اجتماعی

پس‌فردا، آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسی دانش‌آموزان میان‌پایه

مهلت ثبت نام سال تحصیلی 1401-1401 فردا سه شنبه برای کلیه سال های تحصیلی به جز پایه های اول، هفتم و دهم به پایان می رسد.

به گزارش ترند روزدانش آموزان پیش دبستانی استثنایی، پایه دوم تا ششم ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه های هشتم و نهم متوسطه اول و هنرجویان استثنایی، دانش آموزان پایه های یازدهم و دوازدهم دبیرستان کاردانش (نظری، فنی و حرفه ای) و دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه کار ویژه اراک منوط به ثبت سفارش کتاب در دوره حاضر از طریق سامانه https://irtextbook.ir/ می باشند.

مراحل ثبت نام دانش آموزان پایه های اول، هفتم و دهم از پنجم تیرماه و پس از ثبت نام در مدرسه آغاز می شود.

نحوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید کتاب های درسی

کتب درسی دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه و متوسطه، حرفه‌آموزی، معارف اسلامی و کتب تکمیلی برای دانش‌آموزان تیزهوشان دوره اول متوسطه به ترتیب تعیین شده در مدرسه محل تحصیل او توزیع می‌شود.

دانش آموز یا والدین دانش آموز باید هزینه کتاب درسی را به قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) پرداخت کنند. بنابراین پرداخت اضافی ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

با توجه به فرآیند الکترونیکی فروش و توزیع کتب درسی، امکان کنترل ثبت سفارش کتب درسی از طریق سامانه وجود دارد. لذا درخواست نسخه چاپی اشتراک نامه کتاب درسی از دانش آموز یا والدین دانش آموز ممنوع است.

مدارس باید با دسترسی به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان را در سریع‌ترین زمان ممکن بنویسند و دانش‌آموزان یا والدین را به کافی‌شاپ نفرستند. البته دانش آموزان و والدینشان در صورت تمایل می توانند از طریق سیستم اعلام شده دستورات سفارشی بنویسند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا