فرهنگ و هنر

پیام‌هایی برای درگذشت مادر ژاپنی شهید محمد بابایی

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت مادر شهید ژاپنی محمد بابایی را تسلیت گفتند.

به گزارش ترند روز، علیرضا مختارپور، رئیس سازمان کتابخانه و انجمن پزشکی ملی ایران در پیامی درگذشت صبا بابایی، مادر شهید ژاپنی محمد بابایی را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:

«ما از خدا هستیم و به سوی او باز می‌گردیم

ظهر روز جمعه 19 تیر 1401، حضور کونیکو یامامورا – سبای بابایی پاک و کامل – در حیات طیبه و پس از 83 سال تلاش صادقانه برای انتشار ندای توحید، عدالت و صلح و مبارزه با همه حوادث نادرست. به پایان می رسد و روحش مادر شهید محمد بابایی به دنیایی پیوست که پیش از این همسر مومن و فرزندان شهید در آنجا متحد بودند.

زندگی ادیان صفا و کونیکو [=دختر وطن] این نشان می داد که وطن همه حق خواهان بسیار بزرگتر و عمیقتر از فضای محدود جغرافیایی است.
وطن مصر، عراق و سوریه نیست
وطن او شهری بی نام است
میهن برای کونیکو سرزمین ایمان و آرامش معنوی است.
اکنون این مهاجر از سرزمین خورشید به آغاز وجودی درخشان پیوسته است.
درگذشت این مادر شهید را به خانواده محترم ایشان و به تمامی ساکنان سرزمین با ایمان بزرگ جهان تسلیت عرض می نمایم.
امیدوارم عاقبت همه ی نور طلبان به تقرب به خدا منتهی شود، اگر خواست خدا باشد.

مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری با انتشار پیامی درگذشت سبا بابایی (یونیکو یامامورا) را تسلیت گفت.

متن پیام دلجویی محمدمهدی دادمان را در ادامه می خوانید:
«ما از خدا هستیم و به سوی او باز می‌گردیم
امروز روح مادر منورمان خانم سبای بابایی (یونیکو یامامورا) به رحمت ایزدی پیوست و در کنار فرزند شهیدش به آرامش ابدی دست یافت.
به راستی که آنها مصداق آیه شریفه «الذین آمنوا و هجرت و بکوش در راه خدا با مال و جانشان، بالاترین درجات نزد خداست و آنان فاتحان روزگار ما و او هستند». حضور و حضور حضور آن تاثیر مثبتی بر جریان فرهنگ بین دو کشور ایران و ژاپن داشته است. روحیه خستگی ناپذیر و تلاش متواضعانه ایشان همراه با ایمان راسخ ایشان به اسلام عزیز و انقلاب خمینی (ره) در ذهن این مادر بزرگوار شهید ماندگار است تا بدرخشد.
از بالا و پایین زندگی این زن بزرگ روی زمین کتاب مهاجر سرمعین آفتاب باقی ماند. این کتاب مطمئناً رسالت بزرگی در به نمایش گذاشتن زندگی عجیب و باوقار او خواهد داشت.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به روح فرزند شهید و همسر بزرگوارش و تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، خانواده بزرگوار ایشان و اهالی فرهنگ و ادب.
رحمت خداوند روحشان را قرین رحمت کند.»

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا