اجتماعی

کاهش کیفیت هوای تهران در مناطق پرتردد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (29 دی) با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در محدوده پرتردد کاهش یافت.

به گزارش ترند روز، بر اساس پیش‌بینی‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با تهویه مؤثر طی ساعات گذشته، غلظت آلاینده‌ها کاهش یافته و حتی با افزایش سطح کیفی هوا در اکثر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در مناطق پر تردد نه چندان دور کاهش می یابد.

تشکیل ناپایداری جوی، افزایش ابر و گاهی وزش باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند. کاهش سرعت وزش باد همراه با افزایش تردد در ساعات عصر تا اواخر وقت دوشنبه منجر به افزایش آلودگی و شرایط ناسالم برای گروه های حساس در نقاط پرتردد می شود.

نبود تهویه موثر تا فردا 30 دی با شروع ترافیک، افزایش آلودگی و ایجاد شرایط ناسالم را برای اقشار آسیب پذیر ایجاد می کند.برخی مناطق دارای ترافیک سنگین.

تداوم این شرایط جوی در طول روز باعث محدود شدن انتشار آلاینده ها می شود. با عدم وزش باد موثر تا اواخر وقت سه شنبه، همراه با افزایش ترافیک در عصر، دور از انتظار نیست که افزایش ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را انتظار داشت.

بر اساس اطلاعیه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلایندگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در عدد 92 قرار دارد که به معنای قابل قبول بودن شرایط، پذیرفته شده و همچنین شاخص آلودگی هوا در سرمایه در طول گذشته 24 ساعت “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” حدود 95 و کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است.

لازم به ذکر است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم می شود که بر اساس تعریف آن از 0 تا 50 در زمینه هوای پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، سالم یا متوسط ​​و از 101 است. تا 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس. از ساعت 151 تا 200 هوا در منطقه ناسالم برای همه گروه ها و از ساعت 201 تا 300 هوا در منطقه بسیار ناسالم است. بر اساس این طبقه بندی، شرایط کیفی هوا در محدوده 301 تا 500 خطرناک است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا