عمومی

پیام غدیر حقانیت اسلام و تشیع و امام علی(ع) است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی با تاکید بر اهمیت موضوع غدیر افزود: غدیر بر اهمیت عید الله و از منظر بحث می کند. کوران این روزی بود که کافران از حمله به اسلام ناامید شدند زیرا امیدوار بودند پس از پیامبر به کفر و بت پرستی خود بازگردند. اما در ایام غدیر متوجه شدند که نه تنها حضرت علی به عنوان جانشین پیامبر انتخاب شد، بلکه افق ولایت نیز تا روز قیامت ثابت بود.

وی در ادامه بیان کرد: حوادث روز غدیر نشان داد که اسلام پس از پیامبر و از طریق اولاد حضرت امیر(ع) تکمیل نشد. مؤمنان ادامه؛ در واقع دین مبین اسلام محدود به دوره خاصی و در طول تاریخ نیست.

صحبت های حسینی از نقش ولایت اهل بیت(ع)آ) ایشان در رهبری بشر فرمودند: در میان نعمت ها، بزرگترین نعمت، نعمت مراقبت است. مضمون دین ولایت است، در واقع آنچه ولایت می خواهد تنها ولایت حضرت امیر است. مؤمنان اینطور نیست، اما خدا بزرگترین نگهبان است و بر این اساس پاسدار پیامبر و سپس نگهبان ائمه است.

حسینی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر احیای غدیر و آغاز آمدن حسینی گفت: مشکلات فراروی مسلمانان. 1400 آنها در سال گذشته با دور شدن از غدیر با این موضوع مواجه شدند. بیداری غدیر با ولایت و ظاهر پاسداران پیوند ایجاد می کند خداوند آن را به زمین خواهد آورد.

V در باره دلیل پرداخت نکردن مشکل غدیردار وی در میان جامعه مسلمانان گفت: در دنیا جنگی به نام ولایات صورت نگرفته است. زیرا هیچکس نمی‌خواهد زیر چتر و ذهن هیچ‌کس، حتی خدا، قرار گیرد، که خلاف آن باشد، زیرا اطاعت از قلمرو، اطاعت از فرمان است. و نه با ….. می آید

حسینی، بقای تشیع با وجود موانع تا امروز معجزه وی دانست و توضیح داد: با وجود تلاش هایی که در طول تاریخ برای مقابله با رژیم علی (ع) انجام شده است.آ) بود؛ از جانب Seb SY ناسزا گفتن امام علی 80 سال تا اینکه حجاج بن یوسف کیسه ای طلا برای سر شیعیان گذاشت که بقای خود تشیع از همه بزرگتر است. معجزه است؛ جرج جرداق باید بگوید: “نرم از افرادی که به دلیل ترس با هم دوست هستند; دشمن خوبی هایش را در دشمنی پنهان می کرد، اما با همه این ها دنیا پر از خوبی های او بود.

او در مورد موقعیت تفویض و حفظ است مراسم و نقشی که می توانند در احیاء و زنده نگه داشتن غدیر داشته باشند، گفت: در بحث هیئات مذهبی و تشکل های مردمی خوشبختانه گروه و همه گروه ها فعال است و وظیفه ما ایجاد بستر، سازماندهی و رهبری است. به عنوان حضور نماینده روحانیت در استان با عنایت ویژه مراسم آنها عید مذهبی و مخصوصاً عید غدیر خم دارند و همه عوامل فرهنگی و مذهبی در استان لبیک گفته اند که اگر خواست خدا باشد امسال عید غدیر خم خواهیم داشت.

مدیرکل انجمن تبلیغات اسلامی بر اهمیت شفاف سازی تاکید کرد و افزود: نمیدانم اینجا مهم است؛ اول از همه، کمپین باید همزمان با مراسم انجام شود وابسته به به فرموده مقام معظم رهبری که بر جهاد به مثابه روشنگری تأکید داشتند، بصیرت باید به معنای واقعی صورت گیرد و حقیقت اسلام و غدیر و ولایت را ببینیم و به وظیفه و تکلیف خود در قبال احیای غدیر پی ببریم.

وی افزود: علاوه بر اطلاع رسانی، اطلاعات روابط دینی نیز مورد نیاز است مراسم در محرم و دستجات حیات و در غدیر در هر مراسمی جشن گرفته شود. مراسم از نظر دینی یک پیام کلی وجود دارد، پیام غدیر این است که ما عاشق ولایت و عاشق اهل بیت هستیم و حقیقت علی و تشیع و اسلام را منعکس می کنیم.

حسینی با بیان داستان حضرت موسی و هارون گفت: حضرت موسی هو جداگانه، مجزا 40 روز از قوم خود هارون را جانشین خود اعلام می کند، آیا درست است که پیامبر جانشین اسلام را که می گویند دین جاودانه است معرفی نکند، غیر ممکن و دور از حکمت خداست؟ ما معتقدیم اسلام یک دین عمومی است، همه مسائل را شامل می شود و هیچ چیز نادیده گرفته نمی شود. مراسم وژشان با شناخت و آگاهی از خطبه های غدیر لازم است.

وی ادامه داد: با حفظ مراسم شور و خودآگاه باید AKAIKY با یکدیگر؛ باید بیشتر بر ابعاد دانش و فهم تمرکز کرد و با اجماع صاحب نظران و نخبگان گام های مثبتی برای رشد فهم برداشت.

حسینی نقش نور را در رفع عیوب جامعه برشمرد و افزود: اگر شور و ذکاوت در کنار هم قرار گیرند، بسیاری از آسیب های اجتماعی و همچنین نابسامانی ها در جامعه برطرف می شود. اکثر خانواده های ما مؤمن و متدین هستند، اما آداب و رسوم در جامعه گاهی در شرایطی است که مردم از برخی احکام و مسائل دینی غافل هستند و از برخی گناهان غافل هستند که اگر می دانستند این مشکلات در آنها ظاهر نمی شد. جامعه. .

حسینی بر ایمان نسل جدید و بویژه شعور ده ساله نود و یک من میفهمم وی در مورد دین و مسائلی مانند غدیر خم گفت: افراد زیادی در جامعه هستند برای آنها معتقدند نسل قدیم دیندارتر و باهوشتر از نسل جدید است، اما به نظر من اینطور نیست. نسل امروز این فرصت را داشته است که از نظر زمان و فضایی که در اختیار دارد، بیشتر درباره دین بداند و غالباً دانش و بهره هوشی این نسل بسیار بالاتر از گذشته است.

وی ادامه داد: در بحث ده سال نود و یک من میفهمم مطمئن شوید که آنها کار می کنند و اگر ما داریم، برنامه هم کار می کند کم اهمیت سلام اگر درست عمل کنیم، نه تنها فرزندان این نسل را رهبری و همراهی می کنیم، بلکه خانواده های آنها را نیز همراهی می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا