اجتماعی

چرا عضویت ایران در کمیسیون مقام زن مهم بود؟

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به لغو عضویت در کمیسیون وضعیت زنان بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ترند روز و به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، در متن این بیانیه آمده است: «با اکثریت آرا اعضای کمیسیون وضعیت زنان، تصور نادرستی دیگری در مجامع بین المللی با جدیت به وجود آمد. تلاش های ایالات متحده در جامعه بین المللی به یادگار خواهد ماند روندی که با عضویت در یکی از ارگان های سازمان ملل متحد، شورای اقتصادی و اجتماعی، مشکلات فراوانی دارد، با رای آرای چند کشور عضو خاتمه یافت. کمیسیون، فرآیندی که برخلاف رویه معمول بین‌المللی است که پایان آن مطابق با مفاد سند تأسیس کمیسیون است، از تصمیم OKOSOK 1946 تا آخرین تصمیم. را

این روند ذکر شده تنها نشانه سیاست گذاری در نهادهای خصوصی و بین المللی است. مشکلی که حتی در بین متفقین و آمریکا نیز نگرانی ایجاد کرد. واشنگتن کنترل می کند که کدام کشورها حق عضویت در نهادها و کمیسیون های سازمان ملل را دارند و کدام کشورها مشمول این اقدام اقتدارگرایانه هستند. آمریکا که بر اساس گزارش های متعدد نهادهای بین المللی مورد انتقاد گسترده از وضعیت حقوق بشر است. به ویژه نقض شدید، گسترده و سیستماتیک حقوق زنان و اقوام، روندی که با تأسیس زندان گونتانامو و روند «دولت نزدیک» در سال 2001 آغاز شد و تا امروز ادامه دارد و با کشتار مردم به اوج خود رسید. جورج فلوید.

البته از منظر جمهوری اسلامی ایران، حضور در نهادهای بین‌المللی فرصتی برای شفاف‌سازی گفتمان ایران اسلامی و رفع شر دشمن و ارائه الگوی مناسب برای «مشکل بین‌المللی برای بسیاری از مردم» است. تشنگی برای اندیشه متعالی انسانی که غرب برای سالیان متمادی از بشر دریغ کرده است. عضویت کشورمان در کمیسیون وضعیت زنان تنها از این منظر قابل بررسی است و در غیر این صورت هدف اصلی از تأسیس آن ترویج اندیشه اساسی برابری جنسیتی برای ایران اسلامی است. که قانوناً مسئول است. «عدالت جنسیتی» از نظر حقوق زنان. هیچ کاری انجام نداد

جمهوری اسلامی ایران در ده سال گذشته در عرصه تحقق آرمان‌های والای نقش و الگوی زنان منطبق بر ارزش‌های انسانی و اسلامی در قلمرو خود از جمله دستاوردهای بزرگی داشته است. رشد علمی زنان در همه زمینه ها از جمله رشته های پزشکی، تجربی، هسته ای و …، افزایش زنان متخصص در همه رشته ها، حضور زنان در عرصه های علمی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ….
بدون شک با توسعه شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی می توان این مدل را همیشه به جهانیان نشان داد.

هر چند که کشور ما علاوه بر انتقال پیام مبتنی بر فطرت پاک و انسانی، از شنیدن این گفتمان جدید و انسانی در کمیسیون جایگاه زنان و حضور زنان فرهیخته ایرانی در این عرصه های ارتباطی محروم شده است. . افشای چهره دولت تروریسم آمریکا و صهیونیسم بین‌المللی به جهانیان می‌تواند حقیقت بی‌ثباتی اخیر جهان را آشکار کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا