اجتماعی

ورزشکاران غیر فوتبالی بچه‌های سر راهی وزارت ورزش هستند/ در اردوی وزنه برداری غذا نداشتیم اما به تیم ملی فوتبال پاداش دلاری دادند

دارنده مدال طلای ژیمناستیک جهان در گفتگو با آنا:

رسول معتمدی ملی پوش کشورمان گفت: «وزارت ورزش پول دارد و برای فوتبال خرج می کند، پس بهتر است رشته های دیگر را تعطیل کنیم تا دلمان نسوزد».

رسول معتمدی در گفت وگو با خبرنگاران گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره وضعیت نهایی خود پس از عمل گفت: خدا را شکر حالم خوب است. من هفته گذشته دستم را جراحی کردم، البته دستم بدون جراحی قابل درمان بود، اما این روند طولانی شد و برای صرفه جویی در زمان، جراحی را انتخاب کردم تا دستم بهبود یابد. در اسرع وقت. من بعد از جراحی آتل زدم و تا چند روز دیگر باید آتل را برداشت. بعد از عمل توانبخشی و فیزیوتراپی دستم بسیار مهم است و امیدوارم در بهترین حالت انجام شود.

** توانبخشی دستم مهمتر از جراحی است

تیم ملی وزنه برداری کشورمان تایید کرد که “توانبخشی و فیزیوتراپی برای من مهمتر از جراحی است و امیدوارم فدراسیون تمهیدات لازم را در نظر بگیرد تا بتوانم در این شرایط این کار را انجام دهم.” هنوز مشخص نیست که پس از برداشتن بریس بازویم، روند توانبخشی و فیزیوتراپی چگونه خواهد بود. من باید چند روز دیگه برسم تهران و دکتر. کیهانی دستم را معاینه خواهد کرد. آشکارا انوشیروانی در میانه همه جریانات است.

** زمان پاداش دادن به بازیکنان فوتبال در خط مقدم است!

دارنده مدال طلای آسیا درباره ارسال خودروهای خارجی به فوتبالیست ها و پاداش 15 هزار دلاری آنها برای جام جهانی گفت: از شنیدن این موضوع خیلی ناراحت شدم. وقتی صحبت از افتخارات ورزشی در مسابقات جهانی و المپیک می شود، وزنه برداران و کشتی گیران در صدر فهرست قرار دارند، اما همه جوایز به بازیکنان فوتبال تعلق می گیرد. در مسابقات بزرگی مثل المپیک و بازی های جهانی که مسئولین ورزش به دنبال اهتزاز پرچم و سرود ملی جمهوری اسلامی در سرتاسر جهان هستند، منتظر ما هستند، اما وقتی نوبت به اهدای جوایز می رسد و در چه زمانی. به افتخار ورزشکاران می آید، بازیکنان فوتبال در خط مقدم هستند. هر کس!

**وزارت ورزش یا به اندازه فوتبال پول دارد یا فقط خرج فوتبال می کند!

معتمدی گفت: به نظر من به دو صورت اتفاق می افتد، یا وزارت ورزش پول دارد و فقط برای فوتبالیست ها هزینه می کند. حتی اگر فقط اندازه فوتبال را داشته باشند و برای آن هزینه کنند، در این شرایط بهتر است وزارت ورزش به جای اینکه فقط برای فوتبال هزینه کند، سایر بخش ها را تعطیل کند. من سال گذشته در مسابقات جهانی و دو سال پیش در مسابقات قهرمانی آسیا هنوز مدال نگرفتم که در مجموع اگر در مسابقات قهرمانی مدال طلا بگیرم قهرمان جهان و آسیا و در درجه اول می شوم. در جهان در یک. سال ها و در اوج شکوهش 200 میلیون پاداش می گیرد که به ما هم نمی دهند. الان در مسابقات جهانی پارسال غرامت من 100 میلیون بود که هنوز پرداخت نکردند و امسال هم یک سال پیش مسابقات جهانی شروع شد و هنوز غرامت پارسال را نگرفته است.

**مصدوم شدم اما هیچکس از وزارت ورزش و کمیته المپیک با من تماس نگرفت

دارنده مدال طلای جهان گفت: فوتبالیست ها در جام جهانی شرکت می کنند و از گروه خود حذف می شوند، برای خودروهای خارجی پول می گیرند، در برد 15 هزار دلار می گیرند. اما جلوی ما قهرمان جهان شدیم، بعد از یک سال هنوز به ما پاداش نمی دهند. یا تیمی قهرمان جهان می شود اما هیچ مسئول ورزشی برای استقبال به فرودگاه نمی رود! این معافیت ها تا کی ادامه دارد؟ الان ورزشکاری هستم که مصدوم شدم اما هیچکس از وزارت ورزش یا کمیته ملی المپیک به سراغ من نیامد که حالم را بپرسد.

** انصافاً باید برای غذای وزنه برداری کمپ را ترک کنیم!

معتمدی تاکید کرد: هیچ انتقادی به فوتبالیست ها نیست، باید به ورزشکاران یا فوتبالیست ها جایزه بدهند; زندگی اش را می نوشند با مسئولانی صحبت می کنیم که بسیار تبعیض آمیز هستند! الان در 24 سالگی دچار آسیب ورزشی شدم و زیر چاقوی جراح رفتم. به خاطر ورزش کشورم نیست؟ آیا به خاطر افتخار به رقابت و حفظ ناموس کشورم نبود که این اتفاق برای من رخ داد؟ مسئولان برای ما چه کردند؟ در تیم ملی شرایطی پیش آمد که تیم ملی برای غذا اردوی تیم ملی را ترک کرد، اما از طرفی به ملی پوشان یک دلار پاداش دادند، آیا شرط فوتبالیستی که از زمین بیرون رانده شده است، همین است. یک بازی فوتبال جام جهانی و دو باخت در سه بازی؟ یکی است؟

**زمینه های دیگر را بس کنید تا دل ما نسوزد

قهرمان ملی ورزش های رزمی کشورمان خاطرنشان کرد: در کنار این کمک هزینه عجیب، نکته جالب توجه بودجه بلندمدت وزارت ورزش و جوانان برای یاران جام جهانی برای حمایت از تیم ملی است. این نشان می دهد که همه نگاه ها به فوتبال است و به موضوعات دیگر اهمیتی نمی دهند. وزارت ورزش پول دارد و برای فوتبال خرج می کند، پس بهتر است سایر بخش ها را تعطیل کنیم تا دل ما نسوزد. همه ما ورزشکارانی داریم که متاهل هستند و بچه دارند، پول ندارند؟ این تبعیض همه ما را ناراحت کرده است و باید بگویم غیر فوتبالی ها بچه های وزارت ورزش هستند که به آنها رسیدگی نمی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا