اجتماعی

چگونه در برابر آبله میمون از خود محافظت کنیم؟

ترند روز/ خراسان رضوی شیوع اخیر میمون ها در سراسر ایالات متحده، اروپا، استرالیا و خاورمیانه باعث نگرانی کارشناسان بهداشتی و افزایش نگرانی در مورد گسترش این بیماری شده است.

تا روز چهارشنبه، 346 مورد مشکوک و مشکوک در 22 کشور خارج از آفریقا (جایی که ویروس وجود دارد) ثبت شده است که این اولین شیوع شناخته شده ویروس در جامعه است. قبل از انتشار این بیماری با سفر به منطقه ای که ویروس یا حیوانات وارد شده حامل ویروس است همراه باشد.

بیشتر موارد جدید از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند. با این حال، سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد که هر فردی ممکن است به این ویروس مبتلا شود. کودکان، زنان باردار و افراد مبتلا به نقص ایمنی به ویژه در معرض خطر هستند.

در بیانیه سازمان جهانی بهداشت (WHO) آمده است: «هرکسی که با یک فرد آلوده در تماس نزدیک باشد در خطر است.

آبله یک بیماری نادر است که توسط ویروس آبله ایجاد می شود و از خانواده آبله است. با این حال، معمولاً خیلی سخت نیست.

واکسن آبله 85 درصد در برابر آبله میمون موثر بود.

این سازمان اعلام کرد که انجام واکسیناسیون دسته جمعی برای مبارزه با افزایش موارد ضروری نیست، اما به دلیل شیوع سریع این بیماری و عدم شفافیت در مورد علل آن، از مردم خواست تا در کنترل آن کمک کنند. گسترش بیماری. و حفاظت از خدمات عمومی رابطه جنسی

چگونه از خود در برابر آبله میمون محافظت کنیم؟

چگونه از خود در برابر آبله میمون محافظت کنیم؟

اگرچه کارشناسان بهداشت بر این باورند که خطر برای عموم مردم کم است، اما تعدادی از اقدامات را می توان برای کاهش خطر ابتلا به ویروس انجام داد.

توصیه‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، سرویس بهداشت ملی بریتانیا و سازمان بهداشت جهانی عبارتند از:

از تماس با افرادی که اخیراً به ویروس آلوده شده اند یا ممکن است آلوده باشند خودداری کنید.

هنگام تماس نزدیک با فردی که علائم دارد از ماسک صورت استفاده کنید.

از تماس با حیواناتی که ممکن است ناقل ویروس باشند خودداری کنید. اینها شامل حیوانات بیمار یا مرده، به ویژه آنهایی هستند که قبلاً آلوده شده اند، مانند میمون ها، جوندگان، و سگ های علف.

بهداشت دست ها را به ویژه پس از تماس با حیوانات یا افراد آلوده یا آلوده رعایت کنید. به عنوان مثال، دست های خود را با آب و صابون بشویید یا از یک ضد عفونی کننده استفاده کنید.

هنگام مراقبت از بیماران مبتلا به آبله میمونی تایید شده یا مشکوک از تجهیزات حفاظتی ویژه استفاده کنید.

فقط گوشت پخته مصرف می شود.

آبله میمون می تواند از طریق سطوح و مواد منتقل شود. بنابراین، عاقلانه است که از حمل وسایلی که با افراد بیمار یا حیوانات تماس دارند، خودداری کنید.

دکتر دکتر “ویروس کاملاً خارج از میزبان انسان است.” اسکات گوتلیب، کمیسر سابق FDA. بنابراین شما می توانید با چیزهایی مانند پتو و چیزهایی مانند آن زندگی کنید.

امانوئل آندره، استاد پزشکی در دانشگاه بلژیک می‌گوید: «بهترین کار شستن لباس‌ها و پتوها به طور منظم در دمای بالا است.

با این حال، او گفت که لازم نیست از مکان های عمومی، تاکسی، خرید و هتل ها دور بمانید.

وی افزود: افراد در زندگی عادی نیازی به دقت زیاد ندارند. اگر مردم در جمعیت بسیار خطرناکی قرار دارند که می دانند محیط خطرناکی است، باید اقدامات بیشتری انجام دهند.

چگونه از خود در برابر آبله میمون محافظت کنیم؟

اگر آبله میمون دارید…

اگر مشکوک به آبله میمون هستید، باید از تماس فیزیکی با دیگران خودداری کنید و فوراً به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

علائم اولیه آبله میمون تب، سردرد، درد عضلانی، تورم و کمردرد است. بثورات معمولاً در طی یک یا پنج روز روی صورت، دست‌ها، پاها، چشم‌ها، دهان یا اندام تناسلی ظاهر می‌شوند. تبدیل به یک تاول و سپس یک تاول می شود که ممکن است قبل از ترک خوردن و پوسته پوسته شدن با مایع سفید پر شود.

با این حال، بسیاری از علائم ویروس به راحتی با سایر عفونت ها مانند آبله، تبخال یا سیفلیس اشتباه گرفته می شود. بنابراین، تایید پزشکی بیماری مهم است.

اگر تشخیص داده شد که مبتلا به آبله هستید، باید تا زمانی که ویروس بمیرد، ایزوله شوید. این بیماری معمولاً خفیف است و بیشتر افراد در عرض 2 یا 4 هفته بهبود می یابند.

البته، اگرچه توصیه های پزشکی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، خدمات بهداشت ملی بریتانیا اشاره کرده است که برای جلوگیری از سرایت بیماری به دیگران، ممکن است لازم باشد در یک بیمارستان خصوصی بمانید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا