حوادث

وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در ۱۸ استان

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، بارش شدید باران، خیزش گرد و خاک و احتمال طغیان ناگهانی در رودخانه های فصل هشدار داده است.

به گزارش ترند روز، سازمان هواشناسی برای انتشار زنگ نارنجی رنگ از افزایش ابرهای چرخشی و تشدید بارندگی شدید همراه با رعدوبرق و بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در مناطقی که احتمال بارش تگرگ از سه شنبه تا پنجشنبه 23 تا 26 تیرماه جاری است، خبر داد.

این وضعیت جوی روز سه شنبه در نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس، هرمزگان و جنوب کرمان، چهارشنبه در نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان و هرمزگان و پنجشنبه در نواحی جنوبی سیستان و بلوچستان هرمزگان پیش بینی می شود. ، جنوب شرقی فارس.

در نتیجه این بلایا، سیل و سیل، سیل فصلی، رعد و برق، خسارات ناشی از بادهای شدید کوچک با افزایش گرد و غبار و کاهش میزان دید، احتمال اختلال در پروازها و امدادرسانی به مناطق زلزله زده وجود دارد. دور از انتظار نیست

انجمن هواشناسی توصیه می کند برای کاهش خطر آسیب از پیاده روی و نشستن در حاشیه رودخانه ها و انتهای فصل خودداری کنید، از ارتفاعات بالا نروید، در کنار درختان پارک نکنید، پیر، پرواز نکردن با هواپیماهای سبک و هلیکوپتر، و آماده سازی کمون و تجهیزات نجات.

در پی آن هشدار، سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک از روز سه شنبه تا پنجشنبه 23 تا 26 تیرماه خبر داد.

استان های خوزستان، شمال بوشهر، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی شرقی، خراسان رضوی شرقی و جنوبی، سمنان و شمال شرق اصفهان، چهارشنبه در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، سمنان، خوزستان غرب را تهدید کرد. ایلام، شرق و جنوب خراسان رضوی، شمال و شرق اصفهان و شرق کرمان و پنجشنبه در شرق خراسان جنوبی، شرق خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

در نتیجه این خطر گرد و غبار، کاهش دید و کیفیت هوا، آسیب احتمالی به مزارع و صنایع کشاورزی، تاخیر یا لغو احتمالی پرواز.

با توجه به توصیه های سازمان هواشناسی به منظور کاهش خطرات خسارت، پیشگیری از فعالیت در فضای باز، ایمنی تردد به ویژه خارج از شهر، آمادگی تجهیزات اورژانس و فرمانداری، پرهیز از پرواز با بالگرد و هواپیمای سبک باید در برنامه قرار گیرد.

به گزارش ترند روز، سازمان هواشناسی هشدار داد رنگ زرد وی از فعال ترین پوشش ابر در بعدازظهر با بارش شدید باران و در مناطق مستعد طوفان موقت و وزش باد شدید از سه شنبه تا جمعه (24 تا 27 تیرماه) خبر داد.

این شرایط جوی سه شنبه در ارتفاعات و دامنه های مازندران و غرب گیلان، چهارشنبه در ارتفاعات و دامنه های مازندران، غرب گیلان، جنوب شرق فارس و جنوب کرمان، پنجشنبه در جنوب کرمان و جمعه در هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس است. و جنوب کرمان. این انتظار می رود.

در نتیجه این فاجعه خطر سیل و جاری شدن سیل به صورت محدود و محلی، خطر افزایش ناگهانی سطح آب در فصل، زمان، احتمال رعد و برق، احتمال کاهش دید. شعاع و کاهش موقت کیفیت هوا، و خطر شکسته شدن چوب قدیمی دور از انتظار نیست.

با توجه به توصیه های سازمان هواشناسی هنگام کوهنوردی در ارتفاعات مراقب باشید، خودروی خود را روی درختان کهنسال پارک نکنید، از ایستادن در کف رودخانه خودداری کنید و در عبور از خیابان مراقب باشید.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی از افزایش گرد و غبار، ورود گرد و غبار و وزش باد شدید از سه شنبه تا جمعه 23 تا 26 تیرماه خبر داد.

وضعیت جوی سه شنبه خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، مرکزی، قم، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، روز چهارشنبه در جنوب تهران، مرکزی، یزد، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و کرمان، پنجشنبه شمال و شرق اصفهان، یزد، جنوب تهران، سمنان، مرکزی، قم، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال بوشهر، ایلام و کرمانشاه و جمعه در شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، سمنان، جنوب تهران و قم پیش بینی می شود.

در نتیجه این حوادث دید کاهش می یابد، کیفیت هوا کاهش می یابد، سنگ ها از ارتفاعات سقوط می کنند، آسیب به سازه های موقت و اختلال در وسایل نقلیه می شود.

برای کاهش خطرات ناشی از عدم حضور در فضای باز برای افراد آسیب پذیر در هنگام انفجار گرد و غبار، نظارت بر شاخص آلودگی از طریق دستگاه های کم باتری و اتخاذ تصمیمات مناسب بر اساس مقررات، کاشت مالچ و سایر اقدامات پیشگیرانه در مراکز نزدیک به مرکز. ، بدون توقف و پارک در اطراف ساختمان های چوبی و نیمه کاره آسیب دیده و استحکام سازه های موقت مانند صفحات فولادی و ساختمان های مسکونی.

به گزارش ترند روز، یک هشدار MAVO این بدان معنی است که رویدادهای جوی رخ می دهد که می تواند باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای هشدار دادن به مردم است تا بتوانند برای رویدادهای جوی که اندکی قوی تر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها مطلع می شوند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

به گزارش ترند روز، با یک هشدار نارنجی انجمن هواشناسی پیش بینی می کند که رویدادهای جوی اثرات نامطلوب و بالقوه مخربی خواهند داشت. هشدارهای نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با حوادث مخرب صادر شد. هشدار زرد به این معنی است که یک رویداد جوی رخ می دهد که می تواند باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای هشدار دادن به مردم است تا بتوانند برای رویدادهای جوی که اندکی قوی تر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز از این هشدارها مطلع می شوند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا