امام رضا (ع) برای حل این اختلافات است.

ساختار اثر

این اثر در دو فصل نوشته شده است. نویسنده در فصل اول با عنوان «امام رضا (ع) در برخورد با تعارضات سیاسی و اجتماعی خاندان علوی» به تعارضات قبل و بعد از هوشیاری و همچنین تعارض امام (ع) با تعارض (امام) پرداخته است. وضوح). برای پرهیز از درگیری و رویکرد پیامبر به جنگ.

«رفتار امام رضا (ع) در برخورد با تعارضات فرهنگی و مذهبی در خانواده» عنوان فصل دوم این اثر است که شامل مروری بر اوضاع فرهنگی و مذهبی دوران امامت امام رضا (ع) است. گزارش درگیری های فرهنگی و مذهبی در دوران امامت. امام (ع) و راه حل امام رضا (ع) با یک نبرد علمی و فرهنگی مواجه است.

بخشی از نتیجه

* راهکار امام رضا (ع) برای مقابله با تعارض

با وجود تلاش ها و شرایط تحمیل شده از سوی ائمه اطهار علیهم السلام، درگیری در جامعه امری اجتناب ناپذیر بود. وجود شرایط نامناسب اجتماعی و سیاسی، انحرافات عقیدتی و اخلاقی، مشکلات گوناگونی را به وجود می‌آورد که به تعارض منجر شده است.

بر اساس سیره امام رضا (ع)، نوع رابطه ایشان با قیام اهل بیت یا نوع رابطه امام با حکومت عباسیان و به ویژه مأمون، نحوه حکومت خویشاوندان و دوستان. هر چند شکستن پیوند آنها، ممکن است بخشی از نمایش نحوه برخورد امام با اختلافات درون خانواده باشد، از جمله مذاکره امام در مورد اختلافات، مانند مذاکره امام در قیام زمان خود، عدم همکاری با حکومت، بردباری برادران و دایی ها و رفع مشکلات خانوادگی.

علاقه مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می توانند به آدرس اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا