فرهنگ و هنر

پیش‌نویس طرح صیانت از ستایشگری ارائه می شود / شورای رسانه‌ای هیأت تشکیل می‌شود

حجت الاسلام باباخانی گفت: در ساختار جدید مجمع تشکل های مذهبی و هیئات مذهبی کشور اخیراً ریاست هیئت تشکیل شده و در دفتر ویژه ماداگان نیز برنامه ریزی برای آن تهیه شده است. حفاظت از ستایش کشور جريان تعارف مي تواند فضاي هيئت را راحت كند و از اين رو در اين زمينه مصوبه اي صادر شده است.

به گزارش ترند روز، حجت الاسلام مجید باباخانی، رئیس سازمان و جامعه دینی کشور در دیدار با اصحاب رسانه که در دارالعلم برگزار شد، مبانی فعالیت های دینی جامعه تبلیغات اسلامی را تشریح کرد. جامعه القرآن گفت: جامعه تبلیغات اسلامی به دنبال وحدت بخشیدن به مجموعه داخلی است و از این رو انجمن تشکل ها و تشکل های مذهبی کشور برای اتحاد در سطح دینی و مذهبی ایجاد شد.

وی ادامه داد: همکاری با هیئت در مرحله دوم انقلاب از اهداف تشکیلات هیئت و هیئات مذهبی است و در چارچوب این تشکل صیانت از حوزه مداحی را دنبال می کند.

حجت‌الاسلام باباخانی با اشاره به راه‌اندازی اتاق فکر حیات، خاطرنشان کرد: خانواده با محرم و صفر همراه است، اما کتاب‌های علمی و مکتوب کمی در مورد این پدیده اجتماعی نوشته شده است، این در حالی است که حیات می‌تواند روی بسیاری از افراد تأثیر بگذارد. فرهنگ ها و جوامع مختلف بنابراین، بخش بررسی دفتری برای پر کردن این شکاف خواهد بود.

رئیس مجمع تشکل ها و هیئات مذهبی کشور درباره برنامه این نهاد در ایام اربعین گفت: صحبت های اربعین در تشکیلات هیئات و هیئت های مذهبی به دو صورت دنبال می شود و مرزهای جدیدی را دنبال می کنیم. مشکلات سازمانی دارند؛ ما به رعایت سیاست حفظ حریم خصوصی اربعین در شبکه تبلیغی علاقه مند و تشویق می کنیم.

وی همچنین نحوه برخورد این سازمان با هیئت های متخلف را بیان کرد: شکایات و پیشنهادات مسئولان هیئت ها و مردم را از طریق سامانه «صدای هیئت» و همچنین مدیران جامعه تبلیغات اسلامی استان دریافت می کنیم. در سطح و همچنین اتحادیه ای که توسط سازمان ایجاد شده است مسئولیت نظارت را بر عهده دارند.

حجت الاسلام باباخانی یادآور شد: در گام اول سعی می کنیم با ارائه ها مشکل را حل کنیم و همچنین به دنبال کار فرهنگی هستیم تا از مشکلات رایج بین هیئت ها جلوگیری کنیم. اما اگر تخلف مشهود و مضر باشد، قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

رئیس اتحادیه تشکل ها و تشکل های دینی کشور همچنین درباره تشکل های ایجاد کننده فعالیت های جدید بیان کرد: در سازمان توسعه فعالیت های دینی تلاش می کنیم این تشکل ها را شناسایی و برای اقدام بهتر توانمند سازیم. لذا در تلاش هستیم تا کارشناسان فرهنگی را از سراسر کشور برای کمک به این هیئت ها اعزام کنیم.

وی در خصوص هدف از اجرای مهواره هوای نو با شناسایی مهارت های هیئت ها خاطرنشان کرد: جلسه شورای مرکزی مهواره به منظور تحقق دوره دوم تشکیل شد و در این جلسات تمامی جوانب دوره اول بررسی می شود. و سعی می کنیم اشتباهات ترم جدید را برطرف کنیم قسمت استانی این قسمت را فعال کنیم.

حجت الاسلام باباخانی افزود: در ساختار جدید مجمع تشکل های دینی و هیئات مذهبی کشور اخیراً هیئت بازنگری کمیته تشکیل شد و در دفتر ویژه ماداگان نیز برنامه ای برای این امر تهیه شده است. . حمایت از نمازگزاران کشور جريان تعارف مي تواند فضاي هيئت را راحت كند و از اين رو در اين زمينه مصوبه اي صادر شده است.

رئیس مجمع تشکل ها و تشکل های دینی کشور در پایان در خصوص برنامه این نهاد برای نگاه به رسانه های فعال در حوزه تشکل گفت: در گام اول معاونت رسانه در درون سازمان ایجاد شد. از تشکل ها و مجامع دینی و در نظر داریم دفتر رسانه ای برای این امر ایجاد کنیم و از تمامی فعالان رسانه ای در دفتر دعوت می کنیم تا برای وفاق و اتحاد بیشتر در عرصه کار با ما در این دفتر همراهی کنند. امور رسانه ای در دفتر

وی تصریح کرد: بنیاد دعبل خزاعی که کار ارائه خدمات به این دفتر را دنبال می کند، در بخش رسانه ای فعال در دفتر مشارکت خواهد کرد و برای اطمینان از سلامت و پوشش فعالان رسانه ای در این دفتر. از طریق بخش همکاری خود بر این اساس.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا