فرهنگ و هنر

پیکر پاک ۳۲ شهید دفاع مقدس به وطن بازمی‌گردد

ترند روز/ خوزستان پیکر پاک و مطهر 32 شهید دوران هشت سال دفاع مقدس با رحلت امام جواد (ع) به دیار خود باز می گردد.

سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته مرکزی قوم شناسی ارتش گفت: پیکرهای ۳۲ شهید دوران هشت سال دفاع از حرم که توسط کمیته تحقیقات مفقودین تفحص شد به وطن بازگشتند.

به گزارش ترند روز، وی افزود: روز پنجشنبه 29 تیرماه مصادف با سالروز رحلت امام جواد (ع) پیکر مطهر شهدا به مدت هشت سال وارد میهن مسلمان می شود.32 نفر تازه تفحص شده اند.

فرمانده کمیته تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این تعداد شهدا مربوط به تفحص تا اول تیرماه است و اگر تعداد شهدای مفقودالاثر در 18 تیر افزایش یابد در کنار این شهدا خواهند بود. “

وی با اعلام اینکه این شهدا از مرزهای شلمچه وارد میهن عزیزمان می شوند، گفت: پیکر پاک این شهدا به نیابت از ملت ایران توسط عشایر دلاور قشقایی از آنجا در استان فارس پذیرایی می شود.

باقرزاده با اشاره به اینکه پیکر مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی فکه، شرق دجله و شلمچه تفحص شد، تصریح کرد: این شهدا مربوط به عملیات های موقت والفجر، خیبر، بدر، کربلای 5 و تنها دشمن در سال 1367 است. .

فرمانده کمیته تحقیقات فرماندهی مرکزی ارتش گفت: انشاالله با حضور مردم شریف آبادان و خرمشهر و همچنین عشایر قشقایی ملاله از این شهدا استقبال خوبی خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا