اجتماعی

وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد / فعلا در مرحله رفع خطر هستیم

ترند روز/ خوزستان وزیر کشور گفت: متأسفانه نه تنها تأخیرها بلکه جنایاتی بود که در کلانشهر رخ داد.

احمد وحیدی در حاشیه جلسه مرکز واکنش عملیاتی در واکنش به بحران در ساختمان متروپل در جمع خبرنگاران گفت: به دستور مقام معظم رهبری و با تایید، کار تقسیم شد و کار سختی انجام شد. رئیس جمهور». آواربرداری، کاهش خطر و مراقبت از خانواده های داغدار بخشی از این برنامه است.

به گزارش ترند روز، در ادامه با بیان اینکه جنایتی در پایتخت رخ داده است، گفت: کسانی که به راحتی با جان مردم بازی می کنند تا پول بیشتری به دست بیاورند هرگز بخشیده نمی شوند و باید به آنها عبرت داد.

وزیر کشور گفت: سایر موارد در منطقه و شهرستان باید بررسی شود و دستورات قبلا صادر شده است و هرگونه شکایتی باید بررسی شود.

وی گفت: متأسفانه در اتفاقی که در متروپلیس رخ داد، این فقط یک تاخیر نبود بلکه یک جنایت بود که باید حل می شد. من فکر می کنم قوه قضاییه باید با عاملان و کسانی که از آن غفلت کرده اند به شدت برخورد کند. همچنین باید به مردم این اطمینان را داد که قوه قضائیه در برابر آنچه باعث این حادثه شده است، ایستادگی خواهد کرد.

وحیدی گفت: بحث اول آواربرداری و بحث دوم حذف خطر است که در این مرحله است و مرحله بعدی بر اساس مطالعه کارشناسان و کارشناسان شخصی است. در هر صورت ما در حال حاضر در یک روند خطرناک هستیم.

وی در خصوص دفع زباله در پایتخت گفت: ما همچنان در حال ورود به تجهیزات جدید و مهم تری در شهر هستیم و در حال حاضر کارگاه های بزرگی برای پاسخگویی به عزیزان در شهر راه اندازی شده است. تمامی استان ها و شرکت های فعال در استان خوزستان شرکت کردند. تمامی دستگاه‌ها و نهادهای آسیب‌دیده از جمله هلال احمر، مدیریت بحران کشور، اورژانس، قرارگاه خاتم، سپاه، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و شرکت‌های پالایش نفت فعال و همکار بوده‌اند.

وزیر کشور تصریح کرد: از محبت همه مردم آبادان تشکر می کنم و از مردم التماس می کنم به صحنه حادثه نزدیک نشوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا