فرهنگ و هنر

پیام رضا داوری اردکانی برای درگذشت ناصر تکمیل همایون

رئیس فرهنگستان علوم در پیامی درگذشت ناصر تحمل همایون را تسلیت گفت.

به گزارش ترند روز به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، در متن پیام رضا داوری اردکانی به نادر تومهر همایون (فرزند این مورخ و جامعه شناس) آمده است: که دوست عزیز من است و هرگز فراموش نمی کنم. خاطرات، دوستی ها و گفتگوهای با ایشان در دوران دانشگاه را به شما و خانواده محترمتان و تمامی بازماندگان تسلیت می گویم. خداوند این عزیز گرانقدر را که ضایعه معرفت ملت است رحمت کند و به بازماندگان و دوستانشان صبر و سلامتی عنایت فرماید.»

پیام رضا داوری اردکانی درباره درگذشت ناصر تحمل همایون

ناصر سوملر همایون در سال 1315 در قزوین به دنیا آمد و دوره کارشناسی فلسفه و علوم تربیتی و کارشناسی ارشد را در رشته علوم اجتماعی در دانشگاه تهران به پایان رساند و دکترای تاریخ و دکترای جامعه شناسی را از دانشگاه پاریس به پایان رساند.

از آثار او می توان به «تاریخ ایران در یک نگاه»، «آموزش و پرورش و آموزش در ایران»، «آبسکون یا جزیره آشوراده»، «سلطانیه»، «دانشگاه گندی شاپور»، «تاریخ تاریخ اجتماعی و فرهنگی تهران: تا «دار» اشاره کرد. الخلافه ناصری، «مشروطیت ایران (مجموعه مقالات)» و «دندی راه» را می توان نام برد.

به تازگی اثری با عنوان «مصدق در دوره قاجار» از این جامعه شناس و مورخ منتشر شده است. تکمیل اثر دیگری به نام «ایران جان» از (انتشارات نگارستان اندیشه) در آستانه انتشار است. این اثر موضوع «ملیت» را به ارمغان آورد.

وی در روزهای گذشته به دلیل ایست قلبی در بیمارستان طالقانی تهران بستری شد و چهارم آبان ماه درگذشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا