اجتماعی

پهپادها و ربات‌های آتش‌نشان وارد آتش‌نشانی تهران می‌شود

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و ایمنی شهر تهران از برنامه اضافه شدن پهپادها و ربات های آتش نشان به ناوگان این سازمان خبر داد.

قدرت الله محمدی در گفت وگو با ترند روز وی در خصوص استفاده از پهپادها و ربات های آتش نشان گفت: تلاش می کنیم از دانش جدید استفاده کرده و آن را در حوزه تجهیزات و کار به کار بگیریم و مصمم هستیم توان خود را برای استفاده از تجهیزات جدید افزایش دهیم.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهایی که امسال در سازمان آتش نشانی و ایمنی شهر تهران بررسی کرده ایم، استفاده از تجهیزات جدید است و آن را در برنامه امسال و سال آینده خود قرار داده ایم.

مدیرعامل انجمن آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران تصریح کرد: در حال بررسی استفاده از محصولات یک شرکت دانش بنیان هستیم. این محصول یک پهپاد آتش نشانی است که قصد داریم آن را تست و اندازه گیری کنیم و در صورت گذراندن تجهیزات تست های لازم به مرحله عملیاتی می رسد.

محمدی با بیان اینکه مراحل تست این پهپاد هفته آینده انجام می شود، بیان کرد: امیدوارم این آزمایشات نتایج خوبی داشته باشد. در صورت حصول نتیجه مطلوب، برنامه ریزی لازم برای ادغام این نتیجه در چرخه عملیات انجام خواهد شد. در غیر این صورت رفع خواهد شد.

محمدی در خصوص سختی های انجام کار در جاده های کم عرض و صعب العبور گفت: تردد و انجام کار در برخی نقاط پایتخت به دلیل کم عرض بودن و … با محدودیت هایی مواجه است که گاهی برای آتش سوزی سخت می شود. کامیون ها برای حرکت . به این ترتیب می توان از تجهیزات جدید در این قسمت از عملیات اطفای حریق استفاده کرد.

مدیرعامل انجمن آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره برنامه این سازمان برای خرید ربات های آتش نشان از کشورهای دیگر گفت: امسال نیز در نظر داریم ربات های وارداتی خریداری کنیم. این ربات برای خاموش کردن آتش تانک استفاده می شود. در صورت داشتن این ربات در هنگام آتش سوزی و حوادث در صنعت پتروشیمی می توانیم خطر جان آتش نشان ها را کاهش دهیم و از این ربات ها در کارهای مرتبط استفاده کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا