حوادث

١٢٩ ساختمان پرخطر تهران نیازمند اقدام عاجل/ تایید نهایی ایمنی پلاسکو پس از استقرار کسبه

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه امنیت 23 هزار خانه در این شهر وجود دارد، گفت: جای تاسف است که قوانین موجود اجازه امنیت در شهر را نمی دهد و از مجلس می خواهیم این قوانین را اصلاح کند.

به گزارش ترند روز، مهدی داوری امروز در نشست خبری گفت: با وجود اینکه سکته قلبی در سال های اخیر تاثیر داشته اما خللی در کار آتش نشانان ایجاد نشده است. همه ما به یاد داریم که خیابان کشی مشکل بزرگی بود و آتش نشانی تهران نیز در ایجاد آن نقش داشت.

وی ادامه داد: بیش از 60 درصد کارمندان مبتلا و سه نفر از همکارانشان مبتلا هستند.

ورود 70 ماشین آتش نشانی به داخل ایستگاه آتش نشانی

وی گفت: برنامه های توسعه ای سازمان از جمله ارتقای زیرساخت ها نیز اجرایی شده است. امسال 3 دستگاه ماشین آتش نشانی اضافه می کنیم که 2 خودرو تا کنون در حال بهره برداری است. در شهرهایی مانند تهران که با معماری قدیمی و راهروهای باریک روبرو هستند، این وسایل نقلیه می توانند از این معابر عبور کنند.

وی گفت: در دو سال گذشته پنج ایستگاه به سازمان آتش نشانی اضافه شده است. همچنین به زودی دو کمپ در دست ساخت داریم که امیدواریم یکی از آنها تا قبل از اردیبهشت ماه در قیطریه به بهره برداری برسد. سه ایستگاه دیگر هم داریم که طبق بررسی های انجام شده تعداد ایستگاه ها را افزایش می دهند تا زمان پذیرش کاهش پیدا کند.

96. ساختمان های خطرناک تهران / خانه های 129 نیاز به اقدام فوری دارند

داوری گفت: یکی از بزرگترین مسائل آتش نشانی، امنیت ساختمان های شهری است. طبق وظایف ما هر چند به دلیل کرونا محدودیت هایی وجود داشت اما امسال 3000 منزل مورد بازرسی قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران نیز گفت: در این راستا نیازمند وحدت سازمان هستیم و باید برای رفع مشکل تلاش شود. این در حالی است که قانون فعلی اجازه برقراری نظم در شهر را نمی دهد و از مجلس می خواهیم این قوانین را اصلاح کند.

وی در خصوص ارائه آموزش های شهروندی نیز گفت: آموزش ملی جزو برنامه های سازمان آتش نشانی است. ما حدود 651000 شهروند را آموزش دادیم که 40000 نفر از آنها آموزش سایبری و 250000 نفر بودند.

وی همچنین گفت: 4 نفر تحت آموزش سطح C قرار گرفتند و به صورت داوطلبانه برای آتش نشانان حضور یافتند. امیدواریم با شیوع این ویروس، این فعالیت ها به بلوغ و سرعت بیشتری ادامه دهند.

2 تصادف و 4 مصدوم در چهارشنبه سوری امسال تاکنون

وی در خصوص اتفاقات چهارشنبه سوری امسال با اشاره به کم و پایین بودن چنین مواردی گفت: تاکنون دو انفجار در تهران رخ داده و چهار نفر مجروح شده اند. امیدواریم با احتیاط و احتیاط تصادفی رخ ندهد.

مهدی داوری در خصوص نقش سازمان آتش نشانی در استخراج غیرقانونی و ناایمن معادن در این شهرستان و اثربخشی آن گفت: اگرچه نه در حوزه سازمان های خصوصی نه در حوزه پایداری سازه، بلکه به دلیل وظیفه آنها این کانال هاست. دائما در حال حفر هستند.» ما نظارت می کنیم و گزارش های لازم را منتشر می کنیم، اما نظارت دقیق تر نیازمند حضور کارشناسان سیستم است.

تایید نهایی امنیتی پلاسکو پس از راه اندازی فروشنده

وی همچنین درباره حفاظت موقت ساختمان های پلاسکو اظهار کرد: در واقع به تاثیر پلاسکو در جامعه توجه جدی می شود. منظور از “موقت” مربوط به قوانین نیست زیرا شرکت های زیادی وجود دارد و ما شرط می بندیم که بعد از مدتی بازدید خواهیم کرد زیرا جنبه های امنیتی را می توان بسیار تغییر داد. گاهی اوقات از بین رفتن یکی از سیستم های ساختمانی استانداردهای ایمنی را رعایت نمی کند.

وی در خصوص وضعیت سلامت آتش نشانان گفت: اینکه کار آتش نشانان سخت است و آتش نشانان دچار آسیب های گوناگون می شوند، غیرقابل انکار است. از استرس کاری گرفته تا وجود دود و زباله که می تواند برای این افراد مشکل ایجاد کند. در روز کرونا، ما توافق نامه ای برای نظارت بر سلامت آتش نشانان امضا کردیم و امسال نیز دوباره در حال انجام یک توافق هستیم. این بدان معناست که هر آتش نشانی باید پرونده پزشکی داشته باشد. نظارت بر سلامت روان یکی از موضوعات برنامه 1941 بود.

قاضی درباره زمان حضور آتش نشانان بومی گفت: در واقع دو بخش اصلی وجود دارد که یکی از آنها ارتباط شهروند با آتش نشان است که طبق استانداردهای جهانی برای یک دقیقه تعریف شده است. آتش نشانان در عرض دو دقیقه و بین چهار تا شش دقیقه قبل از رسیدن به محل حادثه را ترک می کنند. به عبارت دیگر به طور کلی در یک محیط معمولی بین 6 تا 2 دقیقه مشخص می شود و حدود 6 دقیقه به سازمان آتش نشانی تهران کمک می کند. برای کاهش احتمال وقوع بلایا همچنین اضافه شدن ایستگاه های جدید در شهر.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران به کار روزانه این ایستگاه اشاره کرد که برای مدیریت بحران از کانکس استفاده می کرد. وی افزود: در مواقع ترافیک، ایستگاه های روزانه شهر تهران ماموریت دارند که با چابکی لازم در برابر بلایا پاسخگو باشند.

وی در خصوص نردبان آتش نشانی گفت: ما احساس ناکافی نمی کنیم، هرچند که نردبان یک ابزار ضروری است. هر چه این پله ها بالاتر باشند بازدهی کمتری دارند، بنابراین نباید به وجود پله اتکا کرد و باید به ایمنی ساختمان توجه ویژه داشت.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با بیان اینکه با نگاه اولیه به آتش نشانی احساس می کنیم در وضعیت بدی نیستیم، گفت: نه می گوییم در جای درستی هستیم اما می گوییم که نیستیم. در جای درست، به روشی نادرست و ما در تلاش هستیم تا این معیارها را برآورده کنیم.” ارتقا دهید. سازمان آتش نشانی تهران یکی از ماهرترین آتش نشانی های کشور است.

وی در خصوص طراحی پنل های ایمن گفت: ایمنی تنها در برج ها و اماکن صنعتی نباید مورد توجه قرار گیرد، بلکه ایمنی در آشپزخانه، ایمنی در گرمایش منزل بسیار مهم است، ایمنی در استفاده از وسایل برقی و… پلاک های ایمن ثبات محیطی را افزایش می دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با بیان اینکه خواسته ما این است که شهروندان بیشتر به نقش امنیت نگاه کنند، گفت: متاسفانه احتمال وقوع حادثه بیشتر شده است.

وی درباره لایحه سازمان آتش نشانی برای اصلاح قانون گفت: شورای شهر تهران با توجه به اهمیت امنیت در شهر تهران از این سازمان می خواهد لایحه ای را تهیه کند تا از طریق شورای عالی استان به مجلس ارسال شود.

رئیس اورژانس افزود: سال‌هاست که لایحه اداره تلفیق شهرها و روستاهای کشور به وضوح مشخص نشده و به مرحله نهایی نرسیده است.

رئیس سازمان آتش نشانی در خصوص حضور بانوان آتش نشان در این سازمان گفت: پس از اتمام مراحل برنامه ریزی شده، بانوان آتش نشان برای انجام عملیات حضور خواهند داشت.

وی همچنین درباره جان باختن آتش نشانان شهید در پرونده پلاسکو گفت: با تایید رهبر معظم انقلاب، موضوع شهادت آتش نشانان پلاسکو تایید شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا