بین الملل

وزیر خارجه اوکراین: روسیه دروغ می گوید اصلا بمب رادیو اکتیوی نداریم

وزیر امور خارجه اوکراین عصر یکشنبه به وقت تهران اعلام کرد که ارتش این کشور بمب رادیواکتیو ندارد.

به گفته منابع، دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در توییتی روسیه را به دروغگویی متهم کرد و گفت روسیه در مورد استفاده اوکراین از بمب های رادیواکتیو دروغ می گوید.

او گفت که اوکراین یکی از اعضای “ان پی تی” است و در عین حال بمب های رادیواکتیو در اختیار ندارد و برنامه ای برای دستیابی به آنها ندارد.

همزمان وزیر دفاع روسیه روز یکشنبه در تماسی با همتای فرانسوی خود وضعیت اوکراین را ارزیابی کرد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز یکشنبه در تماس تلفنی با سباستین لوکورنیو، وزیر دفاع فرانسه گفت که وضعیت در اوکراین به سرعت در حال بدتر شدن است و به سمت «تشدید تنش ها خارج از کنترل» پیش می رود.

شویگو گفت روسیه نگران است که اوکراین از بمب های حاوی مواد رادیواکتیو در درگیری استفاده کند.

این گزارش حاکی از آن است که کشورهای غربی از آغاز عملیات ویژه ارتش روسیه در اوکراین در ماه فوریه که در پاسخ به بی‌تفاوتی ناتو به اجرا درآمد، همه نوع کمک‌ها را به اوکراین ارائه کرده‌اند. ادامه سیاست تحریک آمیز گسترش این اتحاد نظامی با هدف مقابله با روسیه.

این کشورها اعلام کردند که عملیات ارتش روسیه در اوکراین در مسیر شکست قرار دارد. با وجود این ادعاها، غرب پس از حملات تسلیحاتی و پهپادی روسیه در روزهای اخیر به چندین نقطه در پایتخت و چندین شهر در جنوب و غرب اوکراین، همچنان طبق معمول بار دیگر بر طبل نفرت فزاینده از روسیه می کوبد. انجام دادن. طبیعی.

در اقدامی دیگر، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین، بار دیگر بر تمایل روسیه برای مذاکره با اوکراین تاکید کرد. او روز شنبه در توئیتی نوشت: بسیاری از کشورهای غیر ناتو و اتحادیه اروپا خواستار مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین هستند.

اولیانوف افزود: روسیه بارها بر آمادگی خود برای مذاکره تاکید کرده است. مشکل اینجاست که اوکراین رسما و رسما مذاکرات صلح را رد کرد.

310310

دکمه بازگشت به بالا