اجتماعی

واکنش وزیر ارتباطات به آزمایش استراتژیک دانشمندان فضایی ایران

واکنش وزیر ارتباطات به آزمون راهبردی دانشمندان فضایی ایران

عیسی زارع پور در پیامی در کانال رسالت ایران به جوانان شرکت کننده در این طرح تبریک گفت و ابعاد این دستاورد را برجسته کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری ترند روز؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پیامی در کانال خبری خود در ماموریت ایرانی ایتا و سایر کانال های حاضر در صحنه ایران، درباره آزمایش موفقیت آمیز محموله زیر مداری «بلوک انتقال مداری سامان» اظهار نظر کرد.

زارع پور در کانال ایتالیایی خود نوشته؛

یکی از فناوری‌های مهم برای توسعه صنعت فضایی، دستیابی به توانایی ساخت بلوک انتقال مداری است که وظیفه کنترل ارتفاع مداری و حرکت ماهواره‌ها بین مدارهای مختلف زمین را بر عهده دارد. خوشبختانه دیروز، گام مهمی در توسعه فناوری بلوک انتقال مداری توسط متخصصان و دانشمندان فضایی کشور با موفقیت به پایان رسید، آفرین در ارسال محموله زیر مداری “بلوک انتقال مداری سامان” به مکان رفیع، پس به فضل الهی موفقیت صنعت فضایی کشور طبق برنامه ادامه خواهد داشت

در این کار که با موفقیت به پایان رسید، محموله زیر مداری به همراه کاوشگر راه اندازی شد تا کارایی دستگاه استخراج گاز سرد برای کنترل وضعیت، موتور چرخش و چرخش، سیستم شاخص و در نهایت جداسازی محموله آزمایش شود. مورد آزمایش قرار گیرد.

امروز پیشرفت علمی در کشور با تکیه بر مهارت جوانان در این عرصه روز به روز در حال پیشرفت است، از هیچ برنامه ای برای جلوگیری از آن دست برنمی داریم. زیرا مشکل آنها ایران قدرتمند و مستقل و پیشرفت کشور است. نادیده گرفتن این نکته که حرکتی که این جوانان به راه انداخته اند قابل توقف نیست و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند: ملت ایران مانند سرورش حضرت امیرالمومنین علی (ع) ملتی مظلوم و در کنار هم هستند. زمان. در زمان مناسب و در آینده هر جا که لازم باشد، با جسارت وارد عمل خواهد شد.»

پیام زارع پور در مورد سیستم های مدیریت یکپارچه

انتهای پیام/

آیا این اطلاعات مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 قدردان بودن را انتخاب کنید 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا