اجتماعی

پیام تبریک شهردار تهران به مناسبت روز ملی شوراها

زاکانی در پیام تبریک عید ملی شورا نوشت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در آغاز دوره ششم، پخته‌تر و با تجربه‌تر از همیشه برای خدمت صادقانه و صادقانه به مردم و تصمیم‌گیری وظایف و اختیارات آنها بر اساس آیات «و مسئله نمک بین آنهاست.

به گزارش ترند روز، به نقل از سایت شهرستان، علیرضا زاکانی در پیامی روز شورای ملی را به تمامی اعضای این نهاد مردمی در سراسر کشور تبریک گفت.

در متن پیام شهردار تهران آمده است:

نام خدا

مذاکره، اجماع و مذاکره از موضوعات بزرگ و مهم زندگی انسان است. دین مبین اسلام به عنوان یک مکتب کامل و فراگیر، اهمیت و جایگاه ویژه ای برای اجماع و بحث قائل شده است، به طوری که یکی از سوره های مبارکه قرآن را شورا نامیده اند.

یکی از پایه‌های اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیدایش، مشارکت همگان در پایان کشور بوده و همواره بر استفاده از خرد مشترک نزد ائمه انقلاب تأکید شده است. تصمیمات، تصمیمات و سیاست های عمومی.

بدین ترتیب، صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا در 9 اردیبهشت 1358 و همچنین معرفی اصل ششم و هفتم و یکصد تا ششصد و شش قانون قانون اساسی. قانون اساسی اولین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و فصل جدیدی در اجرای مردم سالاری دینی و ارتقای سطح بالای مشارکت واقعی مردمی در اداره کشور است. .

شوراهای اسلامی شهر و روستا در پنج دوره خود با بازی مستقیم و آنی با مردم و هم اکنون در عرصه کار، منشا اقدامات مؤثری در عرصه عمران شهری و روستایی و زمینه ساز حل معضلات اجتماعی بوده اند. . آغاز دوره ششم پیش از این در خدمت خالصانه و صادقانه به مردم و تصمیم گیری در زمینه وظایف و اختیارات خود با استناد به آیه «وَ الامر بینهم» گام برمی‌دارند.

از سوی دیگر، علیرغم نگاهی به عملکرد شوراهای اسلامی شهر و روستا در 23 سال گذشته، نشان می‌دهد که این نهاد مردمی در دوره‌ای با مشکلات و چالش‌هایی در راه دستیابی به هدف اساسی مشارکت مردمی در اداره کشور مواجه بوده است. کشور است، اما تلاش برای تقویت و رسیدگی به این موضوع منجر به رشد سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی و زمینه سازی برای مشارکت فعال مردم در تمامی ابعاد توسعه و پیشرفت کشور و همچنین تقویت خواهد شد. از نظام اداری کشور .

امید است با همکاری روزافزون کمون ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین حمایت دولت سیزدهم مردمی و سایر نهادهای مرتبط و در وهله اول در سایه همکاری واقعی آحاد مردم، اقدامات موثری وجود دارد. برای عدالت در توزیع نیروی کار شهری. تأمین آرامش و سکون معنوی، ظهور مظاهر اسلامی و انقلابی، توسعه و زیبایی، حفاظت از طبیعت و پاکی طبیعی و در یک کلام تحقق شهر اسلامی – ایرانی.

ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس و آزادی قدس شریف از اشغال ظالمان و قهرمانان تاریخ، سالروز تأسیس مؤسسه مبارکه در شورای اسلامی شهر و روستا هستم را به تمامی اعضای این جنبش مردمی تقدیم می‌کنم. و سازمان های مسئول در اقصی نقاط کشور به ویژه اعضای محترم. تبریک و تهنیت به شورای دغدغه مند و انقلابی شهر تهران.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا