عمومی

پیشنهادی به سردار رادان – ترند روز

سردار احمدرضا رادان – فرمانده جدید فراجا – را هم مثل خیلی های دیگر از گفتگوی معروف فرزاد حسنی شناختم، گفتگویی که منجر به توقیف ویدئوی فرزاد حسنی و تعطیلی موقت آن برنامه تلویزیونی شد.

ناگفته نماند بزرگترین چالش سردار اشتری – فرمانده سابق فرجا – در دوران تصدی پست نیروی انتظامی، پرونده مرحوم مهسا امینی بود. موردی که باعث تحرک و اعتراض طولانی در کشور شد.

ماجرایی که با عذرخواهی پلیس حل می شود. مشکلی که چند روز پیش محمدباقر قالیباف، فرمانده سابق نیروی انتظامی در یک برنامه تلویزیونی به آن پرداخته بود: «به دوست پلیسم گفتم برای این خانم در این کلانتری اتفاق افتاده و عیبی ندارد. با پوزش.”

من فکر می کنم سردار اشتری از حضور مشاوران و همکارانی که تجربه و ایده در حوزه علوم ارتباطات دارند استفاده نکرد و یا در بهترین حالت اگر چنین افرادی در مجموعه آن وجود داشته باشد نمی تواند آنطور که باید نقش خود را ایفا کند.

اما اکنون سردار رادان – که تا دو سه روز پیش رئیس مرکز مطالعات راهبردی فرجا بود – رهبری یکی از حساس ترین نیروهای نظامی کشور را بر عهده گرفته است، نیروی نظامی که در داخل شهر و اکثریت است. از آن در چشم مردم

به عنوان فردی که به علم ارتباطات علاقه مند هستم و خود را در این راه اولین می دانم، سردار رادان را در اولین گام های خود تأسیس اتاق فکری متشکل از اساتید مجرب و متخصصان در زمینه ارتباطات را توصیه می کنم. البته با سلایق و افکار مختلف – و از آنها برای مدیریت افکار عمومی کمک بخواهید – منظورم قسمتی است که به پلیس مربوط می شود.

از معلمان و متخصصان مشهور در زمینه ارتباطات بخواهید که نحوه صحبت با مردم، نحوه برخورد با مشکلات و اشتباهات را در نظر بگیرند.

منظور من البته ایجاد کارگروه های مختلف و کلیشه ای در این زمینه نیست که می تواند منجر به جلسات بی معنی و اتلاف وقت شود.

پیشنهاد من یک پیشنهاد دست و پا گیر و خسته کننده نیست. دعوت از اساتید، کارشناسان و متخصصان ارتباطات و دریافت و عمل به ایده های آنها برای عملکرد بهتر پلیس کشور.

متأسفانه بسیاری از مقامات کشوری فکر می کنند که ارتباطات محدود به روابط عمومی اداره آنهاست. آنها نمی دانند اگر به درستی علم ارتباطات را در سازمان خود به کار گیرند، به خصوص در عصر اطلاعات و شبکه ها، چقدر می توان مشکلات آنها را حل کرد، اکنون قدرت در عرصه مجازی اجتماعی شده است.

آقای رادان ! آقای افسر دیگر ! لطفا این پیشنهاد ساده اما مهم و کاربردی یک دانشجوی رشته ارتباطات را جدی بگیرید!

دکمه بازگشت به بالا