اجتماعی

پیام تبریک وزیر بهداشت به مناسبت فرا رسیدن سال ۱۴۰۱

وزیر بهداشت در پیامی فرا رسیدن سال 1401 را تبریک گفت.

به گزارش ترند روز متن این پیام به شرح زیر است:

ما سالی دیگر را با بوی نرگس زیبا و رستاخیز موجودی بزرگ از مردگان جشن می‌گیریم و این تغییر و تحول شگفت‌انگیز فرصتی است برای جامعه بشری تا به تغییر خود و بدون تغییر بر اساس آموزه‌های قبلی و آموزه‌های قبلی تامل کند. مشاهده خوب و آینده عمیق ممکن و غیرممکن است.

در سال های اخیر حوادث سرزمین افتخار صحنه موفقیت و وفاداری، تعاون اجتماعی، جهاد، امید، موفقیت و سربلندی بوده است.

دشمنان ملت ایران و دولت استکبار فکر می کردند که اگر با تحریم ها و زورگویی های ظالمانه اقتصادی و اقدامات نظامی و تروریستی و حملات ننگین فرهنگی راه به جایی نمی بردند اکنون در وضعیت نابسامانی به سر می بردند.بحران اپیدمی کرونا با تجاوز به مزدوران رسانه و مسمومیت ناامیدی و بی اعتمادی می تواند تاب آوری این ملت بزرگ را خدشه دار کند.

با مقایسه و اصول دانش بشری، امیدی به رهایی از این حمله چند جانبه نبود. اما خوشبختانه ملت مؤمن و انقلابی ایران با درک و تکیه بر اصل وحی الهی که می فرماید: «خداوند ما را با مردم ما تغییر نمی دهد، حتی اگر ما را تغییر ندهد، سخت به آن تمسک می کنند.

آری ملت فهیم ایران در پرتو اتکا به قدرت لایزال الهی و رهنمودها و حمایت های مقام معظم رهبری و با بهره مندی از درس ها و سال های جهاد پس از انقلاب به ویژه در دوران حرم می تواند قبولی در این آزمون دشوار

شاهد بودیم که در این حماسه، همکاری جهان حاکم، نهادهای انقلابی، گروه‌های جهادی خودجوش، سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش، دانش عمل کرده و تجربیات موفق دیگری را بر دستاوردهای کشور افزوده است.

علیرغم مشکلاتی که در بالا ذکر شد، پس از انتشار واکسن با اقبال و اعتماد عمومی به خادمان آن، واکسیناسیون جامعه نتیجه بزرگی برای کشورمان بوده است، به طوری که پوشش واکسن اول 90 درصد و واکسن دوم 80 درصد است. در کشور ما در شرایطی اتفاق افتاد که بسیاری از کشورهای جهان نتوانستند اعتماد مردم خود را جلب کنند و 25 درصد پوشش واکسن را به دست آوردند که این امر منجر به راه اندازی مراکز آگاهی از بیماری و خستگی در کشور شده است. عواقب گل و لای بهداشتی، اجتماعی، اقتصادی و… این یک بیماری است.

این موفقیت در کشورمان در تامین نیروی حفاظتی برای جوامع هدف، کاهش چشمگیر مرگ و میر، کاهش موارد عمده، بیمارستان ها و موارد، ارتقای دانش و اقتدار پزشکی، دسترسی به فناوری تولید و عرضه محصولات زیست اجتماعی، تشخیص، درمان و تولید واکسن به عنوان یک محصول استراتژیک مطرح شد و ایران را به یکی از معدود کشورهای موفق در این جنگ تبدیل کرد. به گونه ای که علیرغم کسب استقلال و رفع نیازهای کشور، اکنون بخشی برای صادرات انواع محصولات و فناوری های ذکر شده وجود دارد.

در مواجهه با این دستاوردها می توان عاقلانه به عرصه های اشتغال، تولید و تحصیل در کشور بازگشت. امروزه نیز بهورزان کشور عزم خود را جزم کرده اند تا با تمرکز بر «طرح عدالت و یکپارچگی نظام سلامت» به این هدف دست یابند و هدف آن توسعه عینی و ارتقای کیفیت خدمات، تسهیل گری است. دسترسی و برابری در توزیع خدمات بهداشتی و زیرساخت های مرتبط. بدون شک دستیابی به چنین هدف مهمی نیازمند نظر آزاد و حمایت همه حوزه های حکومتی و قدرت است.

از یک سو آغاز سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال تولید نامگذاری شده است. دانشبانان، مردمان خلاق و آراسته و مصادف شدن این عید با حال و هوای اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) و در عرض تبریک این اعیاد ویژه بزرگواران است. امید است همه ما در سایه الطاف خاصه ولی عصر (عج) و تحت امر ولی امر اسلام در راه تحقق شعار سالها و موفقیت و پیشرفت خود گام برداریم. کشور عزیز با همت و عزم جهادی.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و در راستای تحقق شعار سال مبارکه «تولید» است. “کار دانش بنیان و خلاق” نامگذاری شده است که با تاکید و توجه ویژه، سرلوحه قرار دادن این موضوع و در همه زمینه ها حامی دستاوردهای محققین و دانشمندان صنعت مبتنی بر دانش در حوزه بهداشت و درمان و حمایت خواهد بود. بیشتر از همیشه

در پایان از خداوند متعال خواستارم که عزت و سربلندی ملت بزرگ و شایسته ایران را به عنوان الگوی مترقی و امیدبخش برای ملت‌های مستضعف جهان در آنجا به رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) افزایش دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا