اجتماعی

وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی مشروط شد

انتظار می رود صندوق ملی مسکن ۲۰۰ میلیون دلاری از طریق صندوق مسکن ملی به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار در دسترس باشد و ممکن است ظرف یک ماه و نیم باشد، تجمیع می شود و بازپرداخت وام در آن صندوق انجام می شود.

به گزارش ترند روز، به گواه شواهد، مسئولان سازمان برنامه و بودجه برای ساخت مسکن روستایی 200 میلیون تومان مسکن با نرخ سود 5 درصد بسته به تقویت اعتبار در کشور پرداخت کردند. فوندز هاوسینگ.

صندوق ملی مسکن پس از تصویب قانون تنظیم تولید و عرضه مسکن در مرداد ماه گذشته که قرار است مالیات بخش مسکن و ساختمان باشد، تشکیل شد. چند روز پیش رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که منابع خوبی در صندوق ملی مسکن لحاظ شده است. اما ظاهرا به دلیل عدم اجرای مالیات املاک و مسکن لوکس، پول زیادی در این صندوق وجود ندارد.

ادامه آخرین پرونده پرداخت 200 میلیون اشک برای ساخت مسکن روستایی که در آبان ماه سال گذشته با حضور رئیس جمهور در شورای بالای خانه تصویب شد، منوط به بازپرداخت این وام است. تجمیع اعتبار در صندوق ملی مسکن که در حال حاضر بودجه کافی برای آن وجود ندارد. گفته می شود حدود 45 روز دیگر در این صندوق وام داده می شود و بازپرداخت وام مسکن روستایی آغاز می شود.

این در حالی است که در سوم خردادماه رئیس بنیاد دستور رئیس جمهور برای بازپرداخت وام مسکن روستایی را رد کرد. توافق برای سازماندهی برنامه در این دستور قبلا اطلاع داده شده است؛ وعده هایی که هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا