اجتماعی

چرا کلاغ‌ها به انسان حمله می کنند؟

یک زیست شناس برتر با اشاره به اینکه کلاغ ها به دلیل حفاظت از همنوعان خود به مردم حمله می کنند و این موضوع همیشه جالب بوده است، گفت: باید دانش مردم را نسبت به محیط زیست افزایش داد چرا که اگر دلیل حیوانات را بدانیم. اخلاق حفظ شده است، آسیب جدی نخواهد دید.

به گزارش ترند روز کلاغ ها پرندگانی هستند که در همه جا یافت می شوند، آنها به زندگی در محیط های شهری عادت کرده اند و ما نیز به دیدن آنها عادت کرده ایم، اما در سال های اخیر گزارش ها و فیلم هایی از برخورد این پرندگان به مردم به ویژه کودکان نگرانی هایی را در مورد افزایش تعداد آنها ایجاد کرده است. از کلاغ ها

علیرضا هاشمی – پرنده شناس و مدیر انجمن پرنده شناسی طرلان – وی در گفت وگو با ترند روز، درباره ماهیت کلاغ ها گفت: پرندگان به ویژه کلاغ ها موجودات وحشی و خشن نسبت به انسان نیستند بلکه حتی از دست مردم فرار می کنند و ترجیح می دهد در مکان امنی باشد. کلاغ ها برای خود حباب محافظی دارند که با نزدیک شدن افراد از آن فرار می کنند.

وی با بیان اینکه پرندگان به ویژه کلاغ ها موجودات زندگی اجتماعی هستند، گفت: اگر جوجه کلاغی از درخت بیفتد به دلیل اجتماع، کلاغ ها سر و صدا می کنند و همدیگر را برای تغذیه پرنده صدا می کنند، مشکل با کمک او. بنابراین آنها نباید به آن مکان نزدیک شوند.

به گفته این کارشناس پرندگان، تخریب زیستگاه آنها و حفاظت از گونه های آنها دلیل اصلی حمله کلاغ ها به مردم است. به عنوان مثال، اگر مردم از کلاغ های بیمار یا زخمی نگهداری می کنند، و یا یک کلاغ مرده در مسیرشان، یا مرغی که نمی تواند پرواز کند در اطراف آنها پرخاشگر می شوند و به مردم حمله می کنند و به سر آنها ضربه می زنند و قلب را خراب می کند. کلاغ. در غیر این صورت هیچ سابقه ای از حمله کلاغ ها به انسان ها نداریم. این یک امر طبیعی از قدیم بوده و مردم نیز چنین رفتاری را می شناسند.

مدیرعامل انجمن پرنده شناسی طرلان درباره دلایل حضور کلاغ ها در اماکن عمومی و حمله به انسان توضیح داد: زیستگاه کلاغ ها در شهرها یعنی پارک ها، ویلاها و باغ های قدیمی و بزرگ با درختان بلند و کهنسال، درختان آنها از بین رفته است. یا کاهش دهید. به همین دلیل کلاغ ها در مکان های عمومی شهر لانه سازی می کنند که مکان مناسبی برای آنها نیست. با لانه سازی در مناطق پرجمعیت، جوجه های کلاغ، کلاغ های زخمی و لاشه آنها ممکن است در این مناطق یافت شوند.

بیشتر بخوانید: تهران، لانه کلاغ قدیمی

هاشمی با بیان اینکه درگیری بین کلاغ ها و انسان ها در حال تشدید است، می گوید: ما زیستگاه قدیمی آنها را تخریب نکرده ایم، بنابراین کلاغ ها در مکان های محدودی زندگی می کنند.

وی ادامه داد: کلاغ ها از ابتدا خشن نبودند و هنوز هم نیستند. این موجود بسیار باهوش است و وقتی مردم به آن نزدیک می شوند فرار می کند، مگر در برخی پارک ها که عادت به گرفتن غذا از انسان را پیدا کرده است. او اجازه نمی دهد خیلی نزدیک شود و ترجیح می دهد فاصله ایمن را حفظ کند زیرا در مقابل مردم خود را آسیب پذیر می داند.

این پرنده شناس تنها اقدام لازم برای پیشگیری از این امر را آموزش شهروندان دانست و تصریح کرد: باید دانش مردم را نسبت به محیط زیست افزایش دهیم تا شناخت آنها نسبت به آن افزایش یابد. اگر مثلاً با یک کلاغ مرده مواجه شدیم به مسئولین پارک ملی یا شهرداری اطلاع دهید. اگر کلاغی زخمی شد، به متخصصی با لباس مناسب اطلاع دهید تا از آن مراقبت کند. اگر به گوساله ای برخورد کردیم که روی زمین افتاده است، اصلا به آن نزدیک نشوید.

هاشمی در پایان با اشاره به اینکه اگر درست رفتار کنیم و دانش شهروندان را افزایش دهیم، عواقب کلاغ ها مردم را تهدید نمی کند، گفت: این گونه است که می توانیم با جانداران اطرافمان زندگی خوبی داشته باشیم. کلاغ ها بالاترین هوش را در بین پرندگان دارند، بنابراین از هوش آنها محافظت می کنند و از دوستان خود محافظت می کنند و آنها را نجات می دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا