اجتماعی

پیش‌بینی دما و بارش‌ نرمال در تهران طی زمستان

مدیرکل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: دمای نرمال و بارندگی طی سه ماه آینده در این استان پیش بینی می شود.

مازیار غلامی در گفت وگو با ترند روز وی گفت: تحلیل نقشه پیش یابی فصل گذشته نشان می دهد که طی سه ماه آینده میانگین دمای هوای استان در محدوده نرمال و میانگین بارش شهرستان در حد نرمال پیش بینی می شود. دامنه. در بهترین حالت و از نظر پراکندگی ماهانه، پیش‌بینی می‌شود که از نیمه دوم آذرماه به‌ویژه در دی ماه، به‌تدریج بارندگی‌ها در شرایط عادی افزایش یابد.

وی در خصوص میزان بارندگی در آبان ماه نیز گفت: تحلیل آمارهای دریافتی از ایستگاه هواشناسی استان تهران حاکی از آن است که در آبان ماه امسال 7.1 میلی متر بارندگی در استان تهران به ثبت رسیده است. این بارندگی نشان دهنده کاهش 78 درصدی بارندگی نسبت به دوره طولانی آماری و سال قبل است.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: این وضعیت زمانی رخ می دهد که اکثر استان های کشور در شرایط کم بارشی قرار دارند، به طوری که کل کشور از ابتدای فصل زراعی تا سال 1394 با کاهش 11 درصدی بارندگی مواجه شد. امسال. پایان آبان ماه امسال و تحلیل میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی تاکنون نشان می دهد که استان تهران هشتمین استان کشور است که بیشترین کاهش بارندگی را داشته است.

وی ادامه داد: از نظر پراکندگی فصلی نیز همانند مهرماه بارندگی در تمامی شهرستان های استان نسبت به سال قبل و سال قبل کاهش داشته است و بیشترین کاهش بارندگی در شهرهای تهران، فیروزکوه، شمیرانات بوده است. ، دماوند و پردیس.

غلامی درباره دمای هوای تهران در آبان ماه گفت: بررسی و تحلیل مقادیر دمای ثبت شده هوا شامل حداقل میانگین و حداکثر دما در ایستگاه هواشناسی استان حاکی از افزایش دما در آبان ماه با میانگین دمای 11.3 درجه است. دمای هوای استان تهران در ماه جاری . به عبارت دیگر، نوامبر 1401 نسبت به بلندمدت نسبتاً گرم بود.

وی در پایان گفت: از نظر پراکندگی دما در شهرستان های استان تمامی شهرستان های استان با افزایش دما مواجه بودند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا